MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Aborcja w Polsce

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 33 z 35 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 32 | 33 | 34 | 35 ] - Skocz do strony

Str 33 z 35

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cris82

Post #1 Ocena: 0

2018-01-19 10:13:05 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2018-01-19 09:52:58, Jurny_Jurek napisał(a):
Moze zalegalizowac tez zabijanie dzieci juz urodzonych? Przeciez nikt sila nie bedzie zmuszany by zabic dzieci ani nikt nie rzuci ich sie zabijac.

Trzeba zniesc tez ograniczenia predkosci. Co to w ogole za historie, zeby mowic ludxiom jak maja jezdzic tylko dlatego, ze ktos uwaza ze 30 mph jest bezpieczne a 35mph juz nie.

I znowu - obrzezanie jako rytual religijny prowadzacy do utraty kawwlka wlasnej cielesnosci porownac do aborcji jako eliminacji osobnego, zywego organizmu.


urodzonych to przesada ale tym tokiem myslenia do samego porodu mozna by bylo dziecko nie jest swiadome przeciez wiec nic nie czuje
ktos z was cos pamieta z pobytu w brzuchu matki ? nowlasnie
a to ze w 3 miesiacu ciazy ksztaltuja sie juz struny glosowe palce u rak i nog kto by sie przejmowal szczegolami : )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #2 Ocena: 0

2018-01-19 11:10:46 (6 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

zaczynja sie mieszac topiki:)
alimenty, zabijanie narodzonych dzieci, napletki I inne takie.
Ciekawe tematy ale troche wychodzace poza dyskusje mimo ze sa posrednio z nia zwiazane. Moze by to troche uporzadkowac.

Dostepne opcje sa:
Opcja 1- aborcja nieograniczona, moze kazdy kiedy chce az do narodzenia dziecka
Opcja 2- aborcja ograniczona - przypadki medyczne czy to dziacka czy narazenie matki zdrowia, plus kryminalne tematy typu gwalt.
Opcja 3- aborcja ograniczona - do pewnego czasu, wszysko przebiega prawidlowo ale decyzja tylko I wylacznie matki.
Opcja 4- aborcja ograniczona - do pewnego czasu, wszysko przebiega prawidlowo ale decyzja obojga.
Opcja 5- aborcja ograniczona - do pewnego czasu, wszysko przebiega prawidlowo ale decyzja tylko I wylacznie ojca.
Opcja 6- zakaz aborcji absolutny

Oczywiscie w kazdej powyzszej opcji rozne czynniki maja wplyw na decyzje I wiadomo ze w pruzni nie zyjemy I jedna czy druga osoba moze byc pod wplywem jakis trzecich osob.

Ja wybieram the following options:
Opcje 2 ze wskazaniem ze decyzja po stronie matki. Ale jesli ojciec poproszony nie powinien uciekac od decyzji I tez doradzic.
Opcja 4 ze wskazaniem ze zgoda na sex wiaze sie sie konsekwencjami dla obojga.

Wybor moj jest podyktowany daniem prawa do abrocji a nie rownoznaczny ze ja bym takiego wyboru dokonal I tak powinno sie traktowac dyskusje o tym mysle.

[ Ostatnio edytowany przez: vlade 19-01-2018 11:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2018-01-19 11:30:58 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-01-19 06:38:58, cris82 napisał(a):
dokladnie sweet nic a nic nie wiem o antykoncepcji do tego trzeba byc takim einstainem jak ty
sorry ale co ma do tego sposob dzialania spiralki o ktorej napisalem w kontekscie kobiet usuwajacych zdrowe "plody" bo nie bardzo rozumiem

zytasz jakies plotkarskie magazyny to znasz sprawe ja tylko stwierdzilem ze nic nie wiem na temat tego czy jej facet wiedzoal o dziecku czy nie


