MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Cukrzyca - przyjaciolka na cale zycie :D

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 11 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

Str 11 z 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

autor65

Post #1 Ocena: 0

2014-12-02 22:15:14 (9 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

ja narazie bladze jak dziecko we mgle
oczywiscie zmienilem radykalnie swoja diete jak to dzwnie brzmi...smiesznie
raczej "obżarstwo" na "jedzenia" - troche zdrowsze

po 10 godzinach spedzonych w pracy
obiad na przerwie
kasza z piersia z kurczaka i surowka
potem owoce i marchewka
woda
wynik pomiaru o 9 wieczorem rewelacja 5.5
rano 8:00
pomiar 8.5
dlaczego?
nadal wysokie cisnienie
za pare dni wizyta u GP
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2014-12-13 11:38:12 (9 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-12-02 22:15:14, autor65 napisał(a):
ja narazie bladze jak dziecko we mgle
oczywiscie zmienilem radykalnie swoja diete jak to dzwnie brzmi...smiesznie
raczej "obżarstwo" na "jedzenia" - troche zdrowsze

po 10 godzinach spedzonych w pracy
obiad na przerwie
kasza z piersia z kurczaka i surowka
potem owoce i marchewka
woda
wynik pomiaru o 9 wieczorem rewelacja 5.5
rano 8:00
pomiar 8.5
dlaczego?
nadal wysokie cisnienie
za pare dni wizyta u GP



Coz tam ciekawego GP zaproponowal? :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #3 Ocena: 0

2014-12-13 13:04:39 (9 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

lekarz zdrowy!
zapisal mi ...

ramipril
atorvastatin

to pierwsze to chyba na :-]
a to drugie to w razie devastacji powstalej z przyczyn pierwszej:-8

[ Ostatnio edytowany przez: autor65 13-12-2014 13:19 ]

człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2014-12-13 13:19:32 (9 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Na uregulowanie cisnienia i obnizenie cholesterolu.

Nie poddawaj sie z dieta, bo na podwyzszone cukry te leki nie pomoga.

Jesli rano dalej masz wysokie notowania :] sproboj zjesc lekka kolacje z jak najnizsza iloscia wegli <20g
Doslownie jedna, mala kromka chleba.

Idealnie byloby sprobowac zjesc cos bez wegli i zobaczyc efekt nastepnego dnia.
Salatka z tunczyka np. Mozesz dac troche fasoli i kukurydzy konserwowej tak dla urozmaicenia tylko delikatnie z majonezem (cholesterol).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #5 Ocena: 0

2014-12-13 13:29:33 (9 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cukier rano 8.5 to nie jest jakiś wysoki. Oczywiście, że lepszy by był w granicach 6 ,ale tragedii nie ma.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2017-03-16 14:42:53 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Troche odgrzeje kotleta :-]

Ostatnio radykalnie zmienilem diete. Stopniowo zaczelem ograniczac nabial i mieso, wprowadzajac w zamian warzywa i owoce. Nie ma tu zadnego podtekstu ideologicznego, bardziej chec sprawdzenia reakcji organizmu.

Troche drastyczne posuniecie, tym bardziej ze mieso akurat cukrzykom nie przeszkadza. Wplywu na poziom cukru praktycznie nie ma. Nabial podobnie jesli nie jest dosladzany (np jogurty smakowe).

Nie odcielem sie calkowicie jeszcze, ale niebawem zamierzam sprobowac.

Pierwsze spostrzezenia zastanawiajace.

Po paru dniach rewolucji i znaczaczacym zredukowaniu ilosci insuliny, ogolne poziomy cukru zaczynaja sie stabilizowac na bardzo zdrowym poziomie. Sredniej z glukometru tak dobrej jak teraz, nie mialem od kilku lat.

Weglowodany pochodzace z produktow macznych, ryzu, czy kasz, w polaczeniu z warzywami czy owocami maja zupelnie inny czas wchlaniania niz w parze z miesem. Nie wystepuje tak czesto wysoki skok glikemii.

Za jakis czas napisze jak bedzie szlo na diecie weganskiej, ktora jest miom celem.

