MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

żyję zdrowo ( a przynajmniej sie staram ;) )

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

Str 4 z 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kasia_red

Post #1 Ocena: 0

2014-11-14 09:36:20 (9 lat temu)

Kasia_red

Posty: 3813

Kobieta

Z nami od: 10-07-2009

Skąd: Londyn

Przyszły mi do głowy jeszcze kiełki! Kapitalna sprawa. Polecam nabyć trzypoziomową(klasyczną) kiełkownicę, nasiona na kiełki i bawić się w kiełkowanie. Kiełki dostarczają całą listę zdrowych składników, do tego są pyszne.

Z kosmetyków pielęgnacyjnych polecam antyperspirant w krysztale, szczególnie mi przypasował tej firmy

Obrazek

Nie polecam natomiast orzechów piorących - owszem, nadają się do delikatnie zabrudzonych rzeczy, ale do standardowo - nie za bardzo.
Nie wchodź w dyskusję z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

buszko

Post #2 Ocena: 0

2014-11-14 10:02:05 (9 lat temu)

buszko

Posty: 764

Kobieta

Z nami od: 22-12-2012

Skąd: Wonderland

ja polecam wodę z cytryną, o której wielu wspomina, a dla dzieci zamiast chipsów i słodyczy pestki na przekąskę: słonecznik, migdały, dynia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #3 Ocena: 0

2014-11-14 10:20:05 (9 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-11-14 09:12:35, karjo1 napisał(a):
Miod od pszczelarzy jak najbardziej laduje w Tesco i innych marketach, nie ma co demonizowac.
Tyle, ze bedzie mial troche inna cene niz 'sztuczny' miod.
Sposoby weryfikacji prawdziwosci miodu:
http://pasieka-gucio24.beepworld.pl/testnaprawidowomiodu.htm


Podobno sztuczny miód się nie krystalizuje.

Niedawno skończył nam się miód z wujowej pasieki i zakupiliśmy Manuka MGO 400, ale jeszcze nie zaczęliśmy stosować.



Co do dzieci i słodyczy
Koleżanka z pracy przyniosła ostatnio morwę w czekoladzie, zdrowa i pyszna słodycz, nie jestem pewna tylko czy produkowana w Anglii czy w Nowej Zelandii.



Cytat:

2014-11-14 09:36:20, Kasia_red napisał(a):
Nie polecam natomiast orzechów piorących - owszem, nadają się do delikatnie zabrudzonych rzeczy, ale do standardowo - nie za bardzo.


Człowiek uczy się całe życie, Kasiu, pojęcia nie miałam, że takie cuda istnieją ;)

Lubie kiełki, ale niestety idę na łatwiznę i kupuję gotowe.

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 14-11-2014 10:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2014-11-14 10:22:05 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na dzieciece kurzajki posmarowanie przekrojonym zabkiem czosnku rano i wieczorem, po 2-3 dniach zmiany znikaja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zaczarowany_pan

Post #5 Ocena: 0

2014-11-14 11:56:25 (9 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

Polecam odwiedzic strone biochemiaurody i zrobsobiekrem.
Z zakupionych skladnikow w prosty sposob sporzadzasz wlasne kosmetyki, ktore moga byc kompletnie pozbawione szkodliwej chemii. Jedyny minus, niektore z nich trzeba robic prawie na biezaco, maja krotki okres przydatnosci
Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #6 Ocena: 0

2014-11-14 12:00:07 (9 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

A ktoś używa krem z alg morskich? Jak tak, to jaki najlepszy?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #7 Ocena: 0

2014-11-14 13:22:55 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2014-11-14 09:36:20, Kasia_red napisał(a):
Nie polecam natomiast orzechów piorących - owszem, nadają się do delikatnie zabrudzonych rzeczy, ale do standardowo - nie za bardzo.


One są dobre ale tak jak mówisz, no i trzeba ich wrzucić dość duzo żeby zadziałały.
natomiast miałem kiedyś płyn ekstrakt z tych orzechów do mycia, prania ... itp. Kurde zarąbisty był, no i ręce były przyjemniejsze niż po kremach :>


Z USA przychodzi moda na produkty na bazie cytrusów i kukurydzy. te drugie znane są od lat 90 tych, ale są dość drogie, natomiast citro to zarąbista sprawa.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #8 Ocena: 0

2014-11-14 13:28:52 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2014-11-14 10:20:05, zosiasamosia napisał(a):
Cytat:

2014-11-14 09:12:35, karjo1 napisał(a):
Miod od pszczelarzy jak najbardziej laduje w Tesco i innych marketach, nie ma co demonizowac.
Tyle, ze bedzie mial troche inna cene niz 'sztuczny' miod.
Sposoby weryfikacji prawdziwosci miodu:
http://pasieka-gucio24.beepworld.pl/testnaprawidowomiodu.htm


Podobno sztuczny miód się nie krystalizuje.



Sztuczny miód to po prostu woda z cukrem i zagęszczacze, stabilizatory itp syf malaria, tak samo jak margaryna i słodziki.

