MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

OPERACJA W POLSCE

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

aisuga

Post #1 Ocena: 0

2016-07-20 15:12:33 (8 lat temu)

aisuga

Posty: 231

Kobieta

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: UK

Zeby prywatnie zobaczyc specjaliste musisz miec skierowanie od GP wiec umow sie na szybko, znajdz neoruchirurga w miedzyczasie ktory ma prywatne wizyty I popros GP zeby wyslal do niego referral letter. Wtedy mozesz sie umowic na wizyte ze specjalista bo bez listu od GP nawet nie beda z toba gadac.

Uzyj google niektorzy lekarze maja kalendarze online wiec mozesz sprawdzic jak szybko maja wolne terminy I wybrac ktory ci odpowiada.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mess8484

Post #2 Ocena: 0

2016-07-20 15:24:52 (8 lat temu)

mess8484

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: Maidenhead

ok, tak wlasnie zrobie.moze ten nuerochirurg cos pomoze.
dalej sie tylko zastanawiam jak wyglada ta opcja z tym ze rejestruje sie jako bezrobotny? bo nie ukrywam ze bardziej nastawiam sie na operacje w PL

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aisuga

Post #3 Ocena: 0

2016-07-20 15:33:37 (8 lat temu)

aisuga

Posty: 231

Kobieta

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: UK

wejdz na strone urzedu pracy w twoim powiacie/gminie I tam masz napisane jakie sa wymagane dokumenty I ile sie czeka na spotkanie. W chwili rejestracji przysluguje ci ubezpieczenie zdrowotne.

PS. To tez jest komibonowanie bo poswiadczasz ze jestes oficjalnie bezrobotny I za skladanie falszywych danych groza sankcje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aquario

Post #4 Ocena: 0

2016-07-20 15:38:43 (8 lat temu)

Aquario

Posty: 222

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 23-03-2016

Skąd: Wolver

...sorry za maly off top ale muszę to tu napisac gdyż szczerze mowiac chcialbym znac odpowiedz na moje pytanie

w nawiazaniu do braku ubezpieczenia w Polsce o czym już wiele razy było wpsomniane na tym forum sytuacja, której nie tak dawno byłem swiadkiem a krotko mowiac lekko mnie zaskoczyla

osoba od wielu lat mieszkajaca z rodzina w UK, calkowicie wymeldowana i nie majaca już w Polsce praktycznie nic, od kilku tez lat otrzymujaca regularna korespondencje (raz w roku) o braku wplat na ubezpieczenie spoleczne udaje się nagle na Pogotowie celem otrzymania pomocy medycznej informujac jednoczesnie, iz nie posiada ani polskiego adresu ani tym bardziej polskiego ubezpieczenia, przemila pani doktor i to nie jest sarkazm z mojej strony takowej pomocy udziela wykonujac drobny zabieg, który jednak jak okreslila nie jest zabiegiem dla Pogotowia gdyż spokojnie można było poczekac na normalna wizyte u specjalisty w normalnej kolejce i normalnej przychodni

po zabiegu osoba pt. pacjent udaje się z dokumentacja do rejestracji informujac po raz kolejny o braku ubezpieczenia proszac jednoczesnie o wystawienie rachunku za udzielana usluge, pani w rejestracji po raz kolejny wstukala imię i nazwisko lacznie z peselem i oswiadczyla, iz wszystko jest w jak najlepszym porzadku a w/w jak najbardziej posiada ubezpieczenie w PL, w związku z tym nie pozostaje nic innego jak tylko korzystac z bledow systemu... jakieś racjonalne wytlumaczenie?

*DONT_KNOW*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mess8484

Post #5 Ocena: 0

2016-07-20 15:51:14 (8 lat temu)

mess8484

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: Maidenhead

no tak z ta opcja rejestracji jako bezrobotny bylo by zbyt pieknie:// a to byloby oszustwo skoro tu jestem tylko na zwolnieniu
Zostaja mi 2 opcje: 1.konsultacja tu i nadzieja ze prywatna wizyta pomoze sie dostac stosunkowo krotko na operacje i co za tym idzie bezplatnie
2. wyjazd do PL na operacje(w miedzy czasie liczac ze do tego momentu przyjdzie mi pozytywna odpowiedz dot. S2) jak nie zaplacic

Do kolegi wyzej na temat bledu w systemie...ja nie widze zadnego racjonalnego wytlumaczenia,ale mam nadzieje ze takie cos mi sie przydarzy jak bede chcial zaplacic za operacje to jakas mila pani powie to samo

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2016-07-20 17:02:04 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aquario

Post #7 Ocena: 0

2016-07-20 22:56:50 (8 lat temu)

Aquario

Posty: 222

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 23-03-2016

Skąd: Wolver

Cytat:

2016-07-20 17:02:04, mancun napisał(a):

Jak najbardziej - burdel w systemie potwierdzania ubezpieczen i w dupiemanie pracownikow NFZ.



...burdel burdelem, w takim razie ciekawe ile takich "martwych dusz" ktore juz od dawna nie przebywaja w Polsce wciaz jest ubezpieczonych, bo pani Kazia z niepelnym podstawowym ale za to szwagierka znajomego prezesa zle wklepala dane lub cyferki z pesela
:-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

franio11

Post #8 Ocena: 0

2016-07-21 00:57:41 (8 lat temu)

franio11

Posty: 387

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 01-05-2015

Skąd: SthWest

a jak tutaj funkcjonuje BUPA, czy inna, czy jak to sie tam nazywa;- przywatna służba zdrowia. Może taniej jest wykupić tam ubezpieczenie czy abo na zasadzie mediciver i masz wszystko i cie leczą a nie sie tułasz jak w dziczy (niestety ten system tutaj tak wygląda). nie? można, nie można? wiek ktoś jak to działa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aisuga

Post #9 Ocena: 0

2016-07-21 08:23:23 (8 lat temu)

aisuga

Posty: 231

Kobieta

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: UK

Cytat:

2016-07-21 00:57:41, franio11 napisał(a):
a jak tutaj funkcjonuje BUPA, czy inna, czy jak to sie tam nazywa;- przywatna służba zdrowia. Może taniej jest wykupić tam ubezpieczenie czy abo na zasadzie mediciver i masz wszystko i cie leczą a nie sie tułasz jak w dziczy (niestety ten system tutaj tak wygląda). nie? można, nie można? wiek ktoś jak to działa?


Nim sie wykupi ubezpieczenie najpierw sprawdza twoja historie zdrowia. Wszelkie obecne choroby sa przewaznie wylaczone I nie pokrywane przez ubezpieczenie albo skladka rosnie odpowiednio. Plus dodatkowo jest okres przejsciowy (chyba najczesciej 60 dni)wiec w tym okresie leczyc I tak nie beda za darmo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

franio11

Post #10 Ocena: 0

2016-07-21 11:01:40 (8 lat temu)

franio11

Posty: 387

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 01-05-2015

Skąd: SthWest

co Ty opowiadasz? To jakieś chore kolonialne twory.
A nie działa to po prostu na zasadzie abonamentu?
Jak Medicover w PL?

pisząc ubezpieczenie, nie do końca mam na myśli ubezpieczenie na zdrowie czy życie jak AXA, tylko plan prywatnej opieki lekarskiej.

A lekarze są ci sami czy to są całkowicie prywatne przychodnie, szpitale itd?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,