MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

żyję zdrowo ( a przynajmniej sie staram ;) )

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

Str 2 z 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zaczarowany_pan

Post #1 Ocena: 0

2014-11-13 14:49:43 (9 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

Agarudi , skorzystam, dzieki.

Poczytaj nt mycia wlosow odzywka. Mnie jak na razie sluzy, myje tak od 2 tygodni, a tez mam wlosy wciaz farbowane i ciagle walcze z resztkami trwalej. Wlosy sa blyszczace, nie wyplukuje sie kolor, nie pusza sie.
Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #2 Ocena: 0

2014-11-13 15:12:08 (9 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

Jakie odżywki nadadzą się do mycia włosów?

Nie wszystkie odżywki nadają się do tego zabiegu, muszą zawierać określone składniki:

- Behentrimonium Chloride,(Jest substancją drażniącą, dlatego należy zachować ostrożność i unikać kontaktu z oczami.
Może powodować reakcje alergiczne.)

- Cetrimonium Chloride,(konserwant)

- Benzalkonium Chloride,( substancja konerwujaca, dozwolona do stosowania w kosmetykach z ograniczeniami)

- Tallowtrimonium Chloride,(Kationowa substancja powierzchniowo czynna, konserwant)

- Tricetyldimonium Chloride,(tego nie umiem znalezc)

- Methosulfates.(substancja drazniaca, toksyczna, ulatwiajaca rozczesywanie)

tak sie zastanawiam, coz te "drogocenne" substancje moga przyniesc dobrego naszym wlosom? poczytam jeszcze na ten temat, ale chyba sie nie zdecyduje.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zaczarowany_pan

Post #3 Ocena: 0

2014-11-13 17:00:34 (9 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

To prawda, ze naszpikowane "cudami", ale czyms trzeba ta siersc ochedozyc. Sprobuje w kazdym razie skorzystac z Twoich propozycji.
Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2014-11-13 17:09:03 (9 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Tez sie staram. Holistycznie.

Zaczelam od rzucenia palenia. Teraz leci chyba juz 7 miesiac. Glownie owoce, warzywa jako substytut.

Zmienilam tryb zycia/ pracy z nocek na dniowki. Od razu lepiej; )

Stopniowo zwiekszylam sobie aktywnosc fizyczna: zaczelo sie od codziennej jazdy na rowerze, potem dodalam gimnastyke Ewy Chodakowskiej, i plywalnia. Neurotransmittery, te sprawy...

Mieso zostalo z diety wywalone jakies 26 lat temu. Reszta nie musi byc organiczna. Pozwalam zadecydowac wewnetrznemu barometrowi.

A wszystko to jak najbardziej zgodne z aktualnymi tendencjami w nauce. O kosmetykach chetnie poczytam. Biol- chem zawsze lubilam.

; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #5 Ocena: 0

2014-11-13 17:23:45 (9 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

No no Galadriel,aż musiałem sprawdzić co oznacza -cholistycznie-

Dawno już nie spotkałem wyrazu którego znaczenia nie rozumiem.

Życie zdrowo to słuszna koncepcja,niestety zaczynamy ja stosować kiedy jakiś podzespoł wysiada.

[ Ostatnio edytowany przez: keramczak 13-11-2014 17:25 ]

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

agarudii

Post #6 Ocena: 0

2014-11-13 17:34:51 (9 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

ja nie pale od wrzesnia i moj malz ( ktory jeszcze pali) nazywa mnie tytoniowym faszysta( ciagle go opieprzam, nie pozwalam mu palic, truje za uszami itd) :-D narazie nie wyobrazam sobie powrotu do palenia :-D i mam nadzieje, ze tak zostanie.

[ Ostatnio edytowany przez: agarudii 13-11-2014 17:36 ]

Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2014-11-13 17:34:54 (9 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
Życie zdrowo to słuszna koncepcja,niestety zaczynamy ja stosować kiedy jakiś podzespoł wysiada.


Holistic approach to termin czesto uzywany w Health and Social branzy.

