MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Cukrzyca - przyjaciolka na cale zycie :D

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

Str 9 z 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2014-10-09 23:57:43 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #2 Ocena: 0

2014-10-10 05:03:19 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Dzięki za informacje, które mi podaliście.
Tym glukometrem mobilnym się zainteresuje, żeby nosić go ze sobą zawsze w torebce, bo czasem mi się zapomina wrzucić ten mój standardowy :-(

W ulotce którą dostałam ze szpitala w Anglii w produktach których NIE MUSZĘ unikać są np. różne rodzaje sera (twarde/żółte sery, Feta, typu Philadelphia itp) oraz majonez. Natomiast jak znalazłam na necie polską ulotkę dla ciężarnych cukrzyków tam żółty ser i majonez jest wymieniony w produktach zakazanych. Gubię się w tym wszystkim.
Dopiero za tydzień mam konsultacje z diabetologiem. Boję się, że jak przez ten tydzień nie zapanuję nad cukrami dostanę tabletki. Wiem, że panikuję, ale tu nie chodzi tylko o mnie, ale też tą Kruszynkę, którą niepotrzebnie obciążam cukrami.
A jakie pieczywo tutaj w Anglii jecie. Mi te ich kwadratowe chleby nie smakują, w Polskim sklepie mam same białe pieczywo. Jak kupiłam żytni z Lidl, to po nim cukier mi skacze (chyba dodają karmel do niego). Pewnie skończy się na zakupie mąki razowej i samodzielnym pieczeniu.

FreelanceNurse powiedz mi proszę jak wygląda z punktu medycznego różnica w stosowaniu medykamentów dla kobiet z cukrzycą ciążową. W Polsce nie podaje się tabletek na cukrzycę, bo mogą zaszkodzić maleństwu i jak jest potrzebne wsparcie daje się od razu insulinę. Tutaj w Anglii nie widzą przeciwwskazań do podania tabletek i dopiero jak one nie pomagają podają insulinę (takie info dostałam od mojego konsultanta w szpitalu). Skąd taka różnica w praktyce medycznej?

[ Ostatnio edytowany przez: kardam 10-10-2014 05:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2014-10-10 07:53:13 (10 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Kardam, jesli chodzi o chleb to ja np pieke samodzielnie. Przy cukrzycy niestety trzeba zmienić styl zycia wiec inwestycja w pewne sprzęty moze być nieunikniona.
Maszyna do wypiekania chleba jest tu baaaaaardzo pomocna. Szczerze to mysle, ze to akurat niegłupi pomysł dla wszystkich, nie tylko osób z dolegliwościami zdrowotnymi.
Przepis prosty, wrzucasz składniki, włączasz i po 3h masz pyszny, zdrowy chleb.

Produkty mączne beda podnosiły cukier niestety i trzeba z nimi uważać. Na insulinie podasz odpowiednia dawkę i jakos sie to bilansuje, na diecie musisz byc bardziej ostrożna i nie spożywać wiecej niz dwie małe kromki jednorazowo (max 40g CHO)
W miarę możliwości unikaj białego pieczywa i tego sztucznie barwionego.
W Twoim przypadku najlepsze byłoby pieczywo chrupkie (Rivita). Wiem, ze nie jest zbyt smaczne ale cóż. Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaić jesli nie ma za bardzo wyjścia.

Kardam, jesli to pomoze, to moge przeslac Ci przykladowe jadlospisy na kazdy dzien tygodnia. Mam chyba okolo 3 tygodni, kazdy dzien inny.
Bardzo mi one pomogly na poczatku mojej choroby. Wtedy mialem jeszcze tabletki i scisla diete.
Jadlospisy zostaly ulozone dla moich indywidualnych potrzeb przez dwie polskie dietetyczki. Jedna z pan zajmowala sie leczeniem cukrzycy, druga byla dietetyczka w jednej z przychodni a dodatkowo sama chorowala na typ 1. Nie byl to plan bezplatny, jednak ja udostepnie go Tobie z nadzieja, ze pomoze on rowniez Tobie, a raczaj Wam :-]

