MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Cukrzyca - przyjaciolka na cale zycie :D

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

Str 3 z 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

monkeyb12

Post #1 Ocena: 0

2011-11-23 21:30:50 (12 lat temu)

monkeyb12

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-11-2011

Skąd: Londyn

radzik77!Martwie sie o Ciebie!Taki poziom cukru!!!? To moze spowodowac nieodwracalne zmiany w nerkach,pogorszenie wzroku itd.Ale pewnie wiesz juz duzo na temat tej choroby.Naprawde dziwne ,ze dla twojego lekarza to nie jest niepokojace.Z drugiej strony twoje wyniki krwi sa dobre.Prawdopodobnie masz wiele przypadkow hypo (np.w nocy)o ktorych nie wiesz.Piszesz ,ze nie mozesz badac cukru zbyt czesto-prawdopodobnie(a u mnie tak jest)po wysokim cukrze (17mmol!) masz duzy spadek i to w ogolnym wyniku krwi sie wyrownuje.Tak mi to wytlumaczyla moja lekarz diabetolog z HAMPSTEAD ROYAL FREE HOSPITAL w Londynie.Ufam jej ,to jest ekspertka.
Jestes w ogole pod opieka diabetologa ,czy tylko u GP? Jakiej terapii jestes poddawany?Insulina ,czy tabletki?
Naprawde zdziwilo mnie ,ze byles zdiagnozowany z cukrzyca typu2.Ja tez mam 31 lat i wykryto u mnie cukrzyce typu 1 w kwietniu tego roku.Na szczescie w polsce!Opieka medyczna jest w anglii ok.ale jak juz jestes chory!U mnie byl problem ,a raczej lekcewazenie moich objawow przez GP.Bylam wykonczona.W ciagu 3 miesiecy schudlam 10kg.mialam ogromne pragnienie i nic nie moglo go zaspokoic.Choc z drugiej strony bylam zadowolona ,ze moge sie objadac ciastem:) i nie tyje.Po namowieniu lekarza, zrobil mi wyniki krwi i wg.niego nie byly niepokojace.Za 2 tygodnie znalazlam sie w szpitalu w polsce ,gdzie bylam tylko na krotkich wakacjach.Cukier 35mmmol.Mialam duze szczescie,ze zostalo to wykryte w polsce.Lekarze poswiecili duzo czasu na "postawienie mnie na nogi"i wielogodzinne tlumaczenie obliczen jednostek weglowodanowych,co jest podstawa w zywieniu cukrzyka.
Tutaj niestety trzeba dlugo czekac na wizyte u specjalisty w polsce mozna to zalatwic prywatnie ,po przystepnej cenie.Jednak tutaj bardzo podoba mi sie pomoc pielegniarek i dietetyczek.Poswiecja ci wiecej czasu niz lekarz i naprawde mozna z nimi wszystko dokladnie przedyskutowac .Ja teraz jestem na insulinie Levemir (dlugodzialajacej)rano i wieczorem+ok.4 razy(przed posilkami)Novorapid.Paskow testowych uzywam Optium plus 5-6 razy dziennie.Tez musialam o to walczyc.Juz kilka razy o malo grozil mi brak paskow,bo panie w recepcji stwierdzily ,ze uzywam ich za duzo!Ale przeciez nie jem w kolko tego samego,nie mam caly czas takiego samego wysilku fizycznego ,wiec musze sprawdzac jak moj organizm na to reaguje.W koncu zwrocilam sie z apelem do mojej practice nurse i ona wpisala w komputerze informacje ,ze narazie moge uzywac tyle paskow ile chce i musza mi wydac recepte:)Kochana!
Jezelimacie problemy z liczeniem weglowodanow ppolecam ksiazke:"Carbs and Cals"by Chris Cheyette and Yello Balolia.Sa tam zdjecia, waga i ilosc weglowodanow ,ktore dana potrawa zawiera.Warta polecenia jest tez strona :Diabetes.uk

Zycze wszystkim powodzenia i wyrownania cukrow!:)Mam nadzieje,ze uda nam sie stworzyc "slodka "internetowa spolecznosc.Mozemy sie dzielic problemami i wspierac!!!Pozdrawiam.Monia

