MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

"Aroganccy", "bezwzględni" mężczyźni

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 24 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 22 | 23 | 24 ] - Skocz do strony

Str 3 z 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Gwontownik

Post #1 Ocena: 0

2021-05-03 16:12:45 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5105

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Cytat:

2021-05-03 16:06:09, Blamestorm napisał(a):
Biologia nie wyklucza mozliwosci stworzenia zwiazku calkowicie partnerskiego.

Biologia nie wyklucza, ale to biologia wymusza pewne zachowania, sytuacje, które jednak wykluczają pewne sytuacje.


Cytat:
Nie da się ukryć, że mężczyźni i kobiety różnią się od siebie. Stało się tak w dużej mierze za sprawą ewolucji, która wyspecjalizowała mężczyzn w cechy niezbędne do walki (obrony rodziny, polowań), natomiast kobiety do dbania o relacje z ludźmi, ciepło rodzinne. Przez wiele lat cechy te są dziedziczone genetycznie mimo tego, że już nie są istotne dla przetrwania. Nasza tradycja, kultura wciąż podtrzymuje takie wzorce i wartości i w taki sposób wychowuje się dzieci, aby dobrze wypełniały swoje role. W ostatnim czasie próbuje się zatrzeć, zminimalizować istniejące różnice. Mniejszy nacisk kładzie się na odpowiednie wychowanie dzieci (dziewczynki mogą chodzić po drzewach, bawić się samochodami, a chłopcy lalkami). Cenione są cechy uznawane za męskie jak i za kobiece, ale odpowiednio do sytuacji (w domu dobrze jest zachowywać się inaczej, a w pracy inaczej).

Jedno jest pewne - poznanie i zrozumienie różnic między płciami powinno ułatwić porozumiewanie się mężczyzn z kobietami i załagodzić odwieczne problemy.


Jedno jest pewne. Kiedy dojdzie do zrównania kobiet i mężczyzn pod wzgledem emocjonalnym, egzystencjonalnym i innymi to kobieta dla mężczyzn nie bedzie już jako atrakcyjna partnerką życiową. I odwrotnie również. Wtedy to kobiety zaczną krzyczeć, że są traktowane przedmiotowo. Bo co za różnica będzie pogadać z kobietą czy z kumplem z pracy?

[ Ostatnio edytowany przez: Gwontownik 03-05-2021 16:26 ]

Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #2 Ocena: 0

2021-05-03 16:24:00 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Cytat:

2021-05-03 16:01:30, Blamestorm napisał(a):
Masz racje, duzo sie zmienia. Kobiety juz nie zgadza sie zeby ich rola w spoleczenstwie byla zredukowana do poziomu obywatela drugiej kategorii ( jak nasze babcie chocby, facet to byl krol, co powiedzial swiete, nikt nie mial prawa sie sprzeciwic) nic ponizej prawdziwego partnerstwa nie przejdzie, mysle ze nasze dzieci juz nie beda potrzebowac wiazac sie w zwiazki zaleze, rownosc na swiecie ( przynajmniej w krajach rozwinietych, zachodnich) wreszcie bedzie na poziomie, kiedy ludzie beda ze soba z wyboru I przyjemnisci , nie jakichs uwarunkowan historycznych,czy tradycyjnych. Uwielbiam patrzec jak wiele zmienilo sie za mojego zycia w tej kwestii😀

Troche wspolczuje szczerze rodzicom, ktorzy za zagorzalymi tradycjonalistami, bo raczej wasze dzieci juz nie beda. Ciezko bedzie to przelknac.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Blamestorm</i> 03-05-2021 16:02 ]




Nie wiem jakie miałaś wzorce, może tu jest problem
W moim rodzinnym domu nie było pana, władcy czy kata wiec nie widzę w tym układzie nic złego
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Blamestorm

Post #3 Ocena: 0

2021-05-03 16:24:15 (3 lata temu)

Blamestorm

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

[B]2021-05-03 16:12:45, Gwontownik napisał(a):
Biologia nie wyklucza, ale to biologia wymusza pewne zachowania, sytuacje, które jednak wykluczają pewne sytuacje.



Rozumiem ze nawiazujesz do tekstu ponizej, ale tam nie ma odpowiedzi.

Wiec wg ciebie jakie biologia wymusza zachowania, ktore wykluczaja jakie sytuacje?
Tylko nie w przeszlosci, teraz.
Nikt juz nie musi walczyc z lwami. Mamy policje od tego.
Tylko konkretnie prosze, bo masz zwyczaj nawijania makaronu. I poszesz specjalnie tak zeby moc sie potem z odpowiedzi wycofac, no wiec konkretnie, przklady.
Gwontownik, polecam tez sprawdzenie definicji traktowania przedmiotowego kobiet. W partnerstwie I rownosci nie ma na to miejsca. To patrialchalny relikt.

[ Ostatnio edytowany przez: Blamestorm 03-05-2021 16:36 ]

If you’re reading this, you’ve been in a coma for 10 years We’re trying a new technique. We don’t know where this message will end up in your dream, but we hope it works. PLEASE WAKE UP, We miss you.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Blamestorm

Post #4 Ocena: 0

2021-05-03 16:30:27 (3 lata temu)

Blamestorm

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

[B]2021-05-03 16:24:00, sqlserver napisał(a):

Nie wiem jakie miałaś wzorce, może tu jest problem
W moim rodzinnym domu nie było pana, władcy czy kata wiec nie widzę w tym układzie nic złego


Problem? Ja absolutnie nie widze problemu w moim mysleniu, gdzie ty widzisz problem? Rownosc I partnerstwo to dla ciebie problem?

