MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szczepionki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 23 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

Str 23 z 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NightFury

Post #1 Ocena: 0

2019-06-20 19:10:54 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2019-06-20 18:53:31, ZosiaS napisał(a):
Nie zrozumiałyśmy się, już drugi raz w tym wątku.
Niepotrzebnie zakładasz, że ja przeciw Tobie. Wcale nie. 😊

[ Ostatnio edytowany przez: <i>ZosiaS</i> 20-06-2019 18:57 ]




Nadinterpretujesz.
Ja niczego nie zakładam, prowadzę wymianę zdań.
Stwierdzam po prostu, ze anarchia lub jej brak to dla mnie żaden argument.
Czekam z niecierpliwością aż się odniesiesz do dalszej części mojej wypowiedzi :)

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, ze jak byłam dzieckiem, weszła w życie pojedyncza szczepionka przeciwko samej tylko odrze. Rodzicom dzieci w określonym wieku ja oferowali, jednakże wtedy bez przymusu. Moja mama, emerytowana już pielęgniarka z szerokim doświadczeniem w laryngologii, okulistyce, pracy na różnych oddziałach szpitalnych w tym paliatywnym i z wieloletnim doświadczeniem w medycynie pracy, odmówiła podania mi tej szczepionki ze względu na wysokie ryzyko powikłań. Stwierdziła, ze Odra to jest okropna choroba i ona mi dobrowolnie tego wirusa, nawet w stanie uśpionym, do krwiobiegu nie poda.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-06-20 19:16:27 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W nawiazaniu do powyzszego NFury, nigdy, zaden lekarz, zadne badania nie wyjasnily korelacji, ze wiekszosc chorob zakaznych wieku dzieciego (odpowiednio potraktowane, czyli np. wylezane, z duza iloscia napojow itp.) przechodzi dosc lagodnie. Natomiast w przypadku szczepien, jesli sie cos dzieje, to sa to powazne powiklania, obejmujace bardzo czesto kwestie neurologiczne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2019-06-20 19:23:26 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2019-06-20 19:33:42 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

No to skoro juz uznalismy, ze dziecko mialo wade genetyczna i mialo infekcje w chwili podania szczepionki, to jeszcze sobie wyjasnijmy, jak sie udalo temu dziecku przetrwac z tak smiertelnym genem do powiklan poszczepiennych, zamiast zgonu w efekcie tejze infekcji ?

Co do pozostalej tresci, to tylko drobny wycinek z wiedzy, bez wiekszej znajomosci tematu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #5 Ocena: 0

2019-06-20 21:13:33 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Night, jeszcze 10 lat temu można było szczepić dzieci pojedynczo,tylko trzeba było sobie kupić takie szczepionki. W moim przypadku najbliżej wtedy miałam Londyn. Być może teraz się coś zmieniło.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

4ary

Post #6 Ocena: 0

2019-06-20 23:35:52 (5 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Znany i ceniony lekarz postanowił nakręcić film ukazujący prawdę o ruchach antyszczepionkowych. Jego publiczna zbiórka bije rekordy popularności – wiadomo już, że pieniędzy wystarczy i na drugi film o pseudomedycznych mitach i podejrzanych terapiach.

Taka ostatnio wiadomosc o pewnej akcji mi sié trafiła. Może ten film zostanie odebrany z równie wielkim zainteresowaniem jak dzieło Siekielskiego.

"Dawid Ciemięga, lekarz-pediatra, zainspirowany zbiórką prowadzoną przez Tomasza Sekielskiego, ogłosił publiczną zbiórkę, której celem jest zebranie środków na nakręcenie filmu o antyszczepiokowcach.

Film ma zdaniem lekarza ukazywać prawdę o ruchach antyszczepionkowcówców, których pediatra jest przeciwnikiem. Na koncie zrzutka.pl Dawida Ciemięgi jest już ponad 37 tys. zł. Lekarz chce zebrać 50 tys. zł. Być może ta kwota zostanie przekroczona, bo do końca zbiórki zostało jeszcze 25 dni.

Jak napisał na stronie zrzutka.pl, jego celem jest realizacja filmu pokazującego na czym polega problem związany z propagandową działalnością ruchów antyszczepionkowych, takich jak StopNop.
Dlatego też całość zebranych środków (wraz z ew. nadwyżką) zostanie przeznaczona na przeciwdziałanie pseudonaukowej i pseudomedycznej działalności, promowaniu rzetelnej wiedzy, medycyny opartej na faktach, działania edukacyjne w mediach społecznościowych. Jak również na działania związane z problemem hejtu wobec pracowników związanych z medycyną.

Dawid Ciemięga wyjaśnił również w mediach społecznościowych, że temat filmu to: "StopNop, fake newsy, manipulowanie ludźmi poprzez nieprawdziwe informacje, pseudonauka, hejt i promowanie rzetelnej wiedzy".

Podkreślił też, że kiedy ruszyła zbiórka, zakładał mniejszy budżet i mniejsze możliwości oraz mniejszą skalę projektu. Dlatego nastawił się, że materiał wideo będzie obrabiać częściowo sam na prywatnym komputerze, który nie jest do tego zupełnie dostosowany. Teraz w ramach budżetu może zakupić poza sprzętem do filmowania, sprzęt do jego edycji"
To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-06-21 05:46:45 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

sekielski poruszyl temat tabu akurat ruchy antyszczepionkowe wydaja sie byc wykluczone z debaty spolecznej mozna tu jeszcze cos przedstawic w innym swietle? jest trylion dowodow ze szczepienia sa korzystne moze by nakrecil film o tym ze jednak moga zaszkodzic to by byla jakas nowosc w swiecie medycznym bo niby wszyscy to wiedza ale nic sie o tym nie mowi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2019-06-21 06:10:18 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2019-06-21 08:37:19 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2019-06-20 21:13:33, gosian napisał(a):
Night, jeszcze 10 lat temu można było szczepić dzieci pojedynczo,tylko trzeba było sobie kupić takie szczepionki. W moim przypadku najbliżej wtedy miałam Londyn. Być może teraz się coś zmieniło.


Zmieniło się niestety. Pytałam o szczepionki pojedyncze w UK i nie są w ogóle dostępne do użytku. Jeśli ktoś ma inne informacje to proszę się ze mną podzielić bo chętnie bym zaszczepiła pojedynczymi. Tak wiec du..a blada. Chyba ze pojadę mała szczepić gdzieś za granice. Może być odpłatnie, mnie nie przeszkadza. Jak ktoś zna jakieś kierunki zagraniczne w tym temacie to znowu proszę, niech się nimi ze mną podzieli.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2019-06-21 08:56:22 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Może Polska?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 23 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,