MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

żyję zdrowo ( a przynajmniej sie staram ;) )

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

Str 3 z 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

agarudii

Post #1 Ocena: 0

2014-11-13 19:44:03 (9 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

Kasia Red tluszcz nasycony w oleju kokosowym jest podobno sredniolancuchowy ( cokolwiek to znaczy) tu cytat:

"Oleje i tłuszcze są złożone z cząsteczek zwanych kwasami tłuszczowymi. Olej kokosowy w większości złożony jest ze średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCFA), których działanie istotnie różni się od działania długołańcuchowych kwasów tłuszczowych (LCFA) powszechnie występujących w większości produktów spożywczych.

Jest to istotne, gdyż nasz organizm metabolizuje poszczególne kwasy tłuszczowe w odmienny sposób. LCFA posiadają duże cząsteczki i nasz organizm trudniej je przyswaja, w większości magazynując je w ciele w postaci tkanki tłuszczowej.

Natomiast MCFA, czyli średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, mają mniejsze cząsteczki, są lepiej trawione i błyskawicznie przetwarzane w naszym organizmie na energię – podobnie jak węglowodany, tylko bez wzrostu poziomu insuliny. Dlatego rzadko kiedy przekształcają się w tkankę tłuszczowa czy złogi w tętnicach."


nie wiem nie znam sie :D jak mowilam faza testow i szukania informacji. natomiast olej kokosowy stosowany na skore po prysznicu jest boski.

Zosiasamosia ja probowalam wody z cytryna, ale siadaja mi zeby po tym. jak wypije szklanke takiej kwasiury, to potem przez dwa dni mam bardzo wrazliwe zeby ;/

[ Ostatnio edytowany przez: agarudii 13-11-2014 19:47 ]

Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #2 Ocena: 0

2014-11-13 19:48:59 (9 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-11-13 19:44:03, agarudii napisał(a):
... natomiast olej kokosowy stosowany na skore po prysznicu jest boski.


I jak pieknie pachnie. W brew pozorom nie zostawia tłustej powłoki, pieknie się wchłania.

Kiedyś gdzieś przeczytałam, że warto stosować zasadę, że co nadaje się do jedzenia, napewno będzie świetnie nadawać się jako kosmetyk - coś w tym jest :)



Aaaa, przypomniało mi się, moje najnowsze znalezisko, kupiłam, i z czystym sumieniem polecam kosmetyki do higieny intymnej.


Cytat:

2014-11-13 19:44:03, agarudii napisał(a):
Zosiasamosia ja probowalam wody z cytryna, ale siadaja mi zeby po tym. jak wypije szklanke takiej kwasiury, to potem przez dwa dni mam bardzo wrazliwe zeby ;/[/edit]


To zdecydowanie komplikuje, ja korzystam póki mogę :)

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 13-11-2014 19:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #3 Ocena: 0

2014-11-13 20:20:50 (9 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

w menoplant intima ( ten zel) w skladzie jest DMDM Hydantoin, to jest pochodna formaldehydu, alergen silnie drazniacy podejrzany o kancerogennosc :/ ten niebieski plyn wyglada ok, chociaz za nic nie moge znalezc, co to C08-14 Alkylpolyglucoside :/



a te wode z cytryna chyba przez slomke bede pila :-D

[ Ostatnio edytowany przez: agarudii 13-11-2014 20:22 ]

Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #4 Ocena: 0

2014-11-13 20:24:00 (9 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Agarudii, niestety jak dotąd nie znalazłam nic lepszego, miałam niebieski płyn i nadal mam chusteczki.
Może któraś z Pań znalazła lepszy? Fajnie by było :)

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 13-11-2014 20:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #5 Ocena: 0

2014-11-13 20:34:15 (9 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

ten niebieski nie jest zly, ja uzywam AA first intima, ma lagodny i przyzwoity sklad
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #6 Ocena: 0

2014-11-13 22:38:45 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

No i nie zapomnijcie o zdrowym miodzie. Miodu w Tesco czy jakimś innym supermarkecie raczej nie dostaniecie. Ja szukam miodu u pszczelarzy. Przegotowana i schłodzona woda do szklanki i ze dwie łyżki, (łyżki ze stali dobrej jakości, bo to też ma wpływ na zdrowie) rano do wypicia, rano nastawiam na wieczór. Uważam, że na noc należy organizmowi dostarczyć materiału do regeneracji. Rodzinie tak ubrzydziłem te wyroby mięsopodobne, że nawet nie chcą chodzić koło półek gdzie leżą.
Po kilku latach wędzenia, ze dwa tygodnie temu, sąsiadka zadzwoniła na straż pożarną bo nie wiedziała co się dymi mi za oknem... Później bardzo było jej przykro... Nikt nie przyjechał...
Na wszystkie żeglarskie wyjazdy zabieram "moje wyroby", wszystkim smakuje. Ostatnio 30 osób miało okazję się tym żywić przez trzy dni... Miałem co robić... Wędzarnia i piekarnik przez trzy doby nie wystygał.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #7 Ocena: 0

2014-11-13 22:49:36 (9 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Aga, czy na twarz też używasz olej kokosowy? Właśnie 2 dni temu kupiłam i nawet nie wiedziałam, że ma takie właściwości.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #8 Ocena: 0

2014-11-13 23:16:35 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Najlepsze kosmetyki to te co zjemy.
Bo z tego jesteśmy zbudowani.

Wcieranie przez skórę to jak posiłek przez 12 tnice.
Większość kosmetyków to oszustwo. Ja dziwnym trafem jakiś się zastanawiam czy aby ta ilość zachorowań na raka, zwłaszcza u kobiet nie ma czegoś wspólnego z "dbaniem" O urodę i zdrowie, za pomocą voodoo kosmetyków.


No cóż nasze pra pra babcie umierały na ołowice, później od rtęci i tlenku aluminium, nie dalej jak nasze babcie zwłaszcza w USA były umodnione tlenkiem cezu, które z upodobaniem wykozystywaly w sypialni, a teraz...
Cholera wie co za Exxx produkt ładują, ale jedno jest pewne.

Zdreniale czoła i opadnijete wargi to najmniejszy pikuś obecnego przemysłu kosmetycznego.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2014-11-14 09:12:35 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Miod od pszczelarzy jak najbardziej laduje w Tesco i innych marketach, nie ma co demonizowac.
Tyle, ze bedzie mial troche inna cene niz 'sztuczny' miod.
Sposoby weryfikacji prawdziwosci miodu:
http://pasieka-gucio24.beepworld.pl/testnaprawidowomiodu.htm

Odstawilismy przemyslowe preparaty na slimaki, mrowki itp. w ogrodku, przerzucilismy sie na stare sposoby zielarskie, np. wyciag z pokrzywy, sadzimy czosnek miedzy warzywami i owocami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #10 Ocena: 0

2014-11-14 09:22:33 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Ta strona jest super... Nie znałem jej. Dziękuję.
Co do ogródka to mam podobnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,