MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Swierzb..., jaki jest w Anglii odpowiednik polskiego leku jacutin?

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

piter28uk

Post #1 Ocena: 0

2008-05-14 10:15:17 (16 lat temu)

piter28uk

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 14-05-2008

mieszkam w U.K. dbam o czystość, higienę osobista itp., mimo to dopadł mnie świerzb :-(
bylem w przychodni, lekarz przepisał mi Trimovate Cream, który
nie pomaga, chciałbym kupić JACUTIN i nasmarować się, ale nie wiem jaki jest odpowiednik tego leku tutaj w Anglii, lub jakiś preparat na wszawice, bo ponoć tez pomaga, coś co można kupić bez recepty, ponieważ mój lekarz za pierwszym razem chciał mi przepisac tabletki na jakieś uczulenie, powiedział że to alergia...
Ja nie mam już sil walczyć z tym dziadostwem

:-[

prosze o pomoc

:-[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

butterfly42

Post #2 Ocena: 0

2008-05-14 10:44:23 (16 lat temu)

butterfly42

Posty: 842

Kobieta

Z nami od: 27-02-2008

Skąd: 52°40′36″N 2°26′49″W TELFORD

Preparatów na wszy jest tutaj dość sporo,bo często dzieci w szkole je łapią.Można je kupić w większości supermarketów na półkach z lekami.Wszy to po Angielsku LICE.O ile dobrze pamiętam,to jeden z preparatów nazywa się "Full Marks solution".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Elene

Post #3 Ocena: 0

2008-05-14 11:24:30 (16 lat temu)

Elene

Posty: 2

Z nami od: 24-08-2007

Jestes pewny ze to swierzb ?
Kiedys mialam taki przypadek dostalam szkarlatyny a lekarz powiedzial ze to swierzb - nie zaaplikowal antybiotykow i musialam pozniej przejsc rozne badania dla sprawdzenia pozniejszych powiklan. Polski lekarz mi powiedzial ze swierzbem ciezko jest sie zarazic osobie, ktora dba o czystosc i higiene.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

gabi100

Post #4 Ocena: 0

2008-05-14 11:34:04 (16 lat temu)

gabi100

Posty: 90

Kobieta

Z nami od: 02-12-2007

Skąd: Mansfield

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awierzb
Faktycznie,najpierw upewnij się czy to faktycznie świerzb-tu kilka podstawowych informacji.
Pozdrawiam i zyczę szybkiego uporania się z tą przykrą dolegliwością.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

piter28uk

Post #5 Ocena: 0

2008-05-14 11:46:42 (16 lat temu)

piter28uk

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 14-05-2008

dziekuje Wam, ze odpisaliscie.
jestem pewny, ze jest to swierzb, poniewaz bylem teraz u lekarza i on tez to stwierdzil, ale przepisal mi ta sama masc i kazal mi sie nia tydzien smarowac, ona juz wczesniej nie pomagala, mowilem mu to, ale tutejsi lekarze sa ..... (szkoda slow) jak ktos byl u lekarza w anglii to wie o czym mowie,

lece zaraz do sklepu po ten preparat na wszy, moze tocos pomoze jak nim sie caly wysmaruje....
nie chce nikogo zarazic, a do pracy musze isc, to jest najgorsze, ze jak wezme chorobowe to mnie zwolnia, wstyd sie przyznac w pracy, ze mam swierzb, bo ludzie to kojaza z brudem tylko, tez tak kiedys myslalem,
..... ale czas wytoczyc tym pasozytom wojne, zobaczymy czy uda mi sie ja wygrac, ja jestem sam jeden ich jest znacznie wiecej, skad tu sil nabrac na walke z tym gownem, psychicznie wysiadam juz :-[
jeszcze raz dzieki i piszcie cos jak wiecie w jaki sposob mozna mi jeszcze pomoc, bede bardzo wdzieczny.
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dkstudio

Post #6 Ocena: 0

2008-05-14 11:56:31 (16 lat temu)

dkstudio

Posty: 298

Mężczyzna

Z nami od: 22-01-2007

Skąd: Manchester

Tutejsi lekarze :-]:-]:-]:-]:-]:-]
Dobrze że przepisał maść a nie PARACETAMOL :-]:-]:-]:-]
Pozaetatowy fotoreporter Krzysztof (orłoś)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

piter28uk

Post #7 Ocena: 0

2008-05-14 11:56:47 (16 lat temu)

piter28uk

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 14-05-2008

sprawdzilem teraz jodyna i jest to na 100% swierzb, sa widoczne kanaliki gdzie pewnie siedza te darmozjady, na rak, nog, na posladkach i brzuchu...

lece teraz do apteki po ten plyn na wszy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dkstudio

Post #8 Ocena: 0

2008-05-14 12:03:50 (16 lat temu)

dkstudio

Posty: 298

Mężczyzna

Z nami od: 22-01-2007

Skąd: Manchester

Leczenie powinno objąć całą rodzinę, nawet tych u których nie ma żadnych objawów.
Przez tydzień smarowanie całego ciała oprócz twarzy i szyji oleistym preparatem ( w tym czasie zero kąpieli)
po tygodniu wielka akcja, najpierw kąpiel, prysznic itp. a potem dezynfekcja całego mieszkania, ręczników, bielizny, pościeli, dywanów, kanap, no dosłownie wszystkiego.
Pościel wyprać, wyprasować, to samo z ręcznikami a do kanap i dywanów najlepiej zamówić czyściciela
Pozaetatowy fotoreporter Krzysztof (orłoś)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

goskauk

Post #9 Ocena: 0

2008-05-14 13:46:22 (16 lat temu)

goskauk

Posty: 959

Kobieta

Z nami od: 05-02-2008

Skąd: Reading

Malathion lotion smarowac,a jak nie pomoze bo czasami moze irytowac skore to kup antyhistamine tabletki w aptece.I przede wszystkim wszysto wyprac na goraco,posciel nawet na 90 stopni.Swierzb to scabbies . Lindane tez mozna kupic,to tak jak jacutin.

[ Ostatnio edytowany przez: goskauk 14-05-2008 13:53 ]

pit-y,benefity itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,