MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Badanie wzroku

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

malinowka

Post #1 Ocena: 0

2014-07-31 14:59:58 (10 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

szukam i szukam ale jakoś nie widzę, żeby był taki temat. Zresztą wzrok mi szwankuje, więc mam nadzieję, że Moderacja mi wybaczy. Zatem do rzeczy, psują mi się oczy i obawiam się, że bez okularów się nie obejdzie, wypadałoby zrobić badanie wzroku i dobrać odpowiednie szkła. Wiem, że w tym dziwnym kraju okulista takimi pierdołami się nie zajmuje i trzeba się udać do ... właśnie dokąd najlepiej? Specsavers, Boots, czy prywatna przychodnia, czy może jeszcze coś innego? Jak wygląda takie badanie, czy jest rzetelne? Będę wdzięczna za wszelkie info:-)
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaMyszow

Post #2 Ocena: 0

2014-07-31 15:06:47 (10 lat temu)

MamaMyszow

Posty: n/a

Konto usunięte

My hurtowo lazimy do Specsavers'a ;-) jestesmy bardzo zadowoleni - od Sredniaka (majacego 6 lat, ktory uparl sie na okulary i tak sciemnial, ze nie widzi ani jednej literki) do Najstarszego ze starszyzny plemiennej. Dla mnie ok, corka ma swietnie dobrane okularzyska, bardzo dobrze widzi. To samo z nami, nie widze roznicy miedzy badaniem wzroku w Polsce a tutejszym specsavers'em :-D A oprawki... ja nie przeplacam, bo wole miec kilka roznych par niz 1 ze znaczkiem drogiej firmy :-]

Po edicie: Moj Luby swego czasu kupil sobie wypasione oprawki w Boots'ie, kobieta mu pomogla dobrac - wyglada w nich strasznie, zaplacil jak za zboze. Odkrecila sie srubka i gdzies mu wypadla - Boots juz nie naprawi okularow, bo wycofali wzory ze sprzedazy i srubki tez nie dopasuja. I mnie sie cos takiego stalo ze swoimi przeciwslonecznymi, doplacilam kilka funtow i za 10 minut czekaly na mnie nowe okulary.

[ Ostatnio edytowany przez: MamaMyszow 31-07-2014 15:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #3 Ocena: 0

2014-07-31 15:16:55 (10 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

dzięki MM, a jak wygląda takie badanie?
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaMyszow

Post #4 Ocena: 0

2014-07-31 15:27:45 (10 lat temu)

MamaMyszow

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem czy w kazdym gabinecie tak samo, ale u nas najpierw wchodzisz do pokoju, w ktorym robia zdjecie dna oka. Potem przechodzi sie na badanie do okulisty, tam czytasz/zgadujesz literki, obserwujesz swiatelka - typowo jak dla badania oczu. Jak potrzeba szkla to ubiora Ci kosmiczne oprawki, do ktorych beda dopasowywac szkla, brac pomiary. Jak nie przeczytasz literek, bo pragniesz miec okulary, to dostaniesz piekne kolorowe obrazki do rozpoznania :-]

A na powaznie to cale badanie ok. 15 minut. Zarezerwuj sobie wiecej czasu na dobor oprawek i nie sugeruj sie koniecznie paniami z obslugi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #5 Ocena: 0

2014-07-31 15:29:44 (10 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Badają wzrok komputerowo ( dno oka ) plus tradycyjnie ( czytasz literki itd ).
Sobie i dzieciom robię okulary tylko w Spacesavers. Starszemu co chwilę coś się z okularami dzieje - wymieniają oprawki bez mrugnięcia, dokręcają, regulują itd. A że to dziecko, to za darmo.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #6 Ocena: 0

2014-07-31 15:33:28 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #7 Ocena: 0

2014-07-31 15:37:51 (10 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

ok dziękuję Bajko i xfish, i jeszcze jedno, po teście dostaję jakąś receptę na szkła, czy od razu muszę je kupić tam gdzie robiłam test?
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aisuga

Post #8 Ocena: 0

2014-07-31 15:42:16 (10 lat temu)

aisuga

Posty: 231

Kobieta

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: UK

Ja zawsze na badanie chodze do tesco bo jest darmowe (gdzie indziej £30-40). Potem biore recepte pani sie pyta czy chce wybrac okulary a ja ze jestem wybredna i zejdzie mi pare godzin i przyjde innym razem. Potem lece do specsavers bo tam maja lepsza oferte- jedne placisz drugie gratis. I tak biore zwykle i przeciwsloneczne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #9 Ocena: 0

2014-07-31 15:43:57 (10 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

dziękuje za odpowiedzi, spadam tymaczasem zarabiać na szkła ale jeszcze tu wrócę:-)
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2014-07-31 16:30:49 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,