A wiecie ze Polska ma jedne z najlepszych miodów w europie?
Tylko naszym brakuje zmysłu marketingowego, czesto sprzedają w litrowych słoikach jak ogórki.
A w innych krajach 2 łyżki miodu, kawałek plastra, ładna etykietka, estetyczny MALUTKI słoiczek, a cena jak za polski litr :-]

Uwielbiam Polskie miody.
i Cieszę się że są stosunkowo tanie, choć wiem że powinni zarabiać więcej. :-8

Kiedyś dostałem od klientki 2 słoiki miodu, właśnie się kończy ostatni, będę musiał uderzyć po prośbie :-/ *PARDON*

aaa i miodu się nie podgrzewa jeżeli chcemy zachować jego zdrowe właściwości, bo w 60 stopniach to już po jego właściwościach.
Lepiej jeść taki scukrzony.


Cytat:

2014-11-14 10:22:05, karjo1 napisał(a):
Na dzieciece kurzajki posmarowanie przekrojonym zabkiem czosnku rano i wieczorem, po 2-3 dniach zmiany znikaja.


Zgadza sie, zawiera środek podobny do antybiotyku, wspaniale wzmacnia działanie antybiotyków, a nawet często go zastępuje.
Od dziesięcioleci, wspomaga moje leczenie aspirynami.
I nawet trzymam się, to działa.

Warunek jeden, tylko i wyłącznie dobry europejski czosnek świeży ząbek. żadne pigułki, proszki, pasty czosnkowe.
I czosnek nie moze dostać wyższej temp niż 40C bo olejki tracą swoje właściwości.
Więc ten w zupie, to tylko walor smakowy, nie zdrowotny.
Niestety.

najprosciej jest przeciąć go na kawałki jakie mozna połknąć i połkąć go jak lekarstwo bez gryzienia.

No chyba ze lubimy, to kromka Świerzego dobrego chlebka, duuużo siekanego czosnku posypane na masło :))
No nie jest to niebo w gębie, ale gęba w niebie na pewno ... no dobra w kosmosie *ROFL*
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

KropkaIT

Post #9 Ocena: 0

2014-11-14 14:40:45 (9 lat temu)

KropkaIT

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 11-11-2014

Skąd: Glasgow

Cytat:

2014-11-13 11:38:08, agarudii napisał(a):
co do aluminium, staram sie pozbyc. oczywiscie na odstrzal poszly antyperspiranty w kulce, zastapilam kulka z dr organic bez aluminium,sls,parabenow i alkoholu.


Ja co prawda nie mieszkam jeszcze w UK, ale z miłą chęcią podepnę się pod temat, który jest mi bardzo bliski sercu. Ja praktycznie wszystko robię sama w domu (chleb, wędliny itp). Mam trochę szybkich, łatwych i sprawdzonych przepisów (np. chleb w 5 min :-] ). Warzywa zawsze nawet te BIO odpestycydowuję ( w IT dają i do nich pestycydy, więc nie sądzę że w UK by tego nie robili), zajmuje mi to dosłownie kilka min, a przynajmniej jest w nich mniej syfu.
Wkładam warzywo do "usuwacza pestycydów" czyli miski z wodą i sodą. Proporcje: na litr wody 1-2 łyżki sody oczyszczonej i zostawiam na kilka minut. I tu dobra rada - polecam szklaną przezroczystą miskę przynajmniej pierwszym razem - szok gwarantowany *YAHOO* . W zależności jakie pestycydy zostały użyte, albo będzie meeega mętna wręcz biała woda, albo na powierzchni wody bedą pływały oleiste wielkie oka.

A co do aluminium w antyperspirantach to mogę polecić 2 rozwiązania.
1. naturalny dezodorant z kryształu - koszt w Pl kilka złotych.
2. Zakupić chlorek magnezu i w małym atomizerze wymieszać go z wodą destylowaną (proporcje 100gr chlorku na 200gr wody)

O fluorze w paście do zębów chyba nie trzeba nikomu mówić :/

[ Ostatnio edytowany przez: KropkaIT 14-11-2014 14:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #10 Ocena: 0

2014-11-14 16:55:21 (9 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

Miod ojczysty oczywiscie, w sloikach, jak do ogorkow ( litrowych) :) z pasieki obok domku na zapadlej polskiej wsi ( dawno temu moj dzidzius mial pasieke, w tym samym miejscu zreszta, wiec cale dziecinstwo jadlam miod pierwszej klasy ;) i taki daje dzieciom).


syrop z czosnku, cytryny i miodu chyba dziala ( tfu tfu tfu) mloda chyrlaa nadal, ale antybiotyk kompletnie zbedny ( nie wiem czy bez syropu by juz brala, ale bardzo prawdopodobne). dokupilam herbatke z malin, szukalam z lipy, ale chyba musze zamowic w pl aptece.


pasta do zebow bez fluoru, oczywiscie ( mloda z weledy z nagietkiem i koprem) my dr organic z granatem.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,