Jak cos sie psuje to nalezy to naprawic. Ewentualnie wymienic, ale to drozej wychodzi; )

Cytat:
i mam nadzieje, ze tak zostanie


Super. Trzymam kciuki. W tym wszystkim istotna jest wlasnie zmiana podejscia calosciowa. Wlaczajac w to piekne widoki, odpoczynek dla duszy (zwiedzanie tych mglistych tam, gdzies tam ) i ciala (masaze z aromaterapia itp).

Przynajmniej u mnie dziala; )

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 13-11-2014 17:38 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #8 Ocena: 0

2014-11-13 17:42:53 (9 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

Cytat:

2014-11-13 17:00:34, zaczarowany_pantofelek napisał(a):
To prawda, ze naszpikowane "cudami", ale czyms trzeba ta siersc ochedozyc. Sprobuje w kazdym razie skorzystac z Twoich propozycji.


ja jestem w fazie testow narazie ;) skupiam sie mocno na etykietach i skladnikach ( nie ma byc tylko ladnie, ma byc ladnie i zdrowo). mysle jednak, ze na efekty trzeba bedzie poczekac dluzej niz kilka godzin ;/ niestety.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kasia_red

Post #9 Ocena: 0

2014-11-13 18:29:07 (9 lat temu)

Kasia_red

Posty: 3813

Kobieta

Z nami od: 10-07-2009

Skąd: Londyn

Rewelacyjny temat :-)

Dziewczyny, piszecie o oleju kokosowym w kuchni. Jak to z nim jest - bo generalnie jest totalny szał na olej kokosowy, a co spotykam jakieś podręczniki na temat odżywiania (np. Pitchford "Odżywianie dla zdrowia" ), to czytam, że olej kokosowy mogą spożywać osoby, które mają niski poziom cholesterolu, a powinny go wykluczyć osoby z podwyższonym. Z jednej strony medialny szał na tej olej, z drugiej - w poważniejszych opracowaniach informacje, że jest to drugi (obok oleju palmowego) olej roślinny składający się głównie z tłuszczów nasyconych, czyli b. niezdrowych. Jak to jest?

Do tej listy rzeczy fajnych robionych dla zdrowia dołożyłabym jeszcze soki warzywno-owocowe, świeżo wyciskane. Szczególnie z zielonych liści, które (np. jarmuż), zawierają bardzo dużo wszystkich możliwych witamin, oraz mikro i makroelementów. Dla mnie jarmuż był niejadalny, nie podchodził mi w żadnej formie, ale od paru miesięcy jestem w stanie go przełknąć w formie soku - wyciskam razem z pomarańczą i jest ok.

A jeśli o kosmetyki idzie, to polecam naturalne olejki - mój ulubiony to z avokado (używam go do mycia twarzy i demakijażu, metoda olejowanie), migdałowy i arganowy. Do włosów też stosuję olejki - wcieram przed umyciem niewielką ilość - są miękkie i gładkie. Oczywiście jak przesadzę, to nie da się ich dosuszyć :-]
Nie wchodź w dyskusję z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

zosiasamosia

Post #10 Ocena: 0

2014-11-13 19:23:40 (9 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Świeny temat :)

Używam i polecam szampon i odżywkę DermOrganic

We włosy i skórę głowy wcieram:

Obrazek

Pozatym oleje kokosowy, arganowy, lawendowy
do ciała, twarzy, dłoni, włosów...




W kuchni:
- moja ukochana pasta miso i glony
- ziarenka - quinoa, amarantus, kasza gryczana, jaglana, chia, czarnuszka ...
- mąki - gryczana, ryżowa, quinoa, amaranusowa, kokosowa, migdałowa ...
- oleje - z siemienia lnianego, awokado, oliwek, sezamu, rzepaku ...
- masło ghee do smażenia
- pestki, proszki i owoce - goji, żurawina, baobab, dynia, słonecznik, spirulina, chlorella ...

Trochę tego mam, nawet nie pamietam dokładnie co. Wrzucam gdzie się da, mąż radzi sobie całkiem nieźle z jedzeniem i piciem tego wszystkiego, ale MUSI być mięso i nie tyka goji berry :D


W ciągu dnia piję strasznie dużo kawy (nie piłam kawy wogóle, a teraz trąbię jak spragniony smok).
Pozatym piję wodę z cytryną, herbatę zieloną i ziołowe: pokrzywa, mlecz, mięta.

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 13-11-2014 19:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,