MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

espe-7

Post #1 Ocena: 0

2017-10-21 10:34:37 (7 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Oto kilka przykladowych linkow odnoszacych sie do mojego wczesniejszego postu - pierwsze z brzegu. Jak sie zacznie glebiej drazyc, to te same informacje mozna znalezc w wielu, wielu innych publikacjach.

Witaminy

Witaminy

Czy antydepresanty dzialaja?

Mindfulness

Mindfulness

Oprocz powyzszych linkow, duzo na temat I witamin I suplementow (punkt trzeci w moim wczesniejszym poscie) pisze Patrick Holford w jednej ze swoich ksiazek.

Rozumiem, ze osoba w skrajnie silnej depresji bedzie chciala szybkiej pomocy I nie bedzie chciala tracic czasu na powyzsze (zresza takiej osobie pewnie tylko antydepresanty moga pomoc na poczatek). Nie twierdze tez, ze te linki moga pomoc kazdemu, ale mysle, ze jesli czujemy, ze cos sie zaczyna z nami dziac, to moze warto sie z tematem blizej zapoznac, zamiast od razu decydowac sie na leki?
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kulfon7890

Post #2 Ocena: 0

2017-10-24 00:09:46 (7 lat temu)

Kulfon7890

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 14-10-2017

Skąd: Londyn

Witam wszystkich komentujacych mój Temat Depresji. Nie odzywałem sie ponieważ na codzień mam dużo pracy, no i musze odmalowac całe mieszkanie a za tym ciągnie sie wysprzątanie każdego  centymetra mieszakania.
 byłem gp i pani doctor mi przepisala odpowiednie tabletki. Opowiedziałem jej o swoiej depresji. Lecz od czasu stosowania tabletek mimo tego że czułem poprawe to popelniłem bład. Sytuacja w jakej się znaleźliśmy dobijała mnie. Tak w skrócie. Monotonous, mieszkanie na pokoju długi czas ,na początku 2 +1 a nastepnie 2+2. Kto mieszkał ten wie jak to jest. Potem zdażył się wypadek. Pies Landlorda u którego wynajmowalismy pokój pogryzl moja 2 letnia córke która przeszła operacje noska i wargi. W  czasie pobytu w szpitalu zostałem wezwany do recepcji. Dzwoniła do mnie opieka społeczna, oczywiście 25 pytań było i na koniec usłyszałem że nie moge wrócić do domu ponieważ jest tam pies i narażam swoje dziecko. Myśle ok. Dzwonie do landlorda i mówie mu jaka jest sytuacja. Na to on kazał mi wyp..... bo on psa nie usunie, I nie ma gdzie go dać. I tak trzy dni spedziliśmy pod gołym niebem ,oczywiscie z noclegiem w obskorym hostelu gdzie połowa lodowki była w pleśni i grzybie.  podróż z naszym bagażem z dzieckiem które 24h temu miała operacje była cieżka. Dziecko zamiast odpoczywać musiała być ciągle z nami. Podroz trwała tam ponad 1,5h. A Po czwartym dniu tułaczki dostaliśmy bed and breakfast(pokój). I tak przez 6 miesiecy council sprawdzał to czy faktycznie jesteśmy bezdomni, eureka mija 6 miesiecy i council oznajmił nam ze faktycznie nam pomoże. Mija 2 tygodnie przychodzi do nas ladnlord i mowi musicie się wyprowadzić,council ma dla was dom! Nie mogliśmy w to uwierzyć że tak szybko! Że po rozpatrzeniu  naszej sprawy i tego że council nam pomoże. Że już mamy upragnione Mieszkanie! Radość,krzyki,piski,skakanie! W tym momecie cała nasza czwórka była Dziećmi Szcześcia i Radości. Wiadomość dostaliśmy we Wtorek a na Piątek byłem umuwiony z panią która miała mi pokazać nasz nowy dom. Przyjechałem oczywiście wcześniej aby rozejżeć po okolicy i wiedzieć gdzie jestem. A gdy dotarłem pod podany adres to nie mogłem uwierzyć że to właśnie to miejsce! I odrazu myśl aby to była jakas pomyłka. Wychodze do budynku jak do Polskiej szkoly podstawowej a wzdłuż korytarza pokoje,a  gdzieś za rogiem toaleta. Pani mnie oprowadziła,pokazała mi kuchnie która ma powieszchnie połowy sali gimnastycznej, a na środku ogromny stół i do tego wzdłuż dwóch ścian były kuchenki elektryczne,zlewy,blaty a na nich mikrofalowki i czajniki. Do tego w tym hotelu znajdowało sie 35 pokoji i 18 lazienek. O myśle sobie no Ladnie gdzie ja jestem. W trakcie pokazywania mi pokoju pani powiedziała że musimy wyprowadzić z 1 hotelu ponieważ jest za drogi i council nie bedzie doplacal. Byłem w szoku jak to usłyszałem i odrazu odmówiłem. Powiedzialem że chce najpierw porozmawiać council. mimo tego że z 4 pokoji to ja płaciłem ponad 150£ na tydzień reszta płaciła nie wiecej niż 50£ na tydzień. Co o tym sądzicie? Powiedziałem w councilu że nie wyprowadze się do kolejnego hotelu. I że bede tu mieszkał do mometu aż sam czegoś nie znajde. Nalegali (prosili) abym się wyprowadził.... i tak po tygodniu szukania znalazlem dom. I jestem tu! Szkoda że tylko sam!
A między tym wszystkim byliśmy My! Rozdrażnieni sytuacja,wsciekli,zmeczeni soba,wulgarni i agresywni dla siebie co doprowadzilo do rozstania!

Opinia moderatora: Edytowalam z przekleństwa.Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-10-24 21:36:12 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-20 14:36:46, Kanonier30 napisał(a):
Tak odnisoe sie w kilku zdaniach do postu powyzej. Powiedzenie lekarzowi, ze czasm sie mysli, ze "lepiej jak mnie by nie bylo" nie ma zadnego wplywu na tzw. kartoteke, co jak przypuszczam oznacza medical record. W zadnym wypadku nie wpynie na Twoja przyszlosc zawodowa itd.


Kanonier, a wykupywales ubezpieczenie na zycie? Bo tam sa pytania o proby/sklonnosci samobojcze.

Cytat:

nie ma takiego prawa, ktore umozliwialoby "zamkniecie na obserwacje". Do ograniczenia wolnosci potrzebna jest dezycja sadu, ktory na podstawie orzeczenia lekarza uzna, ze jestes - czy ktokolwiek inny - niepoczytalny.


tak, jest takie prawo. Mental Health Act z roku 1983. section 2 na 28 dni, section 3 na szesc miesiecy, section 4 na trzy doby. osoby na przymusowej obserwacji oczywiscie nie maja orzeczonej niepoczytalnosci.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #4 Ocena: 0

2017-10-25 09:12:15 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-10-24 00:09:46, Kulfon7890 napisał(a):
Witam wszystkich komentujacych mój Temat Depresji. Nie odzywałem sie ponieważ na codzień mam dużo pracy, no i musze odmalowac całe mieszkanie a za tym ciągnie sie wysprzątanie każdego  centymetra mieszakania.
 byłem gp i pani doctor mi przepisala odpowiednie tabletki. Opowiedziałem jej o swoiej depresji. Lecz od czasu stosowania tabletek mimo tego że czułem poprawe to popelniłem bład. Sytuacja w jakej się znaleźliśmy dobijała mnie. Tak w skrócie. Monotonous, mieszkanie na pokoju długi czas ,na początku 2 +1 a nastepnie 2+2. Kto mieszkał ten wie jak to jest. Potem zdażył się wypadek. Pies Landlorda u którego wynajmowalismy pokój pogryzl moja 2 letnia córke która przeszła operacje noska i wargi. W  czasie pobytu w szpitalu zostałem wezwany do recepcji. Dzwoniła do mnie opieka społeczna, oczywiście 25 pytań było i na koniec usłyszałem że nie moge wrócić do domu ponieważ jest tam pies i narażam swoje dziecko. Myśle ok. Dzwonie do landlorda i mówie mu jaka jest sytuacja. Na to on kazał mi wyp..... bo on psa nie usunie, I nie ma gdzie go dać. I tak trzy dni spedziliśmy pod gołym niebem ,oczywiscie z noclegiem w obskorym hostelu gdzie połowa lodowki była w pleśni i grzybie.  podróż z naszym bagażem z dzieckiem które 24h temu miała operacje była cieżka. Dziecko zamiast odpoczywać musiała być ciągle z nami. Podroz trwała tam ponad 1,5h. A Po czwartym dniu tułaczki dostaliśmy bed and breakfast(pokój). I tak przez 6 miesiecy council sprawdzał to czy faktycznie jesteśmy bezdomni, eureka mija 6 miesiecy i council oznajmił nam ze faktycznie nam pomoże. Mija 2 tygodnie przychodzi do nas ladnlord i mowi musicie się wyprowadzić,council ma dla was dom! Nie mogliśmy w to uwierzyć że tak szybko! Że po rozpatrzeniu  naszej sprawy i tego że council nam pomoże. Że już mamy upragnione Mieszkanie! Radość,krzyki,piski,skakanie! W tym momecie cała nasza czwórka była Dziećmi Szcześcia i Radości. Wiadomość dostaliśmy we Wtorek a na Piątek byłem umuwiony z panią która miała mi pokazać nasz nowy dom. Przyjechałem oczywiście wcześniej aby rozejżeć po okolicy i wiedzieć gdzie jestem. A gdy dotarłem pod podany adres to nie mogłem uwierzyć że to właśnie to miejsce! I odrazu myśl aby to była jakas pomyłka. Wychodze do budynku jak do Polskiej szkoly podstawowej a wzdłuż korytarza pokoje,a  gdzieś za rogiem toaleta. Pani mnie oprowadziła,pokazała mi kuchnie która ma powieszchnie połowy sali gimnastycznej, a na środku ogromny stół i do tego wzdłuż dwóch ścian były kuchenki elektryczne,zlewy,blaty a na nich mikrofalowki i czajniki. Do tego w tym hotelu znajdowało sie 35 pokoji i 18 lazienek. O myśle sobie no Ladnie gdzie ja jestem. W trakcie pokazywania mi pokoju pani powiedziała że musimy wyprowadzić z 1 hotelu ponieważ jest za drogi i council nie bedzie doplacal. Byłem w szoku jak to usłyszałem i odrazu odmówiłem. Powiedzialem że chce najpierw porozmawiać council. mimo tego że z 4 pokoji to ja płaciłem ponad 150£ na tydzień reszta płaciła nie wiecej niż 50£ na tydzień. Co o tym sądzicie? Powiedziałem w councilu że nie wyprowadze się do kolejnego hotelu. I że bede tu mieszkał do mometu aż sam czegoś nie znajde. Nalegali (prosili) abym się wyprowadził.... i tak po tygodniu szukania znalazlem dom. I jestem tu! Szkoda że tylko sam!
A między tym wszystkim byliśmy My! Rozdrażnieni sytuacja,wsciekli,zmeczeni soba,wulgarni i agresywni dla siebie co doprowadzilo do rozstania!



dlaczego jestes w domu sam? a dzie zona i dzieci?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2017-10-25 11:19:26 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ostatnie zdanie z cytatu?
Trudno sie dziwic calej sytuacji i zmeczeniu partnerki, gdy mieszka sie cala rodzina w jednym pokoju latami, liczy sie tylko wsparcie socjalne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zolisia

Post #6 Ocena: 0

2017-10-25 18:42:14 (7 lat temu)

zolisia

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 23-10-2017

Skąd: Corby

w

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #7 Ocena: 0

2017-10-25 23:07:19 (7 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

Cytat:

2017-10-21 10:34:37, espe-7 napisał(a):
Nie twierdze tez, ze te linki moga pomoc kazdemu, ale mysle, ze jesli czujemy, ze cos sie zaczyna z nami dziac, to moze warto sie z tematem blizej zapoznac, zamiast od razu decydowac sie na leki?



Espe, dziekuje bardzo za ten link. bliska mi osoba ma objawy gorszego samopoczucia, gp nie stwierdzil depresji, zalecil tylko zmiane trybu zycia, co niestety, jeszcze bardziej go zdolowalo...jutro polece mu te strony, skocze do bootsa i zobacze jakie maja witaminy. plan na nastepny tydzien tez juz zaplanowany, mam nadzieje wywolac radosc choc na chwile w jego zyciu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #8 Ocena: 0

2017-10-26 08:03:31 (7 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Ciesze sie - bede trzymac kciuki, zeby nastroj sie poprawil :-)

Pamietaj tylko, ze bardzo wazne jest dawkowanie witamin (czesto inne, niz pokazuje informacja na opakowaniu) I czas - trzeba sobie na to przeznaczyc pare miesiecy.

Jeszcze od siebie dodam, ze warto pojsc do dietetyka, czy nawet do nutritional therapist po porade.
Ja sie skontaktowalam wlasnie z nutritional therapist w marcu tego roku, bo nie moglam wstac z lozka - nie mialam depresji, po prostu bylam tak bardzo zmeczona fizycznie (trwalam w takim stanie totalnego zmeczenia kilka ladnych miesiecy).

Mam nadzieje, ze moderacja nie potraktuje tego postu jako off-topic - mysle, ze w taki sam sposob mozna uzyskac pomoc na gorsze samopoczucie, czy depresje, jak I na chroniczne zmeczenie...

Terapeutka kazala mi zrobic wszystkie badania, ktore mozna zrobic darmowo przez NHS I odpowiedziec na kilkaset szczegolowych pytan przed nasza pierwsza rozmowa.
I co sie okazalo - wszystkie moje badania (oprocz vit D, ale o tym pozniej) byly w normie, czyli dla NHS bylam zdrowa. Ona jednak pracuje na bazie tzw. 'functional levels' I sie okazalo, ze nic nie bylo w normie. Czyli np. ktoras z witamin wedlug NHS ma norme np. 50-450, ja mialam 51, a norma funkcjonalna to 200-250, czyli optymalny to jest poziom, zeby czuc sie dobrze. Tak bylo ze wszystkimi badaniami I 6 wynikami tarczycy - niby wszystko w normie, niby.

Jesli chodzi o witamine D, to niedobor moze wywolac co najmniej 15 powaznych chorob, w tym wlasnie depresje, czy syndrom przewleklego zmeczenia. Poziom optymalny jest chyba 50-70 jesli dobrze pamietam, ja mialam ponizej 8.

Moglabym jeszcze dlugo pisac, ale chyba juz nie musze. Powiem tak, moja GB, kiedy poszlam do niej z problemem zmeczenia powiedziala, ze w tym wieku mam prawo juz sie czuc zle :-|
Nutritional therapist - setki pytan, kilka butelek suplementow w scisle dobranych dawkach, mala zmiana diety I stanelam na nogi. Ba, nawet zaczynam sie znowu powoli brac za sport.

Queen - na priva podesle Ci tytul ksiazki, o ktorej wspominalam w poscie wyzej, ona dotyczy glownie depresji I gorszego samopoczucia. Podejrzewam, ze nie moge tego tytulu wkleic tutaj?

EDIT: Ksiazka to 'The Feel Good Factor', Patrick Holford. Warto ja przeczytac, nawet tylko po to, zeby zrozumiec, jakie sa skutki uboczne antydepresantow I jakimi witaminami/suplementami mozna osiagnac podobny efekt. Co prawda autor poleca w tej ksiazce swoja klinike I jesli dobrze pamietam jest tam tez zestaw pytan, ktory ja zignorowalam, bo moj cynizm przewidzial, jakie wyniki bede miala, ale ogolnie to naprawde mozna sie duuuuzo dowiedziec I dostac kilka super-rozsadnych porad.

[ Ostatnio edytowany przez: espe-7 26-10-2017 08:42 ]

"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2017-10-26 08:30:26 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wrzuc do topiku, tytul ksiazki nie powinien byc problemem.
I mozesz wiecej napisac o sciezce do nutritional therapist, wyszukany prywatnie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #10 Ocena: 0

2017-10-26 08:57:48 (7 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Wlasnie wrzucilam tytul wyzej :-)

Nutritional Therapist wyszukana prywatnie w okolicy mojego biura, co I tak nie ma znaczenia, bo tylko mamy rozmowy telefoniczne, glownie dlatego, ze na wizyte face-to-face musialabym czekac 3 miesiace. Na telefon czekalam 2 tygodnie.

Pierwsza rozmowa - 1.5 godz. Kazda kolejna - 1 godz. Platne - ok 70-100 funtow. Rozmowy mamy co 2-3 miesiace. Pozniej dostaje email ze szczegolowym planem brania suplementow. Ona wie, ze ja ich nie cierpie, ale powiedziala, ze musze sie zmusic przez kilka miesiecy, tylko o to, zeby poziomy poszly w gore. Przysyla tez troche przepisow pod katem tego, co akurat powinnam organizmowi dostarczac.

Suplementy sa bardzo specyficzne - ona przysyla informacje na temat producenta I dawkowania. Tez trzeba na nie troche kasy wydac - ok 50 funtow, czasem wiecej, czasem mniej, ale ja stwierdzilam, ze nie bede oszczedzac na samopoczuciu, tym bardziej, ze padalam na twarz, doslownie ;-)

Rozmowy mialam 3 od marca. Teraz zajmuje sie tarczyca.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,