Nie musisz sie na nich wzorowac w 100% a nawet nie powinnas.
Kalorycznosc zostala dobrana dla dosc duzej aktywnosci fizycznej, wiec ewentualnie bedziesz mogla zastapic przekaski pomiedzy posilkami jakims warzywem, owocem badz wspanialym zielonym smoothie :-]

Podaj adres email na priv.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 10-10-2014 08:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #4 Ocena: 0

2014-10-10 08:15:03 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Dziś jadę po mąkę i wyjmuję z garażu moją maszynę :-) i o tym chrupkim pieczywie pomyślę. Będę go jadła dla urozmaicenia.
Strasznie się tym stresuję, bo boję się tych tabletek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2014-10-10 08:46:16 (10 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-10-10 08:15:03, kardam napisał(a):
Dziś jadę po mąkę i wyjmuję z garażu moją maszynę :-) i o tym chrupkim pieczywie pomyślę. Będę go jadła dla urozmaicenia.
Strasznie się tym stresuję, bo boję się tych tabletek.


Sprawdzony przepis:
- 400ml wody (bardziej puszysty) lub 425ml malanki (bardziej zbity)
- lyzka stolowa oleju
- mala lyzeczka soli i cukru
- maka biala max 350g
- maka razowa max 200g
- ziarna ok 100g (dynia, slonecznik, siemie lniane)
- drozdze do 10g (koniecznie do wypieku w maszynie, na tych do wyrobu recznego nie urosnie)

Maka - proporcje i gatunki mozna zmieniac, ale nie przekraczac 550g dla ilosci wody 400ml.
Ja wole mieszac z biala maka gdyz na samej razowej wychodzi troche kluchowaty :-] ten chleb. Maka jest za ciezka.
Jednak pamietaj, ze ja przyjmuje insuline.

100g gotowego chleba (wg przepisu powyzej) zawiera od 40g do 45g weglowodanow.

Produkty dodawac w kolejnosci jak podalem. Program do wypieku pelnoziarnistego, waga 1000g, stopien zarumienienia max i do dziela :-]

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 10-10-2014 08:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anula1001

Post #6 Ocena: 0

2014-10-10 11:02:01 (10 lat temu)

anula1001

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 16-02-2013

Skąd: Leeds

Witam, ja rownież jestem w grupie wysokiego ryzyka, ale nie o tym chciałam pisać.
Kardam- jeśli chodzi o chleb to polecam chleby typu pumpernikiel. W czasie ciąży również mialam cukrzycę i mi osobiście smakował i nie ponosił cukru chleb białkowy. Mi udało się kontrolować cukrzycę dietą i nie potrzebowałam tabletek, ale poznałam wiele kobiet które przyjmowały tabletki i ich dzieci urodziły się zdrowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2014-10-10 18:04:54 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #8 Ocena: 0

2014-10-10 23:04:01 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Ja mam cukrzycę ciężarnych. W tej ciąży wyszły mi wyniki po 2h na granicy. W zeszłą ciążę miałam bardzo blisko granicy, więc nic z tym nie robiono. W zeszłą ciążę miałam skierowanie na GTT ze względu na duży pomiar brzucha plus wysokie ciśnienie. W tej ze względu na otyłość.
Dziś już lepszy cukier mam. I odetchnęłam trochę.
W moim szpitalu powiedzieli mi, że jeśli wyniki będą złe, to w pierwszej kolejności tabletki podadzą a insulina to ostateczność, więc to najwidoczniej zależy od szpitala.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #9 Ocena: 0

2014-10-11 14:04:53 (10 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Szczerze mówiąc to bym polemizował czy insulina jest w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Tabletki nie wyrządza krzywdy a insulina moze naprawde niemiło zaskoczyć. Trzeba brać pod uwagę wiele czynników przy przyjmowaniu insuliny.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 11-10-2014 14:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #10 Ocena: 0

2014-10-11 14:40:25 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Dziś mam wyniki znów ok. Nawet na śniadanie zjadłam białą bułkę :-)
Nie polecam tego chleba żytniego z Lidl. Przynajmniej ja miałam po nim wysoki cukier - wydaje mi się że oszukują go karmelem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,