[ Ostatnio edytowany przez: monkeyb12 23-11-2011 22:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2011-11-24 16:03:38 (12 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2011-11-23 21:30:50, monkeyb12 napisał(a):
radzik77!Martwie sie o Ciebie!Taki poziom cukru!!!? To moze spowodowac nieodwracalne zmiany w nerkach,pogorszenie wzroku itd.Ale pewnie wiesz juz duzo na temat tej choroby.Naprawde dziwne ,ze dla twojego lekarza to nie jest niepokojace.Z drugiej strony twoje wyniki krwi sa dobre.Prawdopodobnie masz wiele przypadkow hypo (np.w nocy)o ktorych nie wiesz.Piszesz ,ze nie mozesz badac cukru zbyt czesto-prawdopodobnie(a u mnie tak jest)po wysokim cukrze (17mmol!) masz duzy spadek i to w ogolnym wyniku krwi sie wyrownuje.Tak mi to wytlumaczyla moja lekarz diabetolog z HAMPSTEAD ROYAL FREE HOSPITAL w Londynie.Ufam jej ,to jest ekspertka.
Jestes w ogole pod opieka diabetologa ,czy tylko u GP? Jakiej terapii jestes poddawany?Insulina ,czy tabletki?
Naprawde zdziwilo mnie ,ze byles zdiagnozowany z cukrzyca typu2.Ja tez mam 31 lat i wykryto u mnie cukrzyce typu 1 w kwietniu tego roku.Na szczescie w polsce!Opieka medyczna jest w anglii ok.ale jak juz jestes chory!U mnie byl problem ,a raczej lekcewazenie moich objawow przez GP.Bylam wykonczona.W ciagu 3 miesiecy schudlam 10kg.mialam ogromne pragnienie i nic nie moglo go zaspokoic.Choc z drugiej strony bylam zadowolona ,ze moge sie objadac ciastem:) i nie tyje.Po namowieniu lekarza, zrobil mi wyniki krwi i wg.niego nie byly niepokojace.Za 2 tygodnie znalazlam sie w szpitalu w polsce ,gdzie bylam tylko na krotkich wakacjach.Cukier 35mmmol.Mialam duze szczescie,ze zostalo to wykryte w polsce.Lekarze poswiecili duzo czasu na "postawienie mnie na nogi"i wielogodzinne tlumaczenie obliczen jednostek weglowodanowych,co jest podstawa w zywieniu cukrzyka.



Hej. Dzieki za dolaczenie do tematu. Dziekuje tez za wiad na priv, pozwol ze odpisze tutaj. Mysle ze ludzie powinni czytac o cukrzycy. Powinni byc bardziej swiadomi, ze tego mozna uniknac. Ze musza cos zmienic w swojej diecie, w przciwnym razie sa na najlepszej drodze do zapadniecia na to swinstwo. Slodka to cukrzyca jest tylko z nazwy, zycie z nia przynosi wiele goryczy ...

Co do epizodow hipo to sie nie obawiam, u mnie nie wystepuja prawdopodobnie. Sprawdzilem kilkakrotnie w nocy, a przede wszystkim nie przyjmuje lekow hipoglikemizujacych. Zwykla Metformina. W tym przypadku to bardziej mnie to martwi niz cieszy, nie moge sobie poradzic z hyper szczegolnie teraz po zmianie stanowiska w pracy na totalnie pozbawione wysilku fizycznego.
Przedtem moglem nawet nie przyjmowac tabletek i srednia byla zadowalajaca, teraz lepiej nie mowic. Wysokie lub bardzo wysokie poziomy nekaja mnie juz ok 6 m-cy. Moze nie zdazyly mi jeszcze krzywdy zrobic, ale jesli kolejna wizyta u GP zakonczy sie znowu zwiekszeniem dawki Metforminy, to kiepsko to widze. Rzeklbym ze na chorobe realnie zagrazajaca zyciu jestem leczony witaminami...
Okaze sie w polowie grudnia...

Napisz cos o swoich wynikach. HbA1c na przyklad?
Moze wymien jakis produkt, ktory w zasadzie nie powinien, a podnosi poziom cukru.
U mnie to np platki owsiane, niby wegle zlozone a cukier po 2h kolo 15mmol za olere nie wiem dlaczego????

