MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 53

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NieCzarnyKot

Post #1 Ocena: 0

2017-06-28 09:16:15 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Czy ktos bylby w stanie polecic prywatne ubezpieczenie w UK? Tj place normalnie stawki NI i przysluguje my NHS, ale jaki jest NHS wszyscy wiemy :) Moje zdrowie nie jest idealne i dobrze by bylo czesciej miec kontrole a niestety NHS tak zaostrzyl ostatnio kryteria ze praktycznie musisz byc w sytuacji zagrozenia zycia zeby dostac jakies sensowne terminy.. Niestety moj pracodawca nie oferuje BUPY ani nic z tych rzeczy, stad zastanawiam sie, czy warto wykupic takie cos prywatnie. Jak to wyglada, jakie sa koszty tak przecietnie na miesiac? Czy w ogole warto, czy taniej pod kreska jest isc prywatnie na wizyte bez prywatnego ubezpieczenia?
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-06-28 09:46:49 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak masz juz pre-existing conditions, to ubezpieczenie nie pokryje tego i w dalszym ciagu bedziesz musiala korzystac z NHS.

Prywatne wizyty i jakies w miare proste badania nie sa bardzo drogie. Ale bardziej skomplikowane leczenie czy operacje ida w tysiace i dziesiatki tysiecy funtow.

Jesli zalezy Ci tylko na czestszych kontrolach, to mozesz robic je prywatnie, dowiedz sie w paru miejsach jakie sa ceny za gotowke. Potem mozesz umowic sie z wynikami do GP.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #3 Ocena: 0

2017-06-28 09:49:32 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Wyguguj Atlantic Clinic w Southampton (albo cos podobnego w Twoim poblizu) Zrob sobie badanie krwi i wtedy skonsultuj sie z lekarzem z konkretnym problemem - nie odmowi.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

kubusandpuchate

Post #4 Ocena: 0

2017-06-28 09:50:10 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Private medical insurance zwykle ma trzy opcje. 1 opisujesz wszystkie choroby ktore byle wczesniej leczone, objawy etc, to jest potwierdzane z GP i to nie podlega ubezpieczeniu . 2 Nic nie wypelniasz ale przez pierwsze np dwa lata placisz skladki ale ci sie nic nie nalezy.3 Wszysktkie choroby podlegaja ubezpieczeniu bez pytania o historie. Z tym ze ta opcja jest tylko dostepna jak masz ubezpievzenie od urodzenia albo twoj pracodawca oferuje takie ubezpieczenie, takie cos mozna kontynuować prywatnie po odejściu z pracy. Ceny od £50 do 200 na miesiąc, z tym ze to bardzo orientacyjne

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #5 Ocena: 0

2017-06-28 09:57:02 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Znaczy ja mam pre-existing zdaignozowane niedawno w Polsce ale robilam kontrole w Pl zawsze i nie mam definitywnej diagnozy w kartotece u GP (unikam GP jak ognia ;) ). Ale z racji przeprowadzki w bardziej odlegle miejsce juz nie bede tak czesto w Polsce stad rozwazam to prywatne ubezpieczenie.

Generalnie (pomijajac pre-existing) mam dosc watle zdrowie i ciagle mi cos wyskakuje. Wolalabym wiec miec to ubezpieczenie, tylko nie wiem czy w ogole warto. Czy nie musialabym np placic bardzo wysokiej stawki miesiecznej zeby miec potem dostep do specjalisty (GP to zaden specjalista niestety) czy tych drogich operacji prywatnie. Tj czy prywatne ubezpieczenie to jest w ogole podukt warty swojej ceny, price/quality ratio mam na mysli :)

[ Ostatnio edytowany przez: NieCzarnyKot 28-06-2017 09:59 ]

"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-06-28 10:04:03 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jesli wykupisz ubezpieczenie comprehensive i wybierzesz niski udzial wlasny, to nie bedziesz musiala za nic doplacac. Musisz tylko dokladnie przeczytac co jest wliczone w polise, a co wykluczone. Sprawdz tez jakie sa prywatne szpitale i przychodnie w Twoim rejonie, zeby nie okazalo sie, ze musialabys specjalnie daleko jezdzic na wizyty.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #7 Ocena: 0

2017-06-28 10:21:39 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Jezelu to cos co ci " ciagle wyskakuje" moze byc zwiazane z preexisting to raczej nie licz na ubezpieczenie. Ukrycie histori medycznej z polski moze wyjsc w najmniej oczekiwanym momencie. Ubezpieczyciele tez potrafia to sprawdzic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #8 Ocena: 0

2017-06-28 10:24:09 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

haha nie sadze zeby mnie az tak sledzili, to zawsze byly wizyty prywatne w Polsce :) nie wyjdzie plus nei rzutuje na inne rzeczy, po prostu mam slabe zdrowie i ciagle mnie jakies bolaczki dopadaja. No i mam po prostu niska tolerancje na te polroczne kolejki do specjalisty i leczenie wszystkiego u GP

[ Ostatnio edytowany przez: NieCzarnyKot 28-06-2017 10:25 ]

"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-06-28 12:09:07 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Obawiam sie, ze prywatne ubezpieczenie nie wyeliminuje koniecznosci wizyty u GP. To tylko pozwala przeskoczyc kolejke do innych badan i wizyty u specjalisty.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jucha_2004

Post #10 Ocena: 0

2017-06-28 13:02:46 (7 lat temu)

jucha_2004

Posty: 215

Kobieta

Z nami od: 21-06-2009

Skąd: Londyn

Pamiętaj ze na każda wizytę prywatna potrzebujesz listu od GP. Mimo ze mam ubezpieczenie prywatne to ostatnio o taki list musiałam się kłócić z lekarka (GP). Poprotsu szok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,