MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wkladka wewnatrzmaciczna

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 3 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

brombolina

Post #1 Ocena: 0

2010-08-23 14:32:25 (14 lat temu)

brombolina

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: newark

Jak dla mnie hormony sa bardziej ingerujace w organizm i jego gospodarke niz miedziana wkladka..nota bene znana juz w egipcie czy chinach.
Wkladka nie dopuscza do zagniezdzenia sie jaja w sciance macicy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #2 Ocena: 0

2010-08-24 06:17:00 (14 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

Cytat:

2010-08-23 12:22:15, frelcia napisał(a):
Cytat:

2010-08-23 12:06:18, kinga77 napisał(a):
Frelcia a te tabletki nie zklocaja Twojego libido?


Nic a nic:-]:-]

Fajnie:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #3 Ocena: 0

2010-08-24 08:22:35 (14 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

A ja słyszałam,ze wkładki to jest nic innego jak środek wczesnoporonny.Nawet mozna o tym poczytać co nie co w necie.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

reivilo

Post #4 Ocena: 0

2010-08-24 09:10:42 (14 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Cytat:

2010-08-24 08:22:35, gosian napisał(a):
A ja słyszałam,ze wkładki to jest nic innego jak środek wczesnoporonny.Nawet mozna o tym poczytać co nie co w necie.

no to zapraszam do lektury ponizej ..to z linka zamieszczonego wczesniej...

[B]Doszliśmy więc do ideologicznego zagadnienia. Czy wkładka jest środkiem antykoncepcyjnym, czy poronnym?[B]
Dla wielu kobiet zastanawiających się nad wyborem tej metody antykoncepcyjnej odpowiedź na to pytanie jest naprawdę ważna. Zanim jednak na nie odpowiemy, postawmy sprawę jasno. Medycyna za początek ciąży uważa zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej - blastocysty w błonie śluzowej macicy, a nie samo zapłodnienie pojedynczej komórki, czy kilkudniowy okres pomiędzy zapłodnieniem a zagnieżdżeniem. Taka jest definicja medyczna.

[B]O działaniu poronnym można mówić dopiero od czasu początku ciąży.[B]
Taka zasada tłumaczy też, dlaczego nawet w państwach, w których prawo do aborcji jest ograniczone (choć gwoli prawdy dodać należy, że w rozwiniętych krajach zachodnich prawo to nie jest tak radykalnie okrojone jak w Polsce), ograniczenia te w żaden sposób nie wpływają na dostępność spiral. Tyle mówi prawo i medycyna. Jednak są kobiety, które mimo wszystko nie czułyby się komfortowo, wiedząc, że stosowana przez nie metoda antykoncepcji zaczyna działać dopiero po zapłodnieniu. Czy te kobiety mogą korzystać ze spirali? Naszym zdaniem tak. W rozdziale poświęconym fizjologii wspomnieliśmy, że mniej więcej, co druga zapłodniona komórka nie wszczepia się do macicy, ginie samoistnie i jest wydalana na zewnątrz organizmu. Specjaliści sprawdzali, czy u stosujących spiralę kobiet częściej niż u innych dochodzi do wydalenia blastocysty. Badanie wykazało, że używanie spirali nie zwiększa częstotliwości wydalania zapłodnionych komórek. Oznacza to, że spirala najczęściej zapobiega zapłodnieniu, a efekt poronny jest wątpliwy. Tak więc zapłodnienie, a następnie wydalenie blastocysty może się zdarzyć korzystającej ze spirali kobiecie, ale nie częściej niż kobietom nie używającym wkładek.

Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2010-08-24 15:05:31 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niunia_840

Post #6 Ocena: 0

2010-08-24 15:12:45 (14 lat temu)

niunia_840

Posty: 393

Kobieta

Z nami od: 25-11-2008

Skąd: Atherton

Cytat:

2010-08-24 15:05:31, bronka007 napisał(a):
Dziewczyne spotkalam sie kiedys z takim problemem,moj znajomy mial kobiete ktora miala wkladke domaciczna,mowil mi ze po stosunku ptak go boli.Mowilam mojemu mezowi ze ja sie zastanawiam czy sobie zmienic na wkladke,on nie jest zachwycony mowi ze kolege bolal to obawia sie ze jego moze bolec.A jak u was kobitki?nie macie takiego problemu?


ja mam wkladke od marca tego roku, i nie mam z tym zadnych dolegliwosci i moj maz tez nie mowi mi ze go cos boli , czy cos wyczuwa i mu przeszkadza. jak dla nas poprostu rewelacja !! wczesniej bralam tabletki ale moja waga w ciagu 3 miesiecy skoczyla o 15 kilo i zmenilam je na wkladke i nie zaluje :)
Cieszmy sie zyciem. Odchodzi tak szybko..Pozostaja wspomnienia...Te dni ktore nie powroca.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #7 Ocena: 0

2010-08-24 15:40:23 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niunia_840

Post #8 Ocena: 0

2010-08-24 15:44:45 (14 lat temu)

niunia_840

Posty: 393

Kobieta

Z nami od: 25-11-2008

Skąd: Atherton

Cytat:

2010-08-24 15:40:23, bronka007 napisał(a):
Cytat:

2010-08-24 15:12:45, niunia_840 napisał(a):
Cytat:

2010-08-24 15:05:31, bronka007 napisał(a):
Dziewczyne spotkalam sie kiedys z takim problemem,moj znajomy mial kobiete ktora miala wkladke domaciczna,mowil mi ze po stosunku ptak go boli.Mowilam mojemu mezowi ze ja sie zastanawiam czy sobie zmienic na wkladke,on nie jest zachwycony mowi ze kolege bolal to obawia sie ze jego moze bolec.A jak u was kobitki?nie macie takiego problemu?

A jak Ci zakladali to nie bolalo nic Cie?w ktore miejsce daja znieczulenie?

ja mam wkladke od marca tego roku, i nie mam z tym zadnych dolegliwosci i moj maz tez nie mowi mi ze go cos boli , czy cos wyczuwa i mu przeszkadza. jak dla nas poprostu rewelacja !! wczesniej bralam tabletki ale moja waga w ciagu 3 miesiecy skoczyla o 15 kilo i zmenilam je na wkladke i nie zaluje :)



nie mialam zadnego znieczulenia , kazali mi wziasc paracetamol e domu, a ja o nim zapomnialam i bylam bez. nic mnie nie bolalao , przy zakladaniu male uklucie. tak jak by mi igle do pobrania krwi wkuwali !!! ale za to po okolo godzinie od zalozenia strasznie mnie bolal brzuch , ale po 15 min, przeszlo i oprocz uciazliwych @ nic mi nie przeszkadza i nie dolega :-]
Cieszmy sie zyciem. Odchodzi tak szybko..Pozostaja wspomnienia...Te dni ktore nie powroca.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #9 Ocena: 0

2010-08-24 15:50:31 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #10 Ocena: 0

2010-08-24 15:59:51 (14 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

"Współczesne wkładki wewnątrzmaciczne produkowane są z elastycznego plastiku w wielu konfiguracjach przestrzennych, dopasowanych do światła macicy. Wszystkie też są aktywne, to znaczy zawierają jakiś czynnik zwiększający ich skuteczność. Najczęściej tym czynnikiem jest miedź, która gromadzi się w śluzie szyjki macicy (prawdopodobnie upośledza przemiany energetyczne glikogenu w komórce plemnika) oraz w śluzówce macicy (endometrium) i zmienia jej właściwości, zapobiegając po zapłodnieniu jaja zagnieżdżeniu zygoty, powodując jej śmierć."

wikipedia

Zwroccie uwage na ostatnie slowa,

Rzeczywiscie jest to srodek wczesnoporonny,,,Napewno sie nie zdecyduje na cos takiego,

[ Ostatnio edytowany przez: kinga77 24-08-2010 16:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,