MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

żyję zdrowo ( a przynajmniej sie staram ;) )

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 17 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

Str 17 z 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ie2ox4-b

Post #1 Ocena: 0

2014-12-14 21:20:02 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Super sprawa, jak będę robił taką vegetę to sypnę trochę kolendry... może też tymianku. Ostatnio posmakowały mi te zioła. Pomysł super.
A skąd bierzesz ten korzeń pietruszki? Ja mam kilka sklepów polskich, więc zawsze w jakimś znajdę.
Kupuję też zieloną pietruszkę w doniczkach, ale nie wiem czy to nie jakaś modyfikowana, polska pietruszka, w ogrodzie to zawsze mi odrastała. Tu, jak poszczypię, to już nie odrasta, jeżeli odrasta to takie malutkie, drobniutkie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #2 Ocena: 0

2014-12-14 21:46:40 (9 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

korzen kupuje w polskim sklepie,bo w angielskich sklepach to tylko pasternak. Jak nie dodasz,to nic sie nie stanie. Ja nie miałam lubczyku,więc dodałam suszonego. Ten swieży od mamy juz mi sie skonczył. Kolendra? O widzisz...mogłam dodać,uwielbiam kolendre.
Szczególnie jak robię super sałatkę -kolendra,2 awokado w kostkę pokroic,małe pomidorki koktajlowe,troszke papryczki chili,sok z limonki,oliwa z oliwek..i to wszystko(mozna dodac mozarelle,jak kto lubi) sałatka dobra szczególnie do ryb,np.do łososia.

Podaję link,z którego zaczerpnęłam pomysł na vegette
Jak mówiam,nie wiem jak dodaje się zdjęcia ale moja przyprawa jest identyczna jak tu na zdjęciu.

przyprawa domowa

Ja susze w piekarniku. Sugeruje dodać ciut więcej soli ale jak kto woli

[ Ostatnio edytowany przez: ewamik 14-12-2014 21:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2015-01-02 22:56:29 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #4 Ocena: 0

2015-01-03 06:44:02 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Mamy polskie sklepy, jak powiem to za dwa trzy dni mam co zamówię. Jedyny problem to słonina w papryce, nie raz muszę dwa tygodnie czekać. Tutejszej nie ma, a z Polski nie mogą przywieźć. W Polsce chyba zostawiają dla siebie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #5 Ocena: 0

2015-01-03 10:12:04 (9 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

Cytat:

2015-01-02 22:56:29, Bampool napisał(a):
Jak w UK przedstawia się sytuacja z olejem lnianym? Czy Brytyjczycy też to konsumują? Bo w dyskontach tego raczej nie spotkałem. Jeszcze większe obawy mam w kwestii dostępności oleju z wiesiołka.


bez problemu dostaniesz te oleje. problem z lnianym jest taki, ze ten leczniczy ( do picia znaczy sie) powinien byc trzymany w szklanej ciemnej butelce i w lodowce ( i tu jest problem, bo takiego nigdzie nie spotkalam). ja zamawiam z ebay i lniany mam w ciemnej szklanej butelce, ale nie wiem jak byl przechowywany zanim go otrzymalam ( ale ja uzywam do wlosow nie do picia)
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #6 Ocena: 0

2015-01-03 11:59:31 (9 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-01-02 22:56:29, Bampool napisał(a):
Jak w UK przedstawia się sytuacja z olejem lnianym? Czy Brytyjczycy też to konsumują? Bo w dyskontach tego raczej nie spotkałem. Jeszcze większe obawy mam w kwestii dostępności oleju z wiesiołka.


Olej lniany kupuję w Sainsbury's - Flaxseed Oil

Kilka słów o przechowywaniu, ale to znajdziesz też w powyższym linku :)

Oleju z wiesiołka nie używam, więc Ci nie podpowiem, na pewno można kupić kapsulki w marketach i sklepach ze zdrową żywnością.

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 03-01-2015 12:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2015-01-03 12:28:41 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

W Holland & Barrett

holland-barrett-flaxseed-oil

Teraz jest do tego promocja, jeden + jeden za 1p

holland-barrett-natural-evening-primrose-oil-liquid
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zuza11

Post #8 Ocena: 0

2015-01-03 21:39:12 (9 lat temu)

zuza11

Posty: 2467

Kobieta

Z nami od: 15-03-2012

Skąd: South Yorkshire

...a ja od Świąt żyję niezdrowo.I nie mogę przestać!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2015-01-04 01:08:33 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #10 Ocena: 0

2015-01-04 10:13:01 (9 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-01-04 01:08:33, Bampool napisał(a):
Mnie interesuje szczególnie to przechowywanie, czy koniecznie musi być w lodówce, czy wystarczy, że nie będzie się nagrzewał powyżej pokojowej, bo o ile pakowanie w ciemną , szklaną butelkę staje się standardem, to nawet w aptekach olej lniany stoi sobie beztrosko na półce.


Po otwarciu nawet ten z półki sklepowej/aptecznej powinien być w lodówce.

Natomiast olej lniany tłoczony w niskiej temperaturze (nie przekraczającej 10°C) musi być cały czas w tej niskiej temperaturze przechowywany, również w czasie transportu i po otwarciu.
Zapewne znajdziesz sprzedawcę tego stuprocentowo wartościowego oleju, a wtedy podziel się prosze wiedzą z innymi.

Ja w domu używam oleju lnianego z półki sklepowej, mnie to wystarcza, ponieważ dobroci czerpię też z innych olei, proszków, ziarenek czy wodorostów, więc jest dla mnie wystarczający.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 17 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,