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

monkeyb12

Post #3 Ocena: 0

2011-11-24 21:36:31 (12 lat temu)

monkeyb12

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-11-2011

Skąd: Londyn

Napisze jutro ,bo teraz brak mi czasu.Wiadomosc do ciebie napisalam na pw i ogolnym;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

monkeyb12

Post #4 Ocena: 0

2011-11-25 16:33:01 (12 lat temu)

monkeyb12

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-11-2011

Skąd: Londyn

Na poczatku (w kwietniu)moje HbA1c bylo na poziomie 12,9% ,w sierpniu spadlo do poziomu 6% a ostatnio w listopadzie bylo 6,4%.Idzie w gore ,bo skonczyl sie u mnie tzw.Honeymoon period ,(ktory trwa ok.6 miesiecy)kiedy trzustka jeszcze produkuje insuline.Teraz cukier jest wyzszy i musze wiecej wstrzykiwac.
A ty nie mozesz przejsc na insuline?
Jeszce raz zapraszam was do Facebooka na stronke Cukrzycy w UK.Ta strona powstala dopiero wczoraj .Tam bysmy mogli podyskutowac,dodawac linki itd.
Produkty podnoszace cukier to min.-produkty maczne
-z zawartoscia cukru;)
-owoce
-mleko !
-jogurt!
-kasze!
-ziemniaki
-platki
-musli! itd.
Ponadto jak mi powiedziala moja polska diabetolog zupy ,ktore jemy na drugi dzien zawieraja wiecej cukru ,z wyjatkiem pomidorowej!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2011-11-25 16:43:29 (12 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

FB nie mam i mial nie bede. Nie przepadam za tego typu portalami.
Insuline, no coz to tak jakby ostatecznosc, strace prawko C+E wiec jest o co walczyc.
Ze tak powiem odzyskalem zapal do walki z cukrami ... ponownie. Strace go pewnie jeszcze nie raz, ale kazda proba jest czegos warta.

Sprobuj mleka sojowego. Do smaku sie idzie przyzwyczaic :D nie ma praktycznie cukru za to pozostale wartosci podobnie jak mleko.

O zupach nie wiedzialem, ale mozna sie bylo domyslac. Skladniki miekna, stojac w wywarze przez jakis czas. Trwienie przebiega zatem szybciej. Moze nie maja wiecej cukru, ale GI staje sie wyzszy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

monkeyb12

Post #6 Ocena: 0

2011-11-25 17:57:49 (12 lat temu)

monkeyb12

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-11-2011

Skąd: Londyn

Acha chcialam dodac ,ze nic nie obniza lepiej cukrow(w moim przypadku)jak odrobina czerwonego winka np.Merlot:)Hmm...a czemu stracisz prawko? Planowalam wlasnie zrobic ,ale moze nie ma sensu...?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

madagaskar3

Post #7 Ocena: 0

2011-11-25 18:08:00 (12 lat temu)

madagaskar3

Posty: 890

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Skąd: berkshire

Cytat:

2011-11-10 07:21:35, radzik77 napisał(a):
Cytat:

2011-11-09 23:03:34, radzik77 napisał(a):
Moze warto chwile pogadac na ogolnym.

Gratuluje wynikow, to znakomita poprawa.

Sam osobiscie Jestem od 3 lat chory na Typ 2.
...
Zachorowalem juz tutaj, podobno bledy zywieniowe plus mega dawka stresu (mialem pewne przejscia) Dla mnie to bylo jak po prostu grom... wiek 31, nikt w rodzinie nie chorowal, bmi ponizej 25, praca dosc ciezka fizycznie, wiec wysilku az nadto. Dlaczego zachorowalem... tylko moge podejrzewac. Za duzo coli i fastfoodow plus extremalne problemy rodzinne, ale tego jak wiekszosc mlodych cukrzykow nigdy sie nie dowiem

[ Ostatnio edytowany przez: <i>radzik77</i> 09-11-2011 23:14 ]




Zpomnialem tez dodac, ze objawy choroby nastapily u mie bardzo gwaltownie, nieopisane pragnienie i czeste oddawanie moczu. Zdziwilo mnie to gdy zostalem zdiagnozowany jako Typ 2 szczerze mowiac, wszystko pasowalo do schematu Tyo 1, no ale cozchyba tylko przypadek sprawil, ze nie przyjmuje insuliny.

