MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 3 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cris82

Post #1 Ocena: 0

2016-05-14 13:38:26 (8 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2016-05-14 13:31:13, zosiasamosia napisał(a):
Cytat:

2016-05-14 10:20:05, __lenka napisał(a):
Depresja może też być objawem innej choroby, np. tarczycy.





Depresja może współistnieć z chorobami tarczycy, ale nie jest jej objawem.

Natomiast depresja może być skutkiem np. niedoborów w organizmie.
Nieleczona prowadzi do poważnych problemów, a brak konsultacji z lekarzem oznacza brak diagnozy, znalezienia przyczyny depresji i właściwego leczenia.






wydaje mi sie ze tej osobie chodzilo o to ze ten stan towarzyszy problemom z tarczyca

z wlasnego doswiadczenia bomialem kiedys podobny moment ale nie nazywalem tego depresja inie bieglem po leki nie mialem tez czasu na zaden urlop
moge napisac ze pomogla mi zmiana diety aktywnosci fizyczne i witamina b3

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 14-05-2016 13:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #2 Ocena: 0

2016-05-14 14:08:44 (8 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-05-14 13:38:26, cris82 napisał(a):
Cytat:

2016-05-14 13:31:13, zosiasamosia napisał(a):
Cytat:

2016-05-14 10:20:05, __lenka napisał(a):
Depresja może też być objawem innej choroby, np. tarczycy.





Depresja może współistnieć z chorobami tarczycy, ale nie jest jej objawem.

Natomiast depresja może być skutkiem np. niedoborów w organizmie.
Nieleczona prowadzi do poważnych problemów, a brak konsultacji z lekarzem oznacza brak diagnozy, znalezienia przyczyny depresji i właściwego leczenia.






wydaje mi sie ze tej osobie chodzilo o to ze ten stan towarzyszy problemom z tarczyca

z wlasnego doswiadczenia bomialem kiedys podobny moment ale nie nazywalem tego depresja inie bieglem po leki nie mialem tez czasu na zaden urlop
moge napisac ze pomogla mi zmiana diety aktywnosci fizyczne i witamina b3

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 14-05-2016 13:49 ]





Czyli przyznajesz, ze depresja to choroba, która wymaga leczenia.
Czasem wystarczy odpowiednia dieta, wspomaganie się witaminami itp., aby uzupełnić niedobory, a organizm sam zaczyna produkcję odpowiednich hormonów, które są odpowiedzialne za nasze samopoczucie.

Jednak nie zawsze jest to takie proste i samodyscyplina nie wystarczy. Bywa, że ma to związek z poważnymi chorobami o podłożu immunologicznym. Jest konsekwencją poważnych zmian, ustaje produkcja serotoniny, ale leki pomogą, produkcja wraca na tor, a przyczyna została rozpoznana i leczona/wyleczona.
Leki na depresję powoli odstawiasz i wracasz do swojego zycia.

Oczywiście to co napisałam, to bardzo uproszczony schemat jak może to przebiegać, kiedy pójdzie się do lekarza i skorzysta z pomocy.

W innym przypadku, może się skończyć różnie, a o takich scenariuszach lepiej nie pisać.

I teraz pytanie, czy naprawdę uważasz, że skorzystanie z opieki medycznej, farmakologii jest takie złe i będziesz to nadal odradzał? Twoje wypowiedzi niestety trochę mozna porównac do kopania leżącego...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2016-05-14 14:22:07 (8 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

