MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

espe-7

Post #1 Ocena: 0

2017-10-20 19:01:54 (7 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Nie lubie sie wypowiadac w tematach, na ktorych sie nie znam, ale wpadlo mi ostatnio w rece kilka publikacji/artykulow/ksiazek na temat depresji I o ile nie wglebialam sie w temat, bo mnie na szczescie ten problem nie dotyczy, o tyle mysle, ze moze warto wrzucic tu kilka sugestii, zanim ktos siegnie po antydepresanty.

W skrocie:
1. Stany depresyjne moga byc wywolane brakiem witamin.
2. Mindfulness podobno dziala cuda.
3. Sa na rynku suplementy, ktore podobno daja lepsze rezultaty, niz anydepresanty I to bez skutkow ubocznych. Z tego, co pamietam (czytalam to pare lat temu), to np. w Irlandii, gdzie sie takie leki produkuje, te suplementy nie sa dopuszczone do sprzedazy.

Mysle, ze gdybym ja byla w potrzebie, to najpierw bym sie zapoznala doglebnie z tematami powyzej, zanim bym siegnela po leki. Dopiero potem bym podjela decyzje, co dla mnie jest najlepsze.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #2 Ocena: 0

2017-10-20 19:05:25 (7 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-10-20 18:29:57, karjo1 napisał(a):
Depresja jest odnotowywana w dokumentacji, do ktorej moze miec wglad np. potencjalny pracodawca i ubezpieczyciel.



Mogą mieć wgląd w dokumentację WYŁĄCZNIE za Twoją zgodą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #3 Ocena: 0

2017-10-20 19:19:05 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-10-20 19:05:25, rafal80 napisał(a):
Cytat:

2017-10-20 18:29:57, karjo1 napisał(a):
Depresja jest odnotowywana w dokumentacji, do ktorej moze miec wglad np. potencjalny pracodawca i ubezpieczyciel.



Mogą mieć wgląd w dokumentację WYŁĄCZNIE za Twoją zgodą.

Zależy w jakiej branży pracujesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-10-20 20:28:55 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem co sie z Wami dzieje? Po raz kolejny "festiwal" z cyklu "moja racja jest najmojsza".

Czlowiek ma depresje. Zaprawde powiadam Wam, ze jesli sa to objawy kliniczne, to ostatnia rzecza o jakiej sie mysli, to czytanie artykulow na temat diet, braku witamin, tudziez podobnych wynalazkow.

To jest okropne, ze nawet w watku, gdzie czlowiek pisze o tym, jak nie moze sobie poradzic rozpoczynacie ponownie przepychanki.

Czasem wypada odpuscic. Nawet karjo1, jako forumowe "guru" od edukacji i przepisow. Zaloz watek pod tytulem "dostep/akces do medical record" to podskutujesz.

Kulfon w ogle przestal sie i tak odzywac na publicznym forum i jakos wcale mu sie nie dziwie... Przeciez na forum co druga osoba to lekarz wszelakich specjalnosci lub solicitor...rowniez od prawa cywilnego, karnego i administracyjnego. I oczywiscie kazdy wie lepiej od poprzednika.

Nikt z Was nie napisze od siebie. O tym jak przezyl czy przezywa depresje, stany lekowe - sam leczac sie przez terapie I farmokologicznie - jak wyglada zycie wlasne I bliskich. Jak zyc, gdy