MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ortopeda w Anglii

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 6 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2012-04-18 21:57:56 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anthrax

Post #2 Ocena: 0

2012-04-18 22:47:12 (12 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

Cytat:

2012-04-18 21:57:56, FreelanceNurse napisał(a):

A jaka jest różnica między chiropodist, a podiatrist? ;)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>FreelanceNurse</i> 18-04-2012 22:38 ]




Q: What is the difference between a Podiatrist and a Chiropodist?

A: The role of the Chiropodist has evolved. Traditionally the Chiropodist was responsible for general foot care undergoing a diploma course. Training as a Podiatrist is a 3 year BSC Hons Podiatry degree. A Podiatrist looks at all aspects of foot care and is also trained to look at more complex foot disorders with a thorough understanding of biomechanics and how foot/ankle function and alignment affects the rest of the body. Most podiatrists also perform minor surgery on the feet.

-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #3 Ocena: 0

2012-04-19 18:34:06 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anthrax

Post #4 Ocena: 0

2012-04-19 20:00:09 (12 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

Droga FreelanceNurse

nie wiem do czego zmierzasz wymiana postow w tym watku

jesli masz wiedze na ten temat to po co mi zadajesz pytania? chcesz czegos dowiesc?

najlepiej zrobisz jesli sie przejedziesz na universytet, ktory jest w pobliskim duzym miescie i tam porozmawiasz z ktoryms z profesorow wydzialu na temat historii chiropody i podiatry i dowiesz sie o co chodzi

jednym slowem odsylam cie do najblizszego zrodla, bo to ze pracujesz w brytyjskiej sluzbie zdrowia raptem pare lat wcale nie znaczy ze musisz wiedziec o wszystkich niuansach wychodzacych za twoja profesje a moje wyjasnienia Ci nie pasi, choc celowo nie dalem ci zdawkowej odpowiedzi ze strony zwiazkow lub NHS careers.

Na przyszlosc prosze zebys nie starala sie mnie 'zlapac' bo jestem za stary zebym musial w swojej wiedzy polegac wylacznie na internecie
-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #5 Ocena: 0

2012-04-21 11:16:16 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anthrax

Post #6 Ocena: 0

2012-04-21 13:46:34 (12 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

Droga FreelanceNurse

co prawda nie za bardzo rozumiem celu twojego offtopowego wpisu powyzej, w ktorym sie czepiasz semantyki i piszesz cos o placach :-o ......

zastanow sie chwile - jesli chiropodist and podiatrist to jest jedno i to samo, czemu zwiazki nazywaja sie Society of Chiropodists and Podiatrists.

na tym zakanczam wymiane postow z Toba na ten temat bo nie mam zamiaru dalej udowadniac ze biale jest biale

a za porady na temat strony Facebook dziekowalem Ci i na forum publicznie i przez PW, wiec nie wiem po co do tego wracasz. Bylas bardzo pomocna i mila w pierwszy dzien istnienia na tym portalu, czyzby to byly tylko pozory? Zaczelas przesiakac MW? Tego sie nie spodziewalem.

[ Ostatnio edytowany przez: Anthrax 21-04-2012 13:55 ]

-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #7 Ocena: 0

2012-04-21 14:05:07 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anthrax

Post #8 Ocena: 0

2012-04-21 14:16:30 (12 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

Cytat:

2012-04-21 14:05:07, FreelanceNurse napisał(a):
Cytat:

2012-04-21 13:46:34, Anthrax napisał(a):
jesli chiropodist and podiatrist to jest jedno i to samo, czemu zwiazki nazywaja sie Society of Chiropodists and Podiatrists.



A dlatego, że słowo chiropodist jest wyrazem pochodzenia brytyjskiego i pierwsze szkoły dla tych specjalistów powstały tutaj. W Ameryce był podiatra, ten sam zawód, a inne słowo użyte. Powstał problem z nazewnictwem, zaczęła się emigracja. Powstawały nowe szkoły (lata 30), jedne nadawały tytuł podiatrist inne chiropodist. W 93 roku zostało to zmienione i generalnie uczelnie powinny kształcić specjalistów i nazywać ich "podiatrist". Powstało stowarzyszenie, które skupia specjalistów wykształconych w różnych latach i krajach, otrzymujących różną nazwę na dyplomie, a wykonujących tą samą profesję. Na przestrzeni lat zmieniał się system kształcenia. Podobna sytuacja, z polskimi pielęgniarkami. Jedne są licencjonowane, inne dyplomowane itp. Ot cała tfilozofia.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>FreelanceNurse</i> 21-04-2012 14:05 ]




alleluja!! przeczytalas moja oryginalna odpowiedz!:-]:-]:-]

Cytat:

2012-04-18 22:47:12, Anthrax napisał(a):

Q: What is the difference between a Podiatrist and a Chiropodist?

A: The role of the Chiropodist has evolved. Traditionally the Chiropodist was responsible for general foot care undergoing a diploma course. Training as a Podiatrist is a 3 year BSC Hons Podiatry degree. A Podiatrist looks at all aspects of foot care and is also trained to look at more complex foot disorders with a thorough understanding of biomechanics and how foot/ankle function and alignment affects the rest of the body. Most podiatrists also perform minor surgery on the feet.



8-)
-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

justys22

Post #9 Ocena: 0

2012-04-21 15:44:54 (12 lat temu)

justys22

Posty: 1771

Kobieta

Z nami od: 31-08-2007

Skąd: Basildon, Essex

To i ja sie wcisne w temat:) Coreczka ma koslawe stopy(tak stwierdzil lekarz w Polsce).PO zakladaniu Jej sztywnych bucikow prawy na lewy(zalecenie lekarza) styl chodzenia sie poprawil.Jednak dopiero jakis czas temu mala wyszla na dobre z wozka i chodzi dosc sporo,takze wada zaczela byc znow widoczna i to tak,ze wywraca sie na prostej drodze-zachodzi noga na noge.Dostalam skierowanie do szpitala u gp i czy wkladki korygujace badz buciki sa we jakiejs czesci refundowane?Orientowalam sie w kosztach,jak dla mnie sa dosc spore...Dodam,ze corka zaczela chodzic z zaskoczenia w wieku niecalych 11 miesiecy wazac 16kg i uwazam,ze to jest glownym powodem koslawych stopek-mala byla po prostu za ciezka.Waga urodzeniowa to 4500.

[ Ostatnio edytowany przez: justys22 21-04-2012 15:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2012-04-21 17:38:03 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,