no jest to choroba taka jak katar ktos juz przeciez tu napisal ze polowa pacjentow w uk to ma
zdajesz sobie sprawe z tego jakie to musza byc "leki" skoro potrafia stymulowac kogos z depresja zeby czul sie wyjatkowo dobrze? dlaczego przy ich stosowaniu nie powinno sie prowadzic pojazdow? to sa zwykle dragi ogarnij to
dla mnie choroba to jest rak zapalenie pluc schizofrenia a depresja to stan w ktorym znajduje sie wiekszosc z nas majac 15lat tez pewnie ryczalas po nocach przez jakiegos osiedlowego lovelasa nie chcialas zyc i nikogo znac
ale zeby odrazu cpac...
nie jesttak zeodstawiajac te leki wracasz powoli do siebie poczytaj sobie wpisy osob ktore biora te antydepresanty maja ochote na wszystko sa pelne zycia i jak sie czuja po ich odstawieniu takie sztuczne stymulowanie samopoczucia to nie jest wyjscie farmakologicznie mozna leczyc powazne choroby psychiczne a nie stan ktory kazdy z nas lapie na zime[LIST]

inna sprawa ze jezeli autor zle sie czuje w anglii np to zadne leki nie pomoga nie wiem jak to jest u facetow ale czesto spotykalem podobne problemy u poznanychtu dziewczyn ktore sa lub byly w anglii wbrew sobiepraktycznie tylko dla kasy zyjac wspomnieniami jak fajnie bylo w pl ale wiedzac ze nie moga wrocic bo nie maja do czego jak mozesz by szczesliwy jesli znalazles sie w tym punkcie?

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 14-05-2016 14:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #4 Ocena: 0

2016-05-14 15:17:14 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

zosiasamosia - kopnąć leżącego może być lepszym wyjściem niż nie zauważać go. Kopnięty może wyjść z letargu, podniesie się na duchu... uspokoi się, poczuje że ktoś go zauważył. Depresję leczyć lekami, to właśnie niezauważanie leżącego.
Cris... ma w tym przypadku pełną rację, ludzie mający umysły w klatce uważają że najlepszym lekarstwem jest pójście do lekarza. Zadaniem lekarza nie jest wyleczyć pacjenta, jego zadaniem jest leczyć... Tak jak policjanta zadaniem nie jest wyłapać wszystkich złoczyńców tylko łapać ich... Jeżeli to zrozumiesz to już będziesz wychodziła na prostą drogę... na drogę z której będziesz widziała prawdziwe życie...

[ Ostatnio edytowany przez: ie2ox4-b 14-05-2016 15:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #5 Ocena: 0

2016-05-14 15:20:29 (8 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Do cris82

Właśnie zdałam sobie sprawę, że jesteś kompletnie nieświadomy o czym piszesz, wcześniej sądziłam, że tylko złośliwy.

Co do stymulacji mózgu, wiesz można go stymulować na różne sposoby: alkohol, elektrowstrząsy, zioło, które preferujesz?
Po tych stymulacjach również odradzam prowadzenie samochodu 😁

A teraz ważne, antydepresanty rzadko wykluczają możliwość prowadzenia samochodu.



[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 14-05-2016 15:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2016-05-14 15:38:51 (8 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

no to ciekawe czy ja jestem bardziej nieswiadomy czy ty bardziej odrealniona:)

napisalas cos oczywistego a ja nigdzie nie napisalem ze leczylem sie vodka poza tym pewnie gdzies sie znajdzie lista powiklan i wydaje mi sie ze wodka bylaby w cieniu lekow ktore ty masz na mysli

nie mowie ze te srodki sa najgorszym zlem ale facet napisal ze nic mu sie nie chce i lezy ciagle w lozku naprawde uwazasz ze to trzeba leczyc farmakologicznie czy moze zwyczwjnie ruszyc 4litery i zmusic sie do jakiejs aktywnosci bo ja tak wlasnie zrobilem i obylo sie bez lekarza nie nazwalbym tego depresja nigdy bym nie wpadl na pomysl ze mam isc do lekarzw bo dopadla mnie chandra po zimie inic mi sie nie chce wpisalem objawy wyskoczylo kilka artykulow zmienilem diete zaczwlem cwiczyc i efekt byl niesamowity po 3miesiacach juz a teraz wyobrazam sobie siebie samego idacego do lekarza ktory gdyby byl uczciwy to powiedzialby rusz doope rob cos ale najlepiej isc na latwizne wypisujac recepte zeby cie pacjent nie pozwal ze odmowiles mu pomocy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2016-05-14 15:42:59 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #8 Ocena: 0

