MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rezerwacja wizyty u lekarza / w szpitalu?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Reneusz

Post #1 Ocena: 0

2015-01-03 21:30:38 (9 lat temu)

Reneusz

Posty: 61

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2008

Witam

Chwilowo jestem na wyjezdzie poza UK, ale poniewaz w UK jestem zatrudniony i tam place podatki, tutaj tez jestem ubezpieczony.

Chcialem odwiedzic lekarza/szpital, bo naderwalem sobie jakis miesien i prawdopodobnie jakies przeswietlenie mogloby byc wskazane w celu diagnozy.

Nie orientuje sie jak wyglada kwestia kolejek w angielskiej sluzbie zdrowia, ale zakladam ze nie jest to cos co moge dostac od reki. Jak w takim razie wyglada kwestia zamawiania wizyty, czy musze robic to w okreslonym szpitalu czy w dowolnym? Czy musze wczesniej miec wizyte u GP czy moze sie odbyc bez tego, wiedzac ze moze to opoznic caly proces?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AnnaBannana

Post #2 Ocena: 0

2015-01-03 22:06:44 (9 lat temu)

AnnaBannana

Posty: 72

Kobieta

Z nami od: 30-05-2013

Skąd: Shrewsbury

Z Twojego opisu nie wynika zeby to było coś co powoduje ból nie do zniesienia wiec szpital odpada. A jesteś zarejestrowany w przychodni? Jesli tak zadzwoń i umow sie na wizytę ze swoim GP.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2015-01-03 23:18:40 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale nie licz na przeswietlenie u GP ... Walk in moze byc bardziej skuteczny pod tym wzgledem.

Zreszta, obstawiam, ze kaza Ci wziac srodki przeciwbolowe i na tym skonczy sie leczenie ...
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reneusz

Post #4 Ocena: 0

2015-01-04 08:27:55 (9 lat temu)

Reneusz

Posty: 61

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2008

No bolu nie do zniesienia nie ma, ale raz po wypadku na rowerze z ciekawosci poszedlem do szpitala z zamiarem zapytania sie o procedury badania / przeswietlenia, to mimo ze nie zglaszalem zadnego bolu, kazali mi wziac bilecik i zrobili mi przeswietlenie w godzine, ogladneli wyniki itd. Nie wiem wlasnie czy byl to przypadek i czy moge sprobowac tego triku ponownie?

Bo wiem ze gp moze dac mi skierowanie, tylko nie wiem czy ze skierowaniem moge isc od razu tego samego dnia na badania do szpitala czy jak w PL trzeba czekac miesiac na najblizszy termin?

Inymi slowy - czy moge to zrobic uczciwie i zalawtic sprawe w 2-3 dni, czy lepiej grac glupa i od razu do szpitala na rentgen?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2015-01-04 09:24:59 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reneusz

Post #6 Ocena: 0

2015-01-04 10:15:03 (9 lat temu)

Reneusz

Posty: 61

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2008

A to nawet mi na rękę, bo podejrzewam że mój uraz to raczej kwestia rehabilitacji niż jakiegoś poważnego leczenia.

Na chłopski rozum więc najsensowniejsza byłaby opcja, że powiedzmy rejestruje się u GP np na środę, a do szpitala idę w poniedziałek, w ten sposób GP ma świeze wyniki (na wypadek gdyby dalsze leczenie bylo konieczne) a ja nie muszę czekać na pierwszą wizytę w szpitalu. Dobrze to rozumiem?

Normalnie bym się nie uciekał do takich zabiegów, ale w UK będę tylko 2 tygodnie przed kolejnym wyjazdem więc chciałbym to załatwić 'od kopa'.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2015-01-04 10:20:35 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zobacz czy masz Walk-in w swoim rejonie i czy maja tam rtg. To moze byc szybsze niz lekarz GP.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reneusz

Post #8 Ocena: 0

2015-01-04 10:24:22 (9 lat temu)

Reneusz

Posty: 61

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2008

Chyba kojarze jeden w okolicy. Do skorzystania z Walk In potrzebuję tylko mojego NI, zadnych skierowan i innych dupereli?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #9 Ocena: 0

2015-01-04 10:25:27 (9 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-01-03 21:30:38, Reneusz napisał(a):
Chcialem odwiedzic lekarza/szpital, bo naderwalem sobie jakis miesien i prawdopodobnie jakies przeswietlenie mogloby byc wskazane w celu diagnozy.



Cytat:

2015-01-04 08:27:55, Reneusz napisał(a):
No bolu nie do zniesienia nie ma, ale raz po wypadku na rowerze z ciekawosci poszedlem do szpitala z zamiarem zapytania sie o procedury badania / przeswietlenia, to mimo ze nie zglaszalem zadnego bolu, kazali mi wziac bilecik i zrobili mi przeswietlenie w godzine, ogladneli wyniki itd. Nie wiem wlasnie czy byl to przypadek i czy moge sprobowac tego triku ponownie?



Opisujesz ten sam problem zdrowotny, czy dwa rózne?
Bo jeżeli ten sam, to po co Ci drugie prześwietlenie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2015-01-04 10:28:02 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2015-01-04 10:24:22, Reneusz napisał(a):
Chyba kojarze jeden w okolicy. Do skorzystania z Walk In potrzebuję tylko mojego NI, zadnych skierowan i innych dupereli?

Jak nazwa wskazuje - Walk in, wchodzisz i czekasz. Nawet nie musisz byc zarejestrowany u GP. To takie cos pomiedzy GP, a szpitalem, gdzie idziesz w naglych przypadkach.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,