Przykro mi Cukrzyco, tak latwo sie nie dam :-]



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafi86

Post #7 Ocena: 0

2017-03-16 15:32:31 (7 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

To pewnie przez redukcje tluszczu ktory jest glowym winowajca cukrzycy.
Do tego owoce zawieraja substancje regulujace poziom cukru.

Podobno najwiekszy poziom cukru we krwi jest po tlustym miesie takim jak smazona karkowka. Oczywiscie najmniejszy po owocach.

Nie polecam miesa, jogurtow mlecznych (ktore juz i tak ograniczyles *THUMBS UP*) ani produktow pszennych bo zakwasisz ostro organizm i w najlepszym przypadku wyjalowisz z mineralow.

[ Ostatnio edytowany przez: rafi86 16-03-2017 15:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #8 Ocena: 0

2017-03-17 00:41:09 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Od 8 miesięcy 3 razy dziennie zajadam Metformin 500mg. Dużo wcześniej przestałam spożywać mleko samo jak i w potrawach bo po mleku miałam tzw. wzdęcia. W lipcu zeszłego roku wykluczyłam z jadłospisu mąkę pszenną wszelaką (czasami pozwalam sobie na makaron z pełnej mąki pszennej albo z mąki orkiszowej czy też gryczanej). Po odstawieniu pszenicy w ciągu 3 tygodni moja waga oszalała i poszybowała w dół o prawie 15 kilogramów. Mąkę pszenną zastąpiłam mąką Khorasan, Einkorn i Emmer. Chleb piekę nadal ale z innych mąk. Mąki te mają niższy indeks glikemiczny niż pszenica i maja o wiele więcej witamin, białka i minerałów niż znana nam pszenica. Po za tym mąki te są pełnego przemiału i są organiczne. Po tym pieczywie nie czuję się jakbym zjadła słonia a nie 2 kromki chleba. Od wielu lat piekę chleby, bułki glutenowe oraz pieczywo bezglutenowe dla chorych na celiakię (dla męża i syna). Warto spróbować.
"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #9 Ocena: 0

2017-03-17 10:14:34 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Dodam jeszcze zażywanie oleju lnianego, który redukuje pomaga w redukcji cholesterolu. Moje HbA1c w czerwcu 2016 wynosiło 57 a miesiąc temu 41, nadciśnienie leczę od 7 lat (od niego wszystko się zaczęło), a statyn na zbicie cholesterolu nie będę brała ponieważ kiedy już zaczniesz to świństwo brać to już nie przestaniesz do końca życia (przed miesiącem mój całkowity cholesterol wynosił 4.8 chociaż dobrego cholesterolu jest odrobinę jeszcze za mało). Uważam, że olej lniany zadziałał. Olej lniany kupuję na farmie, która uprawia len i wytwarza olej. Nigdy nie kupuję gotowych posiłków, wszystko przygotowuję samodzielnie dla siebie i rodziny. Nie kupujemy i nie kupowaliśmy jedzenia na wynos bo to są śmieci, owoce i warzywa staram się kupować ekologiczne (niekoniecznie od farmerów bo oni też stosują środki chemiczne). Wiadomo, że nie wszystkiego można się ustrzec ale w miarę możliwości starać się obniżyć udział chemii w pożywieniu. Jeśli ktoś zainteresowany świeżym olejem lnianym (termin spożycia zawsze 2 miesiące przechowywać w lodówce). To nie spam ani reklama.
"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2017-03-17 11:17:24 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Gratuluje wyniku! Ja od kilku lat tkwie w przedziale 50-54
Licze na to ze po kilku miesiacach na nowej drodze zycia :-] w koncu zejde ponizej 50.

Tymczasem znowu kolejna redukcja insuliny. Wczesniej mialem rozny przlicznik w zaleznosci od pory dnia, najwiecej insy do sniadania. Teraz jakos sie wszystko wyrownuje i praktycznie kazdy posilek podobnie.

Sniadanie. Wywalilem mleko i jogurt, jedyna zmiana. Nadal jem wlasnej produkcji platki sniadaniowe ale teraz juz z ziarnem konopii :-] i mlekiem roslinnym. Dluzej jestem syty. Na podobna ilosc weglowodanow, potrzeba mniej insuliny.

Cos dobrego zaczyna sie dziac.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 11 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,