2016-05-14 15:59:02 (8 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-05-14 15:42:59, bhambyk napisał(a):
Cytat:

2016-05-14 15:17:14, ie2ox4-b napisał(a):
ludzie mający umysły w klatce uważają że najlepszym lekarstwem jest pójście do lekarza. Zadaniem lekarza nie jest wyleczyć pacjenta, jego zadaniem jest leczyć...

Tu sie nie zgadzam. Jak pisalam sama sie leczylam, w Polsce i w UK, i stwierdzam ze w UK lekarze, szczegolnie ci ktorzy sa prywatnie drozsi, niekoniecznie upieraja sie przy leczeniu farmakologicznym. Mozna isc na terapie a to bardzo pomaga jesli ktos doradzi i popatrzy na twoje problemy z zewnatrz. Mnie w Polsce kiedys naszprycowali, a lekarz brytyjski napisal w rozpoznaniu ze jestem "nadmiernie uspokojona farmakologicznie, co pogarsza moj stan" "not least because she is sedated". :D Nikt nikogo nie zmusza do brania antydepresantow wbrew woli, warto sie wybrac na wizyte.



"... warto sie wybrac na wizytę"
Otóż to. I w ten sposób wracamy do punktu wyjścia, czyli wizyta, rozpoznanie i leczenie.

bhambyk, współczuję, na jakiego konowała trafiłaś...
Zresztą ja też nie mam dobrych wspomnień z Polski... U ogólnego zawsz zwolnienie, antybiotyk o szerokim spektrum i do domu. Dopiero tutaj lekarz znalazł czas na rozmowę, wywiad, zlecił badania, wysłał do specjalisty... Ech


Ale nie o tym wątek, Andrzej śmigaj do lekarza, bo nie ma żartów, możesz mieć spory problem, a może wystarczą podstawowe badania i suplementacja żelaza?


[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 14-05-2016 16:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2016-05-14 16:08:45 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cris w swoich wpisach masz absolutna rację a ludzie którzy nie mają żadnych argumentów odrazu przechodzą do ataku jak w tym wypadku do obrażania. Trochę wstyd, że robi to nawet admin... Co do samej depresji - co to za choroba? Ze nic się nie chce? Weź urlop , jedz nz wycieczkę , wyjdź do ludzi. Ludziom się w du... poprzewracało, nie rozumiem ludzi którzy mają co jeść , gdzie mieszkać i zdrowe dzieci jak mogą zapaść w depresję . Co innego jak ma się powód do załamania - choroba lub śmierć kogoś najbliższego, utrata pracy , brak pieniędzy na życie czy zdrada partnera ale tak bez powodu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #10 Ocena: 0

2016-05-14 16:25:15 (8 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-05-14 16:08:45, Wielim napisał(a):
Cris w swoich wpisach masz absolutna rację a ludzie którzy nie mają żadnych argumentów odrazu przechodzą do ataku jak w tym wypadku do obrażania. Trochę wstyd, że robi to nawet admin... Co do samej depresji - co to za choroba? Ze nic się nie chce? Weź urlop , jedz nz wycieczkę , wyjdź do ludzi. Ludziom się w du... poprzewracało, nie rozumiem ludzi którzy mają co jeść , gdzie mieszkać i zdrowe dzieci jak mogą zapaść w depresję . Co innego jak ma się powód do załamania - choroba lub śmierć kogoś najbliższego, utrata pracy , brak pieniędzy na życie czy zdrada partnera ale tak bez powodu?


Pomyliłeś depresję z kryzysem sytuacyjnym.



"Co do samej depresji - co to za choroba?"
No właśnie, nie ma się pojęcia, ale trzeba wtrącić swoje trzy grosze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,