MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Oczyszczanie zatok

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2017-12-09 22:54:02 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Poddalam sie, a moze wlasnie wrocilam do walki z zatokami - w styczniu ide na zabieg, po tomografii glowy zabieg zostal zlecony "natychmiast". Wprawdzie nos jest jeszcze do prostowania (po raz drugi, bo jak to poprzedni chirurg mowil "z dobrego nosa mozna zrobic bardzi dobry, a z pani sosa tylko dobry sie dalo";), ale ze jest podejrzenie wycieku płynu mózgowo-rdzeniowego, to nosa ruszac nie beda. Tomografia nie wyjasnila dokladnego punktu wycieku niestety, kombinuja jak dojsc skad wyplywa... jak bede miec "blond moment" to juz wiadomo dlaczego...

Nie wiem jak beda czyscic, bo zapakowane sa wszystkie mozliwe zatoki, jak zaczal detale tlumaczyc to podziekowalam... *OK*

Stosowalam NeilMed Sinus Rinse, ale laryngolog powiedzial ze to dziala tylko powierzchownie, nos oczysci ale z glebin nie wydobedzie... nie zaszkodzi, ale tez na powazne schorzenia nie pomoze.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2017-12-10 16:54:47 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Współczuję ci. Mam obecnie zapakowany nos (normalne przeziębienie, gardło i te sprawy). Bywa, że coś jest bardziej z zatokami i wiem jakie to upierdliwe. A nic nie chce pomóc definitywnie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

espe-7

Post #3 Ocena: +1

2017-12-10 18:09:07 (6 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Nie czytalam calego watku, ale napisze, jaka u mnie byla sytuacja, bo moze komus sie to przyda.

Z zatokami meczylam sie od dziecka non-stop, ciagle chora, az do punktu kulminacyjnego w wieku 20 lat, kiedy tak mi je zawalilo, ze 7 (siedem!) kuracji antybiotykow pod rzad nie pomoglo nic a nic. Wtedy moja lekarka rozlozyla rece I wyslala mnie do kliniki specjalistycznej. Tam mialam przeswietlenie, na ktorym wyszla kompletna blokada - lekarz mi nawet na zdjeciu dlugopisem zaznaczyl, gdzie te zatoki powinny byc ;-)

Potem siedzial I myslal przez jakis czas I powiedzial, ze zrobi eksperyment I dal mi bardzo silne srodki przeciwalergiczne (silne, bo z domu nie moglam wychodzic) na tydzien. Wymyslil, ze moze mam wtorne zapalenie zatok - czyli mam alergie na swoje wlasne zapalenie zatok (!!), wywolane dlugoletnimi problemami. Jesli to nie pomoze, to mialam miec od razu robiony zabieg, punkcje chyba, jesi dobrze pamietam.

Po tygodniu brania lekow przeciwalergicznych przeszlo, jak reka odjal. Malo tego, przeszlo mi na jakies 20 lat!

Pare lat temu znowu mnie zawalilo I znowu poszlam do tej samej lekarki. Okazalo sie, ze pamietala dobrze moja diagnoze sprzed 20 lat I przepisala mi antybiotyki razem z lekami przeciwalergicznymi (znowu jakies silne, bo znowu nie moglam chodzic). Przeszlo po paru dniach I do tej pory mam spokoj.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #4 Ocena: 0

2017-12-11 09:02:49 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Hmmm. A ja się właśnie zaczałem zastanawiać dlaczego pacjenci z zestawami NeilMed mają przepisane leki przeciwalergiczne...
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Saandu

Post #5 Ocena: 0

2017-12-11 10:44:59 (6 lat temu)

Saandu

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 01-12-2017

Skąd: Manchester

Ja mialam ciagle problemy ze zdrowiem, gardło, zatoki, z roku na rok coraz gorzej... Zdecydowałam się na prostowanie nosa i dużo pomogło, ale no jeszcze raz przydałoby się poprawić.
Na wiosnę biorę leki przeciwalergiczne i to pozwala mi funkcjonować... jak nos zatkany to super sprawą są olejki z eukaliptusa :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2017-12-12 00:37:45 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-12-11 10:44:59, Saandu napisał(a):
Ja mialam ciagle problemy ze zdrowiem, gardło, zatoki, z roku na rok coraz gorzej... Zdecydowałam się na prostowanie nosa i dużo pomogło, ale no jeszcze raz przydałoby się poprawić.
Na wiosnę biorę leki przeciwalergiczne i to pozwala mi funkcjonować... jak nos zatkany to super sprawą są olejki z eukaliptusa :)


Nos mialam prostowany jz raz i mialam przy tym czyszczone zatoki i usuwane polipy. Mialam spokoj na okolo 10 lat chyba. Mialam leczenie sterydami, antybiotykami, srodkami przeciwalergicznymi, plukania domowe, ziolowe specifiki, etc etc Olejek eukaliptusa raczej napewno nie zalatwi sprawy. Pre-op badania dzisiaj zrobione.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #7 Ocena: 0

2017-12-12 23:11:00 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Od kilku dni czuję zapach, którego inni nie czują. Kojarzy mi się ten zapach z bowarem, warzonym chnielem czy też gotowaną kaszą. Nos mam czysty, niezapchany. Nic mi nie dolega. Czy ktoś tak miał? Czy to jest związane z zatokami?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #8 Ocena: 0

2017-12-13 10:23:23 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Cytat:

2017-12-12 23:11:00, andypolo napisał(a):
Od kilku dni czuję zapach, którego inni nie czują. Kojarzy mi się ten zapach z bowarem, warzonym chnielem czy też gotowaną kaszą. Nos mam czysty, niezapchany. Nic mi nie dolega. Czy ktoś tak miał? Czy to jest związane z zatokami?


Mialam tak w zeszlym roku, nie wiem z czego to sie wzielo ale przeszlo po ok. tygodniu. Mi sie kojarzyl ze spalenizna :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2019-02-13 17:09:20 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ide w kwietniu naprostowanie nosa, dostalam wlasnie list z proponowana data. W pracy napewno sie uciesza, ale jak ja wczesniej nie bylam na chorobowym nigdy do stycznia ubieglego roku, to i tak powiini byc wdzieczni za moje poswiecenia.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #10 Ocena: 0

2019-02-14 07:44:14 (5 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

ada, wiec nei masz zatok jako takich, a wyciek plynu i to juz jest inna historia..
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,