I w czym nie widzisz w nic zlego? bo ja napisalam ze facet byl krolem I nikt sie nie mogl sprzeciwiac( w pokoleniu dziadkow). W takiej roli nie widzisz nic zlego?

[ Ostatnio edytowany przez: Blamestorm 03-05-2021 16:31 ]

If you’re reading this, you’ve been in a coma for 10 years We’re trying a new technique. We don’t know where this message will end up in your dream, but we hope it works. PLEASE WAKE UP, We miss you.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iwona38

Post #5 Ocena: 0

2021-05-03 16:33:11 (3 lata temu)

iwona38

Posty: 2214

Kobieta

Z nami od: 20-04-2007

Skąd: Anglia

Wiecie co najbardziej mnie smiesza sytuacja z zycia wziete w mojej firmie. Jak trzeba przeniesc ciezka paczke z miejsca na miejsce to kazda kobieta oburza sie, ze ona jest kobieta i nie bedzie tego dzwigac, ale juz przy porownywaniu zarobkow zadna nie powie zaplacic wiecej facetowi bo on ciezej pracuje tylko chce rownouprawnienia. Biologii nie da sie oszukac chocby kobiety nie wiem jak glosno krzyczaly. Facet nigdy nie powie, ze nie moze dzwigac bo ma okres - no chyba, ze to bedzie facet w ciele kobiety, ale to wciaz cialo kobiety.
Nie kupuje w Amazonie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #6 Ocena: 0

2021-05-03 16:34:47 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

W takiej ze u mnie w domu rodzice byli partnerami i wszystkie ich decyzje były wspólne
A jak trzeba było skopać działkę albo wybudować garaż to robił to mój ojciec a zaraz potem jadł pożywny obiad przyrządzony przez moja matkę

Dodane:

Co więcej z perspektywy czasu uważam ze to ona była głowa rodziny, tylko nie robiła tego w wojujący feministyczny sposób tylko ze słodkim uśmiechem mówiła ojcu, je jest taki wspaniały i taki garaż postawić to dla niego nic.
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2021-05-03 16:43:58 (3 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Mnie to prawdę powiedziawszy niesamowicie bawi, jak spora grupa stara się na siłę skupiać na różnicach pomiędzy kobietą a mężczyzna, jak wielu zacietrzewia się w tym swoim przedstawianiu poglądów, byle udowodnić, która strona jest tą lepszą. Jak dla mnie jest to zupełnie bezsensowne bo jesteśmy różni. Moim zdaniem jesteśmy tak skonstruowani czy jak kto woli stworzeni, że mamy się uzupełniac, a nie toczyć donikąd prowadzące walki udawadniające przewagę jednej strony nad drugą. Dla mnie woja płci jest sztucznie nadmuchiwana, ale jak widać spora część ludzi inaczej nie umie, bo musi być w myśl zasady moja racja jest mojsza niz twojsza.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #8 Ocena: 0

2021-05-03 16:47:18 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Cytat:

2021-05-03 16:43:58, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Mnie to prawdę powiedziawszy niesamowicie bawi, jak spora grupa stara się na siłę skupiać na różnicach pomiędzy kobietą a mężczyzna, jak wielu zacietrzewia się w tym swoim przedstawianiu poglądów, byle udowodnić, która strona jest tą lepszą. Jak dla mnie jest to zupełnie bezsensowne bo jesteśmy różni. Moim zdaniem jesteśmy tak skonstruowani czy jak kto woli stworzeni, że mamy się uzupełniac, a nie toczyć donikąd prowadzące walki udawadniające przewagę jednej strony nad drugą. Dla mnie woja płci jest sztucznie nadmuchiwana, ale jak widać spora część ludzi inaczej nie umie, bo musi być w myśl zasady moja racja jest mojsza niz twojsza.


I widzisz, tak zupełnie przypadkiem i w dobrej wierze popełniłaś przestępstwo przeciwko nowoczesności, napisałaś ze jesteśmy różni :-M]
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Blamestorm

Post #9 Ocena: 0

2021-05-03 16:49:26 (3 lata temu)

Blamestorm

Posty: n/a

Konto usunięte

Iwona, link specjalnie dla ciebie.
If you’re reading this, you’ve been in a coma for 10 years We’re trying a new technique. We don’t know where this message will end up in your dream, but we hope it works. PLEASE WAKE UP, We miss you.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #10 Ocena: 0

2021-05-03 17:21:25 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5105

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Cytat:

2021-05-03 16:24:15, Blamestorm napisał(a):


Wiec wg ciebie jakie biologia wymusza zachowania, ktore wykluczaja jakie sytuacje?
Tylko nie w przeszlosci, teraz.

Doprawdy uważasz, że takie rzeczy są poza zasięgiem wiedzy kilkudziesięcioletniego ludzia? Jak u na biologii w podstawówce uważał, to by wiedział! A chory był, czy na wagarach może?
Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 24 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 22 | 23 | 24 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,