Dzien jak codzien, piekny poranek i zaje... poczatek dnia. Poziom cukru 17mmol (norma na czczo do 5,8) po dwoch godzinach 21mmol(norma do 8)W bardziej znanych jednostkach to cos ok 380mg.
Rece opadaja, czasem juz nie wiem jak to wszystko dziala niby opanowalem chorobe i wiem jak nie dopuscic do takiej sytuacji, a jednak.
Moze do wieczora jakos dojde do siebie :D



A moze przestan sie stresowac i sprawdzac co chwile poziom cukeu!
Moj maz ma cukrzyce type2 i kiedy nie zachorowal na powazna bardzo chorobe,cukrzyce traktowal jak przyjeciela a nie wroga.
Z jedzeniem tez sie nie przejmuj mozesz jesc wszystko a nawet slodycze czasami.....
Najwazniejsza rzecza w cukrzycy jest podzielenie posilkow na 5,6 dziennie aby organizmowi dostarczac odpowiednia ilosc kalorii w takich samych dawkach,a nie jedzenie obfite 3 razy dziennie.

Moj maz jest 50-latkiem ,ale Ty jestes mlodszy,czy nie masz przypadkiem nadwagi? bo to najczesciej wywoluje cukrzyce.

[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

madagaskar3

Post #8 Ocena: 0

2011-11-25 18:10:25 (12 lat temu)

madagaskar3

Posty: 890

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Skąd: berkshire

Jeszcze dodam ,ze w UK inaczej podchodza do cukrzycy niz w Polsce.
Stres jest najgorszym wrogiem cukrzycy ,gorszym niz 2 kostki czekolady i batonik.
To zapamietaj.
Bardzo jestem zadowolona z tutejszego leczenia.No i oczywiscie cukrzycy maja leki za darmo.
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

monkeyb12

Post #9 Ocena: 0

2011-12-04 18:51:19 (12 lat temu)

monkeyb12

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-11-2011

Skąd: Londyn

Ketony w moczu!
Mam problem.Jestem teraz przeziebiona,mam goraczke i pomimo wstrzykiwania insuliny mam wysoki cukier.Przed chwila byl poziom 20mmol i ostrzezenie o obecnosci ketonow w moczu.Wykonalam badanie paskami i wyszlo ,ze jest obecnosc ketonow moczu.Rozowy pasek 15(nie znam jednostki).Czy ktos z was tak mial ?Czy to to normalne podczcas choroby ,czy mam rano leciec do lekarza?Pomozcie!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2011-12-13 18:20:45 (12 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

dzisiaj bylem u lekarza. hba1c 8% musze popracowac nad jadlospisem - znowu
zalecane dla cukrzykow do 7%
niby tylko jeden malutki procencik a ryzyko wystapienia skutkow ubocznych wzrasta o 40%

ehhh a co do:
,,czy nie masz przypadkiem nadwagi? bo to najczesciej wywoluje cukrzyce. ,,




to moglbym cos przytyc bo wszystko na mnie wisi.

,,
A moze przestan sie stresowac i sprawdzac co chwile poziom cukeu!
Moj maz ma cukrzyce type2 i kiedy nie zachorowal na powazna bardzo chorobe,cukrzyce traktowal jak przyjeciela a nie wroga.
Z jedzeniem tez sie nie przejmuj mozesz jesc wszystko a nawet slodycze czasami.....
Najwazniejsza rzecza w cukrzycy jest podzielenie posilkow na 5,6 dziennie aby organizmowi dostarczac odpowiednia ilosc kalorii w takich samych dawkach,a nie jedzenie obfite 3 razy dziennie. ,,

duzo w tym prawdy, ale choroba chorobie nierowna wiec kazdy przechodzi ja inaczej i wes sie nie martw jak robie co moge a efektow nie ma...


,,Bardzo jestem zadowolona z tutejszego leczenia.No i oczywiscie cukrzycy maja leki za darmo.,,

ja troche srednio sie ciesze bo juz 6 mcy mam zle wyniki a lekarz sie tylko usmiecha i mowi ze to przejsciowe ... dobre, przejsciowe

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,