Nie czytam żadnych plotkarskich magazynów coś Ci się uroiło jak temu facetowi od demolek w Zakopcu, co nie był, nie widział, ale ktoś rzucił lotne hasło to powtarza
Jakbyś miał pojęcie blade o antykoncepcji to nie pisałbyś o "spiralkach dla kobiet" tylko o metodach antykoncepcyjnych, mniej lub bardziej zawodnych, ale jednak o metodach, a nie o spiralkach, bo gdzieś Ci się kiedyś o spiralkach obiło. A jak Ci się już obiło to powinieneś wiedzieć, że taka spiralka nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki (mini człowieczka - według Twoich poglądów, według innych zlepu komórek) w ściance macicy. No chyba, że mamy wszyscy wyznawać Twój światopogląd, że człowiek jest pełnoprawnym człowiekiem z prawem spadkowym od momentu zapłodnienia, a nie zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki w mięśniu macicy? Bo tutaj tez są zdania bardzo podzielone, to nie jest kwestia pierwszego czy trzeciego miesiąca ciąży, ale jej pierwszych godzin. Teraz już rozumiesz kwestie spiralki? A są jeszcze tabletki, plastry hormonalne i cała gama środków potencjalnie wywołujących holokaust. Ciekawa jestem Twojego zdania na ich temat, przecież to holokaust na wyciagnięcie ręki jest


Co do alimentów, to jakbyście byli tacy skorzy do brania odpowiedzialności za swoje czyny to my płaciłybyśmy wam alimenty, a nie odwrotnie. To nie są czasy jaskiniowców, są pampersy, mleko modyfikowane szympans mógłby przygotować więc faceta też nie powinno to przerosnąć. Ale rzeczywiście facet pobzykać to sobie może i żyć jak niebieski ptaszek, ale baba to co najwyżej pobzykać, ale za dużo opcji wyboru to lepiej jej nie dawać, w końcu jest tylko babą z macicą i niech o tym każdego dnia pamięta



[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 19-01-2018 11:45 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2018-01-19 11:43:58 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

sorry ale ta czwarta opcja to wybor w stylu prosze tu masz posilek ale miej swiadomosc ze jest genetycznie modyfikowany i zawiera zwiazki rakotworcze masz teraz do wyboru zjesc lub umrzec z glodu bo nic innego nie ma :)

jezeli zgoda na seks ma sie wiazac z konsekwencjami idzie to tez w parze wychowywania dziecka z zespolem downa ? bo rozumiem ze konsekwencje ewentualnych alimentow sa oczywiste

ja bym to ograniczyl do innych opcji
1 ustawa ktora obowiazuje
2 kobieta chce urodzic niechciane przez faceta dziecko podpisuje papiery w ktorych oswiadcza ze cala opieka leze po jej stronie

pisze o tej drugiej opcji bo zyjemy w swiecie gdzie za wpadke kaze sie facetow odbiera ich prawa do swobodnego zycia

taki pan nie mialby zadnych praw do dziecka np mateusz kijowski odetchnalby z ulga ale musialby miec swiadomosc ze to dziecko nie jest jego

sorry sweet ale nie musze znac dzialania silnika w samochodzie zeby wiedziec ze dojade nim z punktu a do b

napisalem o tej spiralce w kontekscie kobiet ktore nie chca miec dzieci a nie tego jak ona dziala i ze efektem koncowym jest brak dziecka

wydaje mi sie ze babki ktore walcza o aborcje maja to gleboko w d.


i tak zyjemy w czasach jaskiniowcow bo w ogromnym % przypadkow opieke nad dzieckiem w sadzie dostaje matka tylko dlatego ze je urodzila jesli chodzi o sadownictwo to wiadomo ze jestesmy 100lat za murzynami

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 19-01-2018 11:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2018-01-19 12:21:14 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-01-19 11:43:58, cris82 napisał(a):
pisze o tej drugiej opcji bo zyjemy w swiecie gdzie za wpadke kaze sie facetow odbiera ich prawa do swobodnego zycia

I to jest dopiero kwiatek nad kwiatkami
On chce mieć prawo do swobodnego życia bo tak cieżko przelew zrobić z tytułu przyjemności z seksu (do którego oboje mają prawo), ale baba nie ma mieć prawa do swobodnego życia, ona ma prawo jedynie do kopulacji ze wszystkimi jej konsekwencjami

Cytat:

sorry sweet ale nie musze znac dzialania silnika w samochodzie zeby wiedziec ze dojade nim z punktu a do b

napisalem o tej spiralce w kontekscie kobiet ktore nie chca miec dzieci a nie tego jak ona dziala i ze efektem koncowym jest brak dziecka

