MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

EPILEPSJA - chory w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

roxanad88

Post #1 Ocena: 0

2013-01-12 13:01:12 (11 lat temu)

roxanad88

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 12-01-2013

Skąd: Birmingham

Witam. Szykuje sie do wyjazdu. Moj partner jest juz na miejscu, pracuje i zalatwia niezbedne sprawy. Ja natomiast choruje na padaczke. W PL zostalam uznana za czesciowo niezdolna do pracy z prawem do renty na rok, ktory juz sie skonczyl wraz z renta. Czy ktos wie jakie prawa maja osoby chorujace na epilepsje i jak sa brane pod uwage? Co z praca lub benefitami? Wiem, ze roznie bywa. Ataki moga zaskoczyc w kazdym momencie dnia lub nocy. Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2013-01-12 15:26:00 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

roxanad88

Post #3 Ocena: 0

2013-01-12 21:20:04 (11 lat temu)

roxanad88

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 12-01-2013

Skąd: Birmingham

Na wstepie dziekuje za odp. W internecie nie udalo mi sie uzyskac konkretnej informacji, ani podobnego ''przypadku'' do mojego. Jestem na lekach, ale mimo to ataki sie zdazaja. Ostatni (na szczescie) az prawie miesiac temu! Takze to dla mnie spory sukces :) Ciekawa jestem jak to wyglada w przypadku pracy.w PL Osoby z grupa inwalidzka prace podejmuja na innym wymiarze czasowym i troche innych prawach, a niestety nie wiem jak jest na Wyspie. Albo przy staraniu sie o mieszkanie socjalne osoby z moja ''przypadloscia'' sa traktowane ulgowo? Moze masz jakis adres strony, na ktorej znajde odpowiedzi na moje niejasnosci? :) jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2013-01-12 23:16:40 (11 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ma ulgowego traktowania z racji choroby, nalezy sie co najwyzej praca, ewentualnie utrzymanie przez partnera.
Co do szansy na rente, przy tak sporadycznych atakach wlasciwie tez nie ma szans.
Poza tym duzo zalezy od specyfiki atakow, czy toniczno-kloniczne, czy zwykle chwilowe wylaczenie sie z kontaktu z otoczeniem.
Na lokal socjalny mozna sie ubiegac zgodnie z ogolnymi zasadami councils.
Nawiasem, naprawde przy chorobie masz jeszcze ochote na czesty hardcore w ramach lokali socjalnych...?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

roxanad88

Post #5 Ocena: 0

2013-01-13 09:06:55 (11 lat temu)

roxanad88

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 12-01-2013

Skąd: Birmingham

Nie chcialabym wyjsc na glupia :), ale nie rozumiem Twojego pytania. Co znaczy czy ''mam ochote na czesty hardcore w ramach lokali socjalnych''? Na rente absolutnie nie licze i nie bede kombinowac w ten sposob, ale nie ukrywam, ze z biegiem lat (jak wiekszosc osob) chcialabym miec ''cos swojego''. Mam male dziecko i chocby nawet dla spokoju ducha, ze nie bede zmuszona do przeprowadzek co jakis czas. W PL nic nam sie nie uklada i pragniemy z calego serca aby na Wyspie zaczac normalne zycie. Dziekuje za wypowiedzi i mysle, ze poprostu wezme sie w garsc i zaczne dzialac :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2013-01-13 12:25:00 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gdanszczanka

Post #7 Ocena: 0

2013-01-13 12:59:28 (11 lat temu)

gdanszczanka

Posty: 3123

Kobieta

Z nami od: 16-10-2012

Skąd: South east

To prawda, Leonka, zupełnie innna mentalność.
Na siłę, próbują (nieprłnosprawni) udowodnić, że mogą prowadzić "normalne" życie.
Mój mąż stracił oko jak miał 8 lat, ma ogromny żal do rządu i przepisów, że nie mógł zostać żołnierzem, a także (mimo, że jest doskonałym kierowcą) nie może zostać kierowcą tzw lori lub autobusu.
Nigdy nie odwoływał sie do swojego dissability, pracuje noramlnie (inżynier) i wszystko co mamy i co będziemy mieli - zapracowane :-)

[ Ostatnio edytowany przez: gdanszczanka 13-01-2013 13:01 ]

Phi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

roxanad88

Post #8 Ocena: 0

2013-01-13 13:17:56 (11 lat temu)

roxanad88

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 12-01-2013

Skąd: Birmingham

Bardzo sie ciesze, ze tak tam jest. Natomiast w PL zupelnie inaczej. Moj lekarz sam mi powiedzial, ze ciezko znalezc prace osobom z moja ''przypadloscia''. Osobiscie sie o tym przekonalam wielokrotnie gdy pracodawcy odmawiali przyjecia mnie do pracy. Oferte jaka dostalam to sprzatanie 3 h/dzien 2-3 razy w tygodniu, ale niestety to za male zarobki. Ewentualnie mozna sobie tak ''dorobic'', ale nie zyc. Dodaliscie mi powera :) i jestem pozytywnej mysli.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2013-01-13 13:28:57 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gdanszczanka

Post #10 Ocena: 0

2013-01-13 14:27:05 (11 lat temu)

gdanszczanka

Posty: 3123

Kobieta

Z nami od: 16-10-2012

Skąd: South east

Cytat:

2013-01-13 13:28:57, leonka napisał(a):
Cytat:

2013-01-13 12:59:28, gdanszczanka napisał(a):

Mój mąż stracił oko jak miał 8 lat

Córka koleżanki straciła oko tu w UK jak miała lat 2. Nie ma przyznanej niepełnosprawności...

???
Nigdy nie wnikalam w szczególy- pojęcia nie mam jak to wygląda z punktu prawnego, ale moj "kotek" ma blue badge (gdzieś się zapodział).. :-]
Phi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,