MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Egzema u dzieci

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

Str 3 z 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2011-07-27 09:48:29 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2011-07-27 10:08:04 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kozucha

Post #3 Ocena: 0

2011-07-27 20:29:20 (13 lat temu)

kozucha

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 25-07-2011

Skąd: Bournemouth

kurcze...mi wlasnie lekaz przepisal masc ze sterydami...i jeszce z 20 min sie przygladal ....ze on podejzewa egzeme!! i wypisal masc ze sterydami masakra...az sie boje czy klasc jej to czy nie...bede smarowala do poniedzialku nastepnego i zobacze bo tez nie wolno dlugo stosowac.... a jak nie to pojde jeszcze raz ...musza mi pomoc...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kaszmir

Post #4 Ocena: 0

2011-11-03 13:36:30 (12 lat temu)

Kaszmir

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 03-11-2011

Skąd: warszawa

Maść Elidel ma silne właściwości rakotwórcze uwaga na ten specyfik !!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kaszmir

Post #5 Ocena: 0

2011-11-03 14:15:35 (12 lat temu)

Kaszmir

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 03-11-2011

Skąd: warszawa

Moje rady jako doświadczonego z walką z alergią rodzica :
Prawdy podstawowe :
1. Lekarze niestety nie pomogą :(
2. Faszerowanie sterydami na krótko pomoże w dłuższym terminie zaszkodzą i spotęgują objawy.
3. Wszelkie maści markowych firm (i nie markowych również :) ) nie pomogą i jest to wyrzucanie pieniędzy :(
4.Jedynym skutecznym Lekarzem dla Twojego dziecka jesteś ty sama lub ty sam :)
Rady :
1. Spróbuj znaleźć przyczynę alergii (na badania szkoda czasu i pieniędzy) tylko rodzić jest w stanie znaleźć przyczynę !!!
to co alergizowało moje dzieci :
- kura (mięso kury chłonie sterydy i cały syf którym je karmią w fermach) tylko mięso z indyka jest zdrowe w tym kontekście
- mleko krowie (nie wierzcie reklamom że mleko jest zdrowe to cichy zabójca)
- pylenie chwastów (znajomość sezonu pylenia i obserwacji w tym czasie dziecka to podstawa)
Przyczynę pokarmowej alergii jest rodzić w stanie wykryć metodą prób i błędów , pylenia niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć. Dlatego przed sezonem pyleń dziecku należy podać lek przeciwhistaminowy ja podaje Aeurius
W przypadku egzem skórnych smaruję na noc skórę Olejem Lnianym !!!! żaden specyfik kosmetyczny nie jest w stanie się równać z tym darem natury :) jeśli są nadkażenia jakieś to smaruję Sudokremem na odparzenia.
Na zakończenie jeszcze raz powtórzę : bez rozpoznania przyczyny alergii walczymy z wiatrakami !!!!!!!!!!!!!! Nasze wysiłki powinny zmierzać w kierunku rozpoznania wroga !!!!!!!! chodzenie po lekarzach to strata czasu !!!!!!!!!!!!!!!! Ja osobiście mam bardzo złe doświadczenia z Lekarzami Pediatrami , m.in kiedyś przez złe rozpoznanie choroby straciłbym na zawsze dziecko :( od tamtego momentu zacząłem sam się doktoryzować w chorobach i objawach bo wyszło na to że lekarz wydał złą diagnozę a rodzic dobrą i przez to uratował życie swojemu dziecku !!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Awa

Post #6 Ocena: 0

2011-11-03 15:40:32 (12 lat temu)

Awa

Posty: 264

Z nami od: 02-08-2006

Skąd: Manchester

Cytat:

2011-11-03 14:15:35, Kaszmir napisał(a):
Na zakończenie jeszcze raz powtórzę : bez rozpoznania przyczyny alergii walczymy z wiatrakami !!!!!!!!!!!!!! Nasze wysiłki powinny zmierzać w kierunku rozpoznania wroga


Podpisuje sie pod powyzszym, dodam tylko, ze:

