MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Malzenstwo z Pakistanska chrzescijanka

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 6 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

littleflower

Post #1 Ocena: 0

2019-11-04 15:33:19 (4 lata temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Cytat:

2019-11-03 22:35:57, NightFury napisał(a):
Cytat:

2019-11-02 10:56:36, littleflower napisał(a):
Witam,
Jezeli post jest w nieodpowiedniej rubryce to przepraszam i prosze o przeniesienie.
Mam dylemat - moj syn oswiadczyl sie dziewczynie ktora ma rodzicow pochodzenia Pakinstanskiego - ona sama urodzila sie w Kuwejcie ale razem z rodzina przeniosla sie do Birmingham kiedy jeszcze byla malutka. To bardzo madra i dobra dziewczyna - idealna synowa mozna by rzec jako ze ona swiata nie widzi po za moim synem i gdyby mogla juz jutro by go poslubila. Problem jest ze mimo ze sa gleboko wierzacymi katolikami te roznice sa widoczne chocby w tradycjach - stroje weselne sa na wzor pakistanski jak i wesele ( 3-5 dni ). Teraz wlasnie planujemy zareczynowe party i ja nie wiem czego mam oczekiwac tak naprawde- mimo ze w Birmingham Pakistanczykow od groma to raczej Muslim niz Christian, Chcialabym sie dowiedziec wiecej o ich kulturze i zwyczajach by nie urazic ani synowej ani jej rodziny. Szokiem sa juz same zareczyny gdzie bedzie zaproszone okolo 200 osob ( a ja glupia myslam ze tylko rodzice i mlodzi beda) -nie wiem czy kupuje sie przyszlym mlodym jakies prezenty czy sa jakies tradycje ktore musze przestrzegac. Rodzina mlodej jest bardzo religijna - modlitwa przed kazdym posilkiem i wizyta w kosciele to wiem ale nic poza tym, no moze oprocz ubiorow.
Ma ktos doswiadczenie lub kontakt i moglby mi cos doradzic? Na szczescie do wesela prawie dwa lata ale oficialne zareczyny sa za 5 tygodni juz a oprocz sali dekoracji i jedzenia nic jeszcze nie ustalone.


Wiesz co, ja ci powiem tak.
Zauważyłam, ze proste postawienie sprawy jest najlepsze. Pracowałam z wieloma Pakistańczykami, z osobami z Indii wielu innych zakątków świata i jeśli potrzebowałam zadać pytanie o kulturę, religie czy tradycje to mówiłam tak: „Słuchaj miałabym pytanie odnośnie tradycji/religii/zwyczajów (niepotrzebne skreślić) jeśli to nie jest tajemnica. Czy mogłabym się dowiedzieć o ........ . Jeśli nie chcesz odpowiadać to nie mow. Nie jestem wścibska, próbuje poznać i zrozumieć inna kulturę. Jeśli masz pytania odnośnie mojej religii lub kultury to ja ci chętnie odpowiem jeśli będę wiedziała.”
Nikt nigdy nie stwierdził ze poczuł się w jakiś sposób obrażony lub znieważony. Pytałam o wszystko, co potrzebowałam i zawsze dostawałam odpowiedzi a jeśli czegoś nie łapałam to wyjaśnienia.
Nie kombinuj, nie oceniaj, nie zamykaj innych w żadnych schematach. Czegoś nie wiesz, zadaj pytanie.



Ja wlasnie probuje nawaiazac kontakt z protestantami z Pakistanu

Co nie co dowiedzialam sie od rodziny mlodej i od niej samej. Ale na przyklad glupio mi ich bylo pytac czy na zareczyny daje sie prezent jaki i za mniej wiecej ile - takie rzeczy wolalabym znalesc sama. Dowiedzialam sie o strojach juz. Co do jedzenia menu to ona zostaju juz ustalone i zamowione, Bez alkoholu i flaczkow ;-) U mnie w rodzinie nikt ich nie lubi a nie bede gotowac by odrazu wywalic. Co do alkoholu na zareczynach go podanego nie bedzie ale goscie maja na dole reustaracje i bar i kto chce moze sobie kupic sam, prezentow sie nie daje ( oprocz kartek okolicznosciowych ) jedzenie darmowe wiec za drinki kto chce niech sam placi ;-)

Co do wesele bedzie obiad ( mieszny kulturowo) i do tego bufet z jedzeniem i z alkoholami z tym ze ani moja rodzina i przyjaciele ani mlodych alkohol jest niepijaca prawie. Wesele bedzie trwalo conajmniej 3 dni , Mlodzi beda mieli stroje zarowno pakinstaskie ( slub w kosciele protestanckim) jak i europejskie ( slub przed sedzia magistratu ang)

Decoracje beda mieszane ale bardziej pod zachodni styl

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2019-11-04 15:35:42 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Jak nie będzie flaczków to powinien być chociaż rosołek na pierwsze danie ;)
Co do alkoholu to jednak myślę że powinien być , możesz zrobić jakiś stolik z alkoholem , może mała beczka piwa , whisky i wódka . Alkohol to podstawa katolickich spotkań , nawet Jezus pił wino z apostołami

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2019-11-04 18:10:45 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2019-11-04 18:35:26 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Tak sobie myślę że zaręczyny to takie mniej ważne , pozwól zrobić bardziej w tradycji tej dziewczyny ale zrób prawdziwe polskie wesele . Anglicy i często osoby innego pochodzenia z którymi rozmawiam w taxi i byli na polskich weselach w Polsce są zachwyceni jedzeniem i tradycja . Do tego alkohol , orkiestra albo dj , wodzirej , najlepiej dwujęzyczny i może być świetna zabawa która goście będą pamiętać długo . Ja z kolei byłem na angielskim weselu kiedyś , nudno i szybko się kończy , nie to co polskie wesele z polską wódka. Jak to się mówi jak jest wódka to jest gadka krótka ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #5 Ocena: 0

2019-11-04 19:49:14 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2019-11-02 15:12:37, andyopole napisał(a):
Cytat:

2019-11-02 11:31:33, Wielim napisał(a):
Nie zapomnij na weselu pokazać naszej chrześcijańskiej tradycji polskiego wesela , dużo wódki i żarła , flaczki , świniaki i tak dalej , najlepiej to niech młodzi sami opowiedzą sobie nawzajem o swoich weselnych i ślubnych tradycjach i połączą najlepsze aspekty razem by wzajemnie się uzupełniały


Sie nie "wymandrzaj" bo jeszcze nie wiesz jak głos serca pokieruje Twoimi dziećmi. Życzę Ci całej gromadki, może jedno z nich zapisze się do ONRu albo chociaż klubu kibica żeby spełnić marzenia ojca.


Jakież to słabe. Wykorzystać nawet taki wątek by przyczepić się do wielima i to na sposób ,,poprzez dzieci do onru''. W klubach kibica nie ma nic złego, są to na ogół legalne stowarzyszenia organizujące aukcje i zbiórki dla potrzebujących. Niestety często mylone z bandami chuliganów mieniących się kibicami przez patologie krakowsko-chorzowskie. Słabe jak na k Oregon (mam nadzieję, że lekcje z innego wątku odrobiłeś).

Wybaczcie ale musiałem, widzę tę kupoburzę gdyby ktoś na tym forum życzył komuś, by jego dziecko wstąpiło do al-kaidy i się poszło zdetonować. Słabizna wieje z tej hameryki.

A autorka wpisu na pewno dogada się z rodzicami panny młodej, dobry pomysł to jakiś wiejski stolik z polskimi wyrobami, ze swojską kiełbaską i szynką z drobiu, wędzonymi rybkami, ogórkami czy bigosem. Mimo, że to chrześcijanie to myśle, że bariera kulturowa nie pozwala im jeść wieprzowiny co akurat problemem nie będzie. Dużo szczęścia młodej parze i dawaj znać jak to wszystko przebiega (negocjacje) jak i opisz wrażenia po imprezie. Powodzenia.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2019-11-04 20:16:10 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2019-11-04 15:33:19, littleflower napisał(a):
Co nie co dowiedzialam sie od rodziny mlodej i od niej samej. Ale na przyklad glupio mi ich bylo pytac czy na zareczyny daje sie prezent jaki i za mniej wiecej ile - takie rzeczy wolalabym znalesc sama.


Ale możesz zapytać np „Czy tradycja jest dawanie prezentu na zaręczyny czy to jest kwestia indywidualna?” Cenę podarunku niestety będziesz musiała wymyślić sama.
Mnie by głupio nie było. Twoje pytania świadczą przecież o tym, ze bierzesz pod uwagę uczucia religijne i tradycje przyszłej synowej. Nie powinno być ci głupio. Cnot charakteru nie powinno się wstydzić.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2019-11-04 20:16:19 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Tak naprawde, to sa na razie zareczyny, a nie wielkie weselisko :).
Poza tym naprawde wielu wypowiadajacych sie chcialaby takiej imprezy dla siebie, gdzie forumowicze i rodzice decyduja za nich?

Stwierdzenia, ze slub i wesele sa wlasciwie dla gosci, zupelnie nie rozumiem. Mialam wrazenie, ze kto inny jest najwazniejszymi postaciami wydarzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2019-11-04 20:41:35 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-11-04 20:16:19, karjo1 napisał(a):
Stwierdzenia, ze slub i wesele sa wlasciwie dla gosci, zupelnie nie rozumiem. Mialam wrazenie, ze kto inny jest najwazniejszymi postaciami wydarzenia.

Dobre miałaś wrażenie. ”Dla gości” to skrót myślowy. Wiadomo, że to święto młodych, ale oni po coś tych gości zapraszają
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2019-11-04 21:09:38 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2019-11-04 20:16:19, karjo1 napisał(a):
Tak naprawde, to sa na razie zareczyny, a nie wielkie weselisko :).
Poza tym naprawde wielu wypowiadajacych sie chcialaby takiej imprezy dla siebie, gdzie forumowicze i rodzice decyduja za nich?

Stwierdzenia, ze slub i wesele sa wlasciwie dla gosci, zupelnie nie rozumiem. Mialam wrazenie, ze kto inny jest najwazniejszymi postaciami wydarzenia.


Sam ślub jest dla szczęśliwej pary ale wesele to zabawa dla gości by mogli razem z parą młodą świętować formalne przypieczętowanie związku . Ślub jest w kościele , czy urzędzie stanu cywilnego , a wesele to zabawa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-11-04 21:13:57 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Wiadomo, że to święto młodych, ale oni po coś tych gości zapraszają


Ja mialam wrazenie, ze zapraszaja, zeby z mloda para uczcili ta okazje rozpoczecia nowej drogi zycia, a nie zeby mlodzi zaplacili fortune za zaspokojenie gustu gosci.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,