MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Yerba Mate

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2012-05-12 13:21:36 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

http://www.hollandandbarrett.com/pages/product_detail.asp?pid=3962
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #2 Ocena: 0

2012-05-12 21:42:42 (12 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

dzięki Ada, to hulać mogę znowu ;) a najzabawniejsze że ten sklep mam w bardzo bliskiej lokalizacji, widziałam tam orzeszki itp, kupiłam kiedyś tam przepyszny napój imbirowy, ale to głowy mi nie przyszło szukać tam tej herbatki. Tylko po hipermarketach:-D

[ Ostatnio edytowany przez: jolantina 12-05-2012 21:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sikorka23

Post #3 Ocena: 0

2012-05-12 22:07:35 (12 lat temu)

sikorka23

Posty: 2993

Kobieta

Z nami od: 25-06-2010

Skąd: Londyn

5197.m570.l1313&_nkw=yerba+mate&_sacat=See-All-Categories" target="_blank">yerba

ja tez pije, nawet w czasie ciazy pilam, ale slaba.
najlepsze jest 3 zalanie i tylko sypana, nie w tytkach ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #4 Ocena: 0

2012-05-12 23:19:13 (12 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

ja tylko w tytkach kupowałam bo wygoda.Ale dorosłam i wiem że listek to podstawa a nie śmieci ze stołu zmiecione po pakowaniu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Justanickname

Post #5 Ocena: 0

2015-06-10 13:11:39 (9 lat temu)

Justanickname

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 10-06-2015

Skąd: Londyn

Witam,

jako że znam się dosyć dobrze na yerbie, oraz mam z nią kontakt od dosyć długiego czasu (ponad 11 miesięcy), postaram się Wam trochę rozjaśnić sytuację i podać Wam dużo informacji, tyle ile dam radę :).

A więc, Yerba mate to suszone liście (często wraz z drobnymi patyczkami) ostrokrzewu paragwajskiego (z łac. ilex paraguariensis). Cały region występowania ostrokrzewu zamyka się w granicach północno-wschodniej Argentyny, Paragwaju i południowej Brazylii. Próby uprawy ostrokrzewu na terenie Azji i Afryki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, gdyż jedynie w Ameryce Południowej występują właściwe warunki do uprawy yerby.
Ta „herbata” posiada tyle wartości i składników odżywczych, że teoretycznie można ją traktować jak warzywo. Z racji tego, niektórzy pijący Yerba Mate regularnie określają picie yerby „piciem sałatki”.
Yerba mate dzięki zawartości kofeiny zapewnia:
- niewiarygodnie wysoki poziom czystej energii
- sprawność umysłową
- co najważniejsze, nie wypłukując zarazem magnezu z organizmu.
Yerba mate stymuluje centralny układ nerwowy bez uzależnienia, lub, jak to często bywa przy kawie, bez uczucia niepokoju. W przeciwieństwie do kawy, yerba mate "nastraja" organizm do lepszego, spokojniejszego snu. Pierwszymi „mateistami” byli Indianie Guarani, zamieszkujący dorzecze rzeki Paragwaj. Stosowali Oni yerba mate nie tylko w formie naparu, ale również żuli jej liście. Dzięki energizującym właściwościom rośliny, Indianie Ci znakomicie radzili sobie ze zmęczeniem. Dla ludu Guarani – żyjącego w trudnych warunkach – równie ważną role odgrywało działanie hamujące apetyt. Picie yerba mate wiązało się u Guaranów z bardzo przestrzeganym przez Indian obrządkiem. Zaparzanie celebrował matero, a naczynie – mate - podawał on kolejno osobom według stopnia ich godności. W ten sposób naczynie podawano sobie w taki sam sposób jak u Indian Ameryki Północnej fajkę pokoju.

Przechodząc już do aktywnego działania yerba mate, tutaj naprawdę sprawia się ona rewelacyjnie. Otóż, Yerba Mate jest spożywana przez miliony ludzi na całym świecie głównie ze względu na walory pobudzające, poprawiające samopoczucie oraz podnoszące wydolność fizyczną i psychiczną. Co jest najważniejsze w tym wszystkim, to to, że działanie stymulujące Yerba Mate trwa dłużej niż takie samo działanie kawy i nie ma skutków ubocznych typowych dla kawy (palpitacja serca, uczucie niepokoju, drżące ręce), a to dlatego, że yerba nie wypłukuje magnezu z organizmu, oraz pobudza przez długi okres czasu, z tą samą mocą, a nie tak jak w przypadku kawy, wypłukiwanie magnezu z organizmu oraz silne pobudzenie przez dosyć krótki okres czasu. Yerba Mate jest bogatą bazą witamin, minerałów oraz składników odżywczych. Zawiera takie witaminy jak: A, B1, B2, C, E; najważniejsze minerały to: potas, magnez, mangan, siarka, wapń oraz fosfor (dzięki wysokiej zawartości potasu yerba mate może sprzyjać obniżaniu ciśnienia krwi. W badaniach opublikowanych w latach '90 wykazano, że przyjmowanie potasu obniża ciśnienie krwi, szczególnie u osób z nadciśnieniem (potas obniża średnio ciśnienie skurczowe o 8,2 mm Hg, rozkurczowe o 4,5 mm Hg).



Pozdrawiam gorąco.

@edit

Najmocniej przepraszam redakcję :) Nie pomyślałem o tym, gdyż chciałem, aby wszystkie informacje były w jednym miejscu, ale teraz umieszczę ogłoszenie w dobrym miejscu.

[ Ostatnio edytowany przez: Justanickname 10-06-2015 13:57 ]

Uwaga moderatora: Post edytowany. Prosze zapoznac sie z regulaminem forum i nastepnym razem reklame umiescic we wlasciwym miejscu czyli w dziale: Ogloszenia. W.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2015-06-10 15:15:37 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #7 Ocena: 0

2015-06-10 20:55:27 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Tak, po wysłuchaniu z tego linku to pić tą Yerba mate i czekać na raka...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Justanickname

Post #8 Ocena: 0

2015-06-12 10:26:47 (9 lat temu)

Justanickname

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 10-06-2015

Skąd: Londyn

Właśnie nie, yerba mate tak naprawdę nie powoduje raka w żadnym stopniu, co więcej, walczy z rakiem oraz posiada inne świetne właściwości zdrowotne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

astalavista

Post #9 Ocena: 0

2015-06-12 12:43:33 (9 lat temu)

astalavista

Posty: 376

Mężczyzna

Z nami od: 25-08-2010

Skąd: Wieś

chyba sobie pykne taki czaj, widze jest tego trochę na ebay'u ale czy napewno 100% original?

Jest tu jakiś magik od tego trunku? Co polecicie? Trzeba jeszcze chyba jakieś urządzonko do zaparzania...?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #10 Ocena: 0

2015-06-12 20:17:59 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Cytat:

2015-06-12 10:26:47, Justanickname napisał(a):
Właśnie nie, yerba mate tak naprawdę nie powoduje raka w żadnym stopniu, co więcej, walczy z rakiem oraz posiada inne świetne właściwości zdrowotne.

Tak jak każdy przedmiot gdy trzeba go zareklamować. Nie słuchałeś czym oni podlewają i opryskują?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,