- wielu lekarzy bedzie probowalo przekonac, ze egzema to wylacznie 'problem skorny', i alergie nie maja wplywu na jej przebieg. Dlatego nie skieruja do alergologa.
- nie nalezy ignorowac czynnikow zewnetrznych w rodzaju kurzu, pylkow itp i koncentrowac sie wylacznie na jedzeniu - w moim przypadku prawie zaglodzilam mlodego dopoki sie nie okazalo, ze to kurz i pierze. Przywrocenie pelnotlustego mleka, oliwy z oliwek, avocado oraz innych wartosciowych produktow wzmocnilo skore i zdolnosc zwalczania infekcji
- kremy sterydowe, wbrew obawom, okazaly sie kluczem w walce z egzema - pieciodniowa kuracja Trimovate powtarzana kilka razy nie zaszkodzila a wyczyscila wszystko i pozwolila na dokladna obserwacje nowych reakcji - bardzo trudno dojsc do sedna gdy co pare godzin wyskakuje cos nowego, wiec naturalnie obwinia sie ostatni posilek. Wbrew pozorom lepiej rzadko zastosowac silniejszy preparat niz smarowac sie Hydrocortisonem co tydzien.
- nawet gdy wyszczegolnimy glowny allergen, nie zapominajmy, ze osoby ze sklonnoscia do egzemy sa nosicielami genu, ktory powoduje wieksza 'przepuszczalnosc' skory zwiazana z wadliwa produkcla konkretnej proteiny, zapomnialam nazwy. Taka skora zareaguje na perfumy albo proszek do prania. Wrogiem sa 'oszczedne' pralki, ktore uzywaja tak malo wody, ze duze ilosci proszku, jakkolwiek by nie byl 'lagodny' (???) zostaje na ubrankach dziecka.
- wiele kremow nawilzajacych zawiera skladnik SLS (wlaczajac w to kremy do zwalczania egzemy) ktory jest detergentem. Kilka godzin po zastosowaniu lub kapieli skora wyglada na gladka i ukojona, ale w ciagu 24 godzin swedzenie powraca lub stan skory sie pogarsza. Oczywiscie alergik obwini siebie, bo 'za malo posmarowal'. Moje dziecko bardzo silnie na to reaguje, wiec ma przepisane Aveeno.

Jezeli ktos ma dzecko z powazna egzema, to radze poprosic o skierowanie do dermatologa-pediatry na poczatek, czeka sie miesiacami. Ubranka tylko z bawelny, jak najcienszej, nigdy welna lub sztuczne wlokna, bo pot rowniez podraznia skore alergika. Jako Matka-Polka mam tendencje do przegrzewania dziecka, wiec wiem, kiedy to moja wina, gdy zaczyna sie drapac w szyje.

No i obserwowac, obserwowac i jeszcze raz obserwowac.

A.


Awa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

royaloak2

Post #7 Ocena: 0

2011-11-03 17:08:18 (12 lat temu)

royaloak2

Posty: 992

Kobieta

Z nami od: 06-10-2011

Skąd: Londyn

My rowniez walczymy z tym cholerstwem, najgorsze jest to, ze mam wrazenie, ze wlacze z wiatrakami.....denerwuje mnie fakt, ze tutaj podchodza bardzo lekcewazaco....mamy gorsze dzieci....dobrze przybiera na wadze, jest radosna nic jej nie jest hahahaha. To dzis uslyszalam. Ja dopiero teraz zaczelam walczyc z ta choroba i dopiero sie ucze. Stosuje sie do tzw. nawilzania, kapania w specyfikach itd. Moja mala jest na etapie wprowadzania stalych pokarmow i jak narazie jest na samym mleku bo jak podam kleik ryzowy, Sinlac to pozniej cala jest czerwona. Mamy tu opieke dermatologa, beznadzieja na maxa, w grudniu mamy wizyte z alergologiem i mam nadzieje, ze nam pomoze. Piszecie obserwacja, ja to robie i mam wrazenie,ze jedno wyklucza drugie tzn to co zaobserwowalam. Nie wiem czy to ma sens co napisalam. My stosujemy Epaderm i jestem zadowolona, skora jest ladnie nawilzona, rowniez nie lubie i nie chce stosowac sterydow ale musze bo tak jak dzisiaj dziecko cierpi jest cale czerwone, drapie sie na maxa to steryd jest jedyna rzecza ktora pomoze mam nadzieje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2011-11-03 18:18:52 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Awa

Post #9 Ocena: 0

2011-11-07 15:51:00 (12 lat temu)

Awa

Posty: 264

Z nami od: 02-08-2006

Skąd: Manchester

Cytat:

2011-11-03 17:08:18, royaloak2 napisał(a):
Moja mala jest na etapie wprowadzania stalych pokarmow i jak narazie jest na samym mleku bo jak podam kleik ryzowy, Sinlac to pozniej cala jest czerwona. Mamy tu opieke dermatologa, beznadzieja na maxa, w grudniu mamy wizyte z alergologiem i mam nadzieje, ze nam pomoze. Piszecie obserwacja, ja to robie i mam wrazenie,ze jedno wyklucza drugie tzn to co zaobserwowalam. Nie wiem czy to ma sens co napisalam.

Ma sens. Bylam dokladnie w takiej samej sytuacji i prawie zwariowalam ze stresu. Teraz wiem, ze za kazdym razem, gdy zaczynal sie wsciekle drapac, to nie dlatego, ze cos zjadl, ale ze po zjedzeniu na przyklad usiadl na kanapie pokrytej materialem, pobawil sie zaslona, albo polozylam go spac w naszym lozku. Mimo obserwacji wielomiesiecznych odkrylismy przyczyne przez przypadek: postanowilismy przygotowac sie zawczasu na nastepny etap, ktory przewidziano po analizie rodzinnych alergii, czyli astme. Wyrzucilismy kazdy skrawek tapicerki i dywanu z domu. Po dziesieciu dniach egzema zniknela z tulowia i nog, po dwoch tygodniach z twarzy. Nigdy nie sprzatam w jego obecnosci, aby nie zadraznic, jezeli odkurzam materac, to nie ma prawa wstepu do pokoju przez 5 godzin. Odwiedza babcie raz na rok, bo Ta ma wykladziny. Kazde dziecko jest inne, wiec tylko Ty bedziesz w stanie to odkryc. My bylismy bezradni i wyczerpani. Na szczescie moj maz zachowal przytomnosc umyslu i zaczal eksperymentowac, na przyklad smarowal jedna strone plecow Epaderm a druga Aveeno. I okazalo sie, ze Epaderm akurat pogarszal sytuacje.
Caly czas pytal mnie, czy to mozliwe, ze taka ilosc parafiny na skorze non-stop moze byc dobra dla dziecka, wiec zaprzestalismy Oilatum na kilka dni i namydlilam mlodego mydelkiem Dove, po czym bardzo dokladnie oplukalam letnia woda i po prostu nawilzylam. Strzal w dziesiatke.
Moja rada to nie sluchaj rad. W zwiazku z tym absolutnie nie sugeruj sie tym, co napisalam powyzej, bo to przyklady na dowod, ze tylko rodzice tak naprawde pomoga. Zycze powodzenia oraz zimnej krwi gdy kolejna osoba pokazuje na sterydy i mowi 'oooohhh, they damage the skin, don't you know?' tak jak mnie sie zdarzalo caly czas w sytuacji, gdy moj maly juz praktycznie zdrapal sobie skore, wiec nie bylo czego niszczyc.
Trzymaj sie i cierpliwosci, wszystko bedzie dobrze.
Awa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

royaloak2

Post #10 Ocena: 0

2011-11-07 18:52:11 (12 lat temu)

royaloak2

Posty: 992

Kobieta

Z nami od: 06-10-2011

Skąd: Londyn

Cytat:

2011-11-07 15:51:00, Awa napisał(a):
Cytat:

2011-11-03 17:08:18, royaloak2 napisał(a):
Moja mala jest na etapie wprowadzania stalych pokarmow i jak narazie jest na samym mleku bo jak podam kleik ryzowy, Sinlac to pozniej cala jest czerwona. Mamy tu opieke dermatologa, beznadzieja na maxa, w grudniu mamy wizyte z alergologiem i mam nadzieje, ze nam pomoze. Piszecie obserwacja, ja to robie i mam wrazenie,ze jedno wyklucza drugie tzn to co zaobserwowalam. Nie wiem czy to ma sens co napisalam.

Ma sens. Bylam dokladnie w takiej samej sytuacji i prawie zwariowalam ze stresu. Teraz wiem, ze za kazdym razem, gdy zaczynal sie wsciekle drapac, to nie dlatego, ze cos zjadl, ale ze po zjedzeniu na przyklad usiadl na kanapie pokrytej materialem, pobawil sie zaslona, albo polozylam go spac w naszym lozku. Mimo obserwacji wielomiesiecznych odkrylismy przyczyne przez przypadek: postanowilismy przygotowac sie zawczasu na nastepny etap, ktory przewidziano po analizie rodzinnych alergii, czyli astme. Wyrzucilismy kazdy skrawek tapicerki i dywanu z domu. Po dziesieciu dniach egzema zniknela z tulowia i nog, po dwoch tygodniach z twarzy. Nigdy nie sprzatam w jego obecnosci, aby nie zadraznic, jezeli odkurzam materac, to nie ma prawa wstepu do pokoju przez 5 godzin. Odwiedza babcie raz na rok, bo Ta ma wykladziny. Kazde dziecko jest inne, wiec tylko Ty bedziesz w stanie to odkryc. My bylismy bezradni i wyczerpani. Na szczescie moj maz zachowal przytomnosc umyslu i zaczal eksperymentowac, na przyklad smarowal jedna strone plecow Epaderm a druga Aveeno. I okazalo sie, ze Epaderm akurat pogarszal sytuacje.
Caly czas pytal mnie, czy to mozliwe, ze taka ilosc parafiny na skorze non-stop moze byc dobra dla dziecka, wiec zaprzestalismy Oilatum na kilka dni i namydlilam mlodego mydelkiem Dove, po czym bardzo dokladnie oplukalam letnia woda i po prostu nawilzylam. Strzal w dziesiatke.
Moja rada to nie sluchaj rad. W zwiazku z tym absolutnie nie sugeruj sie tym, co napisalam powyzej, bo to przyklady na dowod, ze tylko rodzice tak naprawde pomoga. Zycze powodzenia oraz zimnej krwi gdy kolejna osoba pokazuje na sterydy i mowi 'oooohhh, they damage the skin, don't you know?' tak jak mnie sie zdarzalo caly czas w sytuacji, gdy moj maly juz praktycznie zdrapal sobie skore, wiec nie bylo czego niszczyc.
Trzymaj sie i cierpliwosci, wszystko bedzie dobrze.



dzieki:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,