Ale my tu nie o silniku, ani zlepku komórek tylko podobno o człowieku w jego wczesnej fazie rozwoju, zapomniałeś?
Zapytam więc ponownie: co sadzisz o środkach, które po zapłodnieniu uniemożliwiają zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej (człowieczka) w ściance macicy? Bo tutaj, tak samo jak w przypadku aborcji, efektem jest brak dziecka
Jak Ty wogóle masz czelność wypowiadać się na takie tematy nie mając tak podstawowej wiedzy z zakresu antykoncepcji? Jaka znajomość silnika? Przecież Ty nie wiesz nawet jak zmieniać biegi, tacy jak Ty powinni mieć zakaz uprawiania seksu, to jest przykry i prawdziwy przykład kompletnego braku edukacji seksualnej na podstawowym poziomie, już nie mowię o tak zaawansowanym jak pobudzanie łechtaczki, o którym wspominał Wicia

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2018-01-19 12:39:33 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

sorry ale ja nie chodze na dzi..ki zebym mial regularnie placic za seks tym bardziej przez 18lat

ona ma prawo do swobodnego zycia wystarczy ze zalozy spiralke wezmie tabletke ewentualnie zacznie myslec bedzie uwazac co robi po prostu - nie wybierajac sie beztrosko nad morze bez "zapasowej opony" ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2018-01-19 12:56:53 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Dalej nie odpowiadasz na moje pytanie, tylko się tłumaczysz, że na dziwki nie chodzisz, a mnie to zupełnie nie interesuje. Mnie interesuje moje prawo do swobodnego życia, tak samo jak Ciebie do własnego

Zapytam więc po raz trzeci z uporem maniaka, ale nie daje mi to spokoju, co z tym zapłodnionym człowiekiem, który jeszcze się nie zagnieździł w macicy, odmawiasz mu prawa do bycia czlowiekiem? Przecież to jego wczesna faza rozwoju. Przecież jak ona weźmie tą tabletkę czy założy spiralkę przed wyjazdem nad to morze to unicestwi potencjalne życie, małego człowieczka, naprawdę nie dostrzegasz całego absurdu swojej logiki? Czy tylko udajesz?


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-01-19 13:00:10 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2018-01-19 12:39:33, cris82 napisał(a):
sorry ale ja nie chodze na dzi..ki zebym mial regularnie placic za seks tym bardziej przez 18lat

ona ma prawo do swobodnego zycia wystarczy ze zalozy spiralke wezmie tabletke ewentualnie zacznie myslec bedzie uwazac co robi po prostu - nie wybierajac sie beztrosko nad morze bez "zapasowej opony" ...


Cris, skoncz, wstydu (sobie) oszczedz, bo hadko czytac.
Ja wiem, ze czesc mezczyzn chetnie nie mysli i z zalozenia kobieta musi przejac caly proces na siebie, ale bez przesady...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2018-01-19 13:13:44 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

pŕzeciez z 5x juz ci pisalem ze jestem zwolennikiem tabletek "dzien po "wiec czego nie rozumiesz?
jest dla mnie spora roznica miedzy etapem zaplodnienienia komorki jajowej i zlepkiem komorek ktory jest na etapie ksztaltowania glowki i palcow i calej reszty

jest dla mnie roznica miedzy aborcja w wyniku gwaltu a zdrowego dziecka ze wzgledu na metraz pani ktora woli swiecic regularnie przed obiektywami kamer a nie miala czasu pomyslec o antykoncepcji

co ma wspolnego decyzja obojga rodzicow o narodzinach dziecka i jego wychowaniu gdzie konsekencja jest sluszne nalozenie alimentow na "jedno z nich"
do syytuacji w ktorej facet na starcie mowi ze nie chce dziecka i namawia kobiete na aborcje a pozniej musi placic na dziecko a nic nie mial do gadania w podjeciu decyzji naprawde nie potrafisz tego ogarnac?
bo widze ze nie skoro powtarzasz ze naleza sie transfery na konto za przyjemnosc z seksu...

ale ta przyjemnosc z seksu juz nie idzie w parze z przymusowym wychowaniem dziecka u ciebie wolalabys zeby bylo inaczej hehe moralnosc kalego : )

dla mnie to jest kwestia moralna i nie ma nic wspolnego z kosciolem a dla ciebie techniczna ja jak przeczytalem o tym jak wyglada w 3miesiacu taka istotka to mam sporo watpliwosci dla ciebie wszystko jest takie oczywiste
"cialo nie jest inkubatorem" i kropka
a wlasnie ze cialo jest inkubatorem jesli do tego dopuscisz

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 19-01-2018 13:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-01-19 13:20:09 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

I te tabletki mozna brac, jak mietowki o poranku?
Poczekamy na tabletki i zastrzyki anty dla panow i zobaczymy te tlumy odpowiedzialnych :]...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 33 z 35 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 32 | 33 | 34 | 35 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,