MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Alkoholizm,

« poprzednia strona

Strona 12 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 12 z 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ie2ox4-2b

Post #1 Ocena: 0

2017-04-13 20:54:45 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-04-13 15:47:52, karina440 napisał(a):
Cytat:

2017-04-13 15:41:10, ie2ox4-2b napisał(a):
Cytat:

2017-04-12 23:21:55, tyniek napisał(a):
Cytat:

2017-04-12 22:22:29, ie2ox4-2b napisał(a):
Teraz wiem że jesteś alkoholiczką. Dlaczego wiem? Alkohol, jak i inne nałogi, niszczą mózg.
Jak alkoholicy się chwalą, to normalni, myślą że oni narzekają i chcą rzucić nałóg... a oni maja radochę. Trzeźwemu jest trudno zrozumieć alkoholika.

Czy Admin mógłby dodać opcję "like"?

:-]



Mógłby... a mógłbyś pomóc? Aaa... już wiem... problemy techniczne...


karina... a znasz takie przypadki? Twarde ultimatum to rozwód... jeżeli dzieci pójdą z niepijącą połówką 8-) no to maja jakieś tam połowiczne szanse na normalność.


[ Ostatnio edytowany przez: <i>ie2ox4-2b</i> 13-04-2017 15:43 ]




Znam (niestety). Moja mama postawila takie ultimatum tacie - albo alkohol (nawet nie rozwod, tylko wyprowadzka), albo rodzina. Na szczęście podzialalo, tata wybral to, co było ważniejsze dla niego.


Nie każdy ma tyle rozumu i to w odpowiedniej jakości i ilości. Gratuluje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aliyah

Post #2 Ocena: 0

2017-04-14 11:38:25 (7 lat temu)

Aliyah

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 14-04-2017

Skąd: Irlandia Północna

Xerokopia. Mysle, ze to nie jest dobre miejsce dla Ciebie. Bardziej polecalabym fora, dla osob uzaleznioinych, bo tu mozesz dostac wiele rad od osob ktore sie nie znaja, ktore nijak sie maja do Twojej choroby.
Wiem co mowie, bo sama jestem uzalezniona. Przeszlam juz jednak terapie I chodze do AA. Nie pije juz 4 lata I alkohol nie jest juz problemem w moim zyciu, ale dalej pamietam swoje poczatki, ktore byly podobne do Twoich. Tez najpierw szukalam pomocy na forach, bo latwiej bylo porozmawiac o tym anonimowo. Szczerze mowiac pomoc otrzymalam dopiero jak zebralam sie na odwage pojsc do AA. Tam panuje wielka zyczliwosc I zrozumienie. Oni ciesza sie z kazdej osoby, ktora przychodzi po pomoc. Ja przestawalam pic w grudniu i gdyby nie ludzie z AA na pewno napilabym sie na Sylwestra, a tak byl to moj pierwszy trzezwy Sylwester.
Wiele moglabym Ci powiedziec, ale nie bede tutaj wywalac wszystkiego. Powiem tylko, ze sa bardzo male szanse, ze sobie SAMA poradzisz. Z innymi ludzmi na prawde jest latwiej. Nie mowie, ze juz teraz masz isc, bo wiem jak jest ciezko zdobyc sie na ten krok, ale miej to na uwadze.
Poza tym nawet jezeli jakims cudem uda Ci sie przestac pic, to nie jest to wystarczajace w przypadku alkoholizmu. To jest tylko wierzcholek gory lodowej. Pijesz z okreslonych powodow, z powodu tego ze nie radzisz sobie z zyciem. Musisz nauczyc sobie radzic z wlasnymi emocjami, aby nie sklanialy one Ciebie do powrotu do nalogu. Tylko wtedy osiagniesz szczescie. Nie picie na sile na tzw. duposcicsku nie ma sensu. Bedziesz sie meczyc jeszcze bardziej niz teraz i zarazem swoja rodzine. Dlatego mowie, ze sama z tego nie wyjdziesz. Pomysl o tym.
Kiedy przestalam pic I poszlam na terapie i do AA to po pol roku PIERWSZY RAZ w zyciu powiedzialam, ze jestem szczesliwa :) Zycze, abys tez kiedys doszla do takiego momentu :)
Jezeli masz ochote to odezwij sie na priv. Chyba cos takiego jest tu mozliwe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Xerokopia

Post #3 Ocena: 0

2017-04-14 16:50:00 (7 lat temu)

Xerokopia

Posty: 56

Kobieta

Z nami od: 15-02-2011

Skąd: Londyn

Dziekuje Aliyah za mile slowo. Zaczelam tutaj, bo gdzies musialam. Jestem juz na jednym specjalistycznym forum i rzeczywiscie to bardzo pomaga. Ja poczytalam o ludziach, ktorzy mieli jeszcze wieksze problemy i z nich wyszli, to dla mnie tez jest nadzieja.
Na razie trzymam sie dzielnie. Drugi trzezwy dzien. Nie dam sie.
Pozdrawiam wszystkich i zycze tradycyjnie ... wesolych i trzezwych Swiat Wielkanocnych.
Odezwe sie do Ciebie na priv, ale po Swietach. Teraz za duzo pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cichybob

Post #4 Ocena: 0

2017-04-14 19:09:05 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

Chyba pora by ktos Xerokopia kopnal w du... a nie tylko gladzil po glowce bo to nic dobrego nie przyniesie.
Wez kobito idz do lekarza albo AA, bo sama sobie rady nie dasz, co z tego, ze 2 dni nie pijesz, przyjdzie taki dzien, ze to nadrobisz z nawiazka. Swieta sa, zycze wytrwalosci ale tez i madrosci w podejmowaniu decyzji. Pzdr. :)
"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #5 Ocena: 0

2017-04-14 19:57:28 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-04-14 19:09:05, cichybob napisał(a):
Chyba pora by ktos Xerokopia kopnal w du... a nie tylko gladzil po glowce bo to nic dobrego nie przyniesie.
(...)


Nic nowego nie odkryłeś, to już dawno opisał Pawłow... kto przed nim... nie pamiętam. Z tym, że takich co się im należy taki kop, to znalazłoby się więcej.
Ale to nie humanitarnie... musielibyśmy przejść na islam... wtedy szybko nabrałaby "mądrości".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pomaranczaa

Post #6 Ocena: 0

2017-05-02 14:36:48 (7 lat temu)

pomaranczaa

Posty: 16

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2016

Skąd: Glesgow

Mam w rodzinie alkoholika, na szczęście bardzo szybko zdał sobie sprawę z tego problemu i dał sobie pomóc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cichybob

Post #7 Ocena: 0

2017-05-02 20:23:02 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

Jak tam Xerokopia? Dajesz rade? Chyba tak, bo po pijaku tylko tutaj marudzilas, wytrwalosci i powodzenia w zamyslach :)
"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 12 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,