MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Malzenstwo z Pakistanska chrzescijanka

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 80

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

littleflower

Post #1 Ocena: 0

2019-11-02 10:56:36 (4 lata temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Witam,

Jezeli post jest w nieodpowiedniej rubryce to przepraszam i prosze o przeniesienie.

Mam dylemat - moj syn oswiadczyl sie dziewczynie ktora ma rodzicow pochodzenia Pakinstanskiego - ona sama urodzila sie w Kuwejcie ale razem z rodzina przeniosla sie do Birmingham kiedy jeszcze byla malutka. To bardzo madra i dobra dziewczyna - idealna synowa mozna by rzec jako ze ona swiata nie widzi po za moim synem i gdyby mogla juz jutro by go poslubila. Problem jest ze mimo ze sa gleboko wierzacymi katolikami te roznice sa widoczne chocby w tradycjach - stroje weselne sa na wzor pakistanski jak i wesele ( 3-5 dni ). Teraz wlasnie planujemy zareczynowe party i ja nie wiem czego mam oczekiwac tak naprawde- mimo ze w Birmingham Pakistanczykow od groma to raczej Muslim niz Christian, Chcialabym sie dowiedziec wiecej o ich kulturze i zwyczajach by nie urazic ani synowej ani jej rodziny. Szokiem sa juz same zareczyny gdzie bedzie zaproszone okolo 200 osob ( a ja glupia myslam ze tylko rodzice i mlodzi beda) -nie wiem czy kupuje sie przyszlym mlodym jakies prezenty czy sa jakies tradycje ktore musze przestrzegac. Rodzina mlodej jest bardzo religijna - modlitwa przed kazdym posilkiem i wizyta w kosciele to wiem ale nic poza tym, no moze oprocz ubiorow.

Ma ktos doswiadczenie lub kontakt i moglby mi cos doradzic? Na szczescie do wesela prawie dwa lata ale oficialne zareczyny sa za 5 tygodni juz a oprocz sali dekoracji i jedzenia nic jeszcze nie ustalone.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2019-11-02 11:09:31 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Lepiej pogadac i popytac glownych zainteresowanych.

Ja pracuje teraz z Brytyjka Pakistansiego pochodzenia, ktora wyszla za maz za Irlandczyka, i w zyciu nie da sie jej porownac ze stereotypowa Pakistanka. Wogole myslalam, ze jest Hinduska, bo pracowalam/ znalam przedtem pare innch Pakistanek (z pochodzenia) i zadna nie byla tak "normalna" w sensie podobno do nas jak ta tu. Na weselu faktycznie ubrana w ich zlote czerwone stroje, ale na tym koniec. Poza tym, to ona bardziej przypomina przecietna Amerykanke/ Europejke niz brytyjska Pakistanke. Tak wiec wydaje mi sie, ze jak ta twoja tez woli bialego meza, to bedzie sie bardzo roznic od "typowego/j" Pakistanczyka.

Oni poza tym tez sie pewine zastanawialaja zeby was nie urazic/ gafy nie popelnic, wiec luz. Po prostu niech syn pogada i sie dowie wszystkiego.

Dla mlodej pary powodzenia na nowej drodze; )

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #3 Ocena: 0

2019-11-02 11:13:26 (4 lata temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Gal, problem jest ich religijnosc i poszanowanie tradycji. Gdyby to byli Muslimi to bez problemu znajdziesz info wszedzie ale gorzej wlasnie z Chrzescijanami. Juz napisalam email do British Pakistani Christian i czekam tez na ich odpowiedz. Chce pokazac przyszlej rodzinie ze tez robie cos od siebie by poznac ich zwyczaje i kulture
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-11-02 11:17:42 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dokładnie, zamiast zgadywać zapytaj przyszłą synową o ich tradycje. Rozmowa wykaże twoje zainteresowanie tym co dla niej i jej rodziny jest ważne, co pomoże wzmocnić wasze relacje. Dodatkowo, co ważne dla jednej katolickiej rodziny z Pakistanu, nie musi być równie ważne dla innej i kierując się poradami z drugiej ręki możesz zupełnie nie trafić w gusta i wartości. Druga sprawa, że to jest połączenie dwóch tradycji, nie znaczy to że twoje/wasze tradycje muszą iść na drugi plan, dlatego rozmowa pozwoli lepiej połączyć tradycje obu rodzin.

Gratulacje, ciekawe czasy się dla waszej rodziny szykują.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2019-11-02 11:26:23 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Krześcijany? Cza się napić :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #6 Ocena: +1

2019-11-02 11:31:33 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie zapomnij na weselu pokazać naszej chrześcijańskiej tradycji polskiego wesela , dużo wódki i żarła , flaczki , świniaki i tak dalej , najlepiej to niech młodzi sami opowiedzą sobie nawzajem o swoich weselnych i ślubnych tradycjach i połączą najlepsze aspekty razem by wzajemnie się uzupełniały

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2019-11-02 11:56:01 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Zaprosić jej rodziców do siebie na obiad i normalnie pogadać i zapytać jakie są ich oczekiwania.
W ich tradycji to wesele jest dla rodziny a młodzi sa "przy okazji" ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #8 Ocena: 0

2019-11-02 12:22:09 (4 lata temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Ja bede ich pytac tez, ale chce wykazac tez troche inicjatywy i znalesc informacje nie tylko od nich np czy na zareczyny kupuje sie prezent i jak tak to jaki prezent.

Co do wesela to jeszcze poltora roku i napweno niektore nasze zwyczaje beda wdrozone, jakie zalezy tez od ich rodziny bo np na zareczynach alkoholu nie bedzie.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Wembley27

Post #9 Ocena: 0

2019-11-02 13:37:03 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

A tak z ciekawosc
Kto bedzie placil za przyjecia?
Bedziecie skladac sie?
Czy za wszystko rodzice dziewczyny beda placic
Bo przyjecia bedzie duzo na 200 osob to sporo

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #10 Ocena: 0

2019-11-02 14:38:47 (4 lata temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

Cytat:

2019-11-02 11:13:26, littleflower napisał(a):
Gal, problem jest ich religijnosc i poszanowanie tradycji. Gdyby to byli Muslimi to bez problemu znajdziesz info wszedzie ale gorzej wlasnie z Chrzescijanami. Juz napisalam email do British Pakistani Christian i czekam tez na ich odpowiedz. Chce pokazac przyszlej rodzinie ze tez robie cos od siebie by poznac ich zwyczaje i kulture

Chcesz zeby synowaci zlustrowali ? Co sie pisze w takim mailu ? Czy sie nada na synowa ?
:-]
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,