MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Partnerka bez NIN

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomaber

Post #1 Ocena: 0

2017-01-19 12:45:33 (7 lat temu)

tomaber

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Aberdeen

Witam,
Pracuje od wielu lat na wyspach i chcialbym sciagnac tutaj moja partnerke. Jednym z glownych kryteriow ktore musimy wziasc pod uwage jest sluzba zdrowia. Miala guza i powazna operacje w Polsce, po tej operacji formalnie ma 1 grupe. Przejrzalem liste chorob i znalazlem 3 pozycje ktore kwalifikuja ja jako disabilities w UK Stan zdrowia wymaga monitorowania markerow nowotworowych i poziomu hormonow (tarczyca)
1. Ze wzgledu na stan zdrowia nie bedzie mogla podjac od razu pracy, a musze jak najszybciej ja wprowadzic w system opieki zdrowotnej. Pytanie brzmi czy moze uzywac mojego ubezpieczenia? Mojego nr NIN. Jesli nie to jak uzyskac NIN bez pracy
2. Jezyk zna ale jezyk potoczny a zaawansowany jezyk medyczny to dwie rozne sprawy. Czy w dalszym ciagu mozna liczyc na pomoc tlumacza i ile takie cos kosztuje
3. Bedac zywicielem w zwiazku, nie zawsze bede mogl sie urwac zeby ja podrzucic do szpitala czy na jakies specjalistyczne badania lub ze wzgledu na jej stan zdrowia dobrze zeby ktos zostal z nia w domu Czy moge liczyc na jakas pomoc od panstwa w tym zakresie?
Nie zalezy nam na benefitach, mieszkaniach itd

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-01-19 12:52:37 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-01-19 12:53:21 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie mozesz nikogo podpiac pod swoj NIN. Dlaczego nie zlozy wniosku o swoj? Polskie grupy inwalidzkie nie musza spelniac UK warunkow.
Partnerka przyjedzie i bedzie na twoim utrzymaniu wi3c idziesz do przychydni i rejestruje sie a do specjalisty to GP wysyla jak widzi potrzebe. Tlumacza moze dostac np na tel w gabinecie jak zglosi potrzebe... jak nie bedzie pracowac to czasu na nauke jezyka bedzie miec sporo po przyjezdzie. Nie wiem jaka pomoc w domu masz na mysli? Towarzystwo? Czy nie jest zdolna do opieki nad soba?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaber

Post #4 Ocena: 0

2017-01-19 16:00:04 (7 lat temu)

tomaber

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Aberdeen

Dzieki za odpowiedzi
Mam watpliwosci co do NIN poniewaz jesli dobrze pamietam podstawa do starania sie o niego jest list od pracodawcy,
Co do nauki jezyka jak najbardziej to podstawa
Co do opieki... to czarny scenariusz... ale miala juz jedna chemioterapie i trudno samodzielnie funkcjonowac w takim wypadku a ja niestety musze pracowac Dlatego jestem ciekaw czy wchodzic w gre tylko sciaganie kogos z rodziny, czy moge liczyc na jakas instutucjonalna pomoc
Co do disabilities to wiem ze to kompletna loteria.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2017-01-19 16:07:41 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Osoba aplikujaca o NIN nie musi byc zatrudniona.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-01-19 16:15:11 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Partnerka umowi sie na spotkanie o NI po przyjezdzie, powie, ze szuka pracy. Moze nawet wyslac cv na pare ofert i przedstawic je w urzedzie, ale watpliwe, zeby ktos sie tym interesowal.

Dopiszesz ja do rachunkow, zalozysz konto bankowe, zapiszesz do lekarza.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2017-01-19 16:37:11 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Może powiedzieć że jest gospodynią domową.
Przerobione
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2017-01-19 16:51:21 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Piszesz najpierw ze stan zdrowia wymaga monitorowania a pozniej o chemoterapii... troche rozbieznosci bo jak ma zamiar przenosic leczenie chemia z Polski do UK to moze najpierw oboje zrobcie rozeznanie jak to nastapi i co zrobicie jak przerwa w leczeniu sie przedluzy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaber

Post #9 Ocena: 0

2017-01-19 17:05:13 (7 lat temu)

tomaber

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Aberdeen

nie odwazyl bym sie przenosic kogos w czasie tak powaznego leczenia z jednego kraju do drugiego.
Chemia w Polsce zakonczyla sie sukcesem, ale ze wzgledu na lokalizacje mozna bylo sie dorwac do nowotworu tylko chemicznie i radiologicznie a nie operacyjnie. Wiec jest zalecenie regularnego monitorowania markerow i istnieje zawsze ryzyko ze bedzie trzeba leczenie powtorzyc - to najczarniejszy scenariusz do ktorego mamy nadzieje nigdy nie dojdzie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: -4

2017-01-19 21:01:13 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Obawiam się, że przyjazd w obecnej sytuacji może być kiepskim pomysłem w takim sensie, że może okazać się wkrótce, że opieka jest płatna dla ludzi spoza UK. Wg. Home Office rezydenci z EEA/EU muszą mieć prywatne ubezpieczenie zdrowotne - mimo że tego, że przysługuje im NHS za darmo.
Rząd zapowiedział twarde wyjście z UE, a przczyną tego jest właśnie odciążenie instytuacji państwowych (szkoły, opieka zdrowotna, zasiłki) z napływu emigrantów. Nie zdziwiłbym się gdyby za parę miesięcy zaczęły się zaostrzać przepisy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,