MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Porod naturalny a cesarka Uk

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Xxsylviaxx

Post #1 Ocena: 0

2016-12-27 23:07:56 (7 lat temu)

Xxsylviaxx

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 15-05-2016

Skąd: Bristol

Witam!
Obecnie jestem w 36 tygodniu ciąży , termin mam na połowę stycznia i wtedy też mija dwa lata od wypadku samochodowego w którym miałam połamaną miednice. Moja położna wie o tym , już trzy razy miała mnie umówić z konsultantem z którym mogłabym porozmawiać , ponieważ boje się porodu naturalnego , tym bardziej ze czytałam , że po zlamaniu miednicy zazwyczaj robiona jest cesarka... Dwa razy niby nie było odpowiedzi od konsultanta , teraz dzwoniłam do położnej i podobno powiedzieli ze nie muszą się ze mną spotykać .... Czy był ktoś w podobnej sytuacji ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tofik78

Post #2 Ocena: 0

2016-12-28 08:43:36 (7 lat temu)

tofik78

Posty: 1660

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: BS

skontaktuj sie z PALS https://www.bristolccg.nhs.uk/contact/patient-advice-and-liaison-service-pals/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #3 Ocena: 0

2016-12-28 10:06:29 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Koniecznie zrób jak radzi tofik i działaj szybko bo nie zostało Ci wiele czasu. W uk masz prawo do cesarki nawet jak nie ma powodu medycznego. Na stronie nhsu jak byk jest napisane, że jak kobieta zażąda cesarki to muszą omówić za i przeciw, umówić ze specjalistą i jesli kobieta nie zmieni zdania to mają obowiazek wyznaczyć termin cesarki. Twoja sytuacja jest inna ze względu na stan miednicy i to nie położna powinna podejmować decyzję tylko Ty w porozumieniu ze specjalistą. Dla mnie legiczne jest, że i ortopeda powinien być włączony w ten proces. Moze faktycznie uraz którego doznalas nie wyklucza porodu naturalnego, ale decyzja nalezy do Ciebie po konsultacji ze specjalistą.

Nie wiem jak sprawnie działa pals i ja gdybym była na Twoim miejscu napisalabym też emalia do szpitala wyjaśniając sytuacje i domagając się pilnego spotkania ze specjalistą. Emaila żeby mieć dowód, ze sie z nimi kontaktowalas.I pamietaj, decyzja należy do Ciebie.

[ Ostatnio edytowany przez: a-were 28-12-2016 10:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

natalia0104

Post #4 Ocena: 0

2017-01-09 18:11:55 (7 lat temu)

natalia0104

Posty: 2

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 09-01-2017

Skąd: Londyn

a-were ma rację - masz prawo do cesarki. Zdrowie Twoje i dziecka jest najważniejsze. Po takim urazie jaki miałaś konieczna jest fachowa opinia. Ja osobiście rodziłam naturalnie , może warto jeszcze skonsultować się z innym specjalistą.

Uwaga moderatora: spam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #5 Ocena: 0

2017-01-09 18:19:26 (7 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Ciekawa jestem, jak zakończyła się sprawa autorki?
Jestem w podobnej sytuacji. Co prawda i położne i lekarze sami poradzili cesarkę ze względów zdrowotnych, ale zwlekają z ustaleniem daty, co jest dość irytujące... wolałabym wiedzieć na czym stoję *DONT_KNOW*.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #6 Ocena: 0

2017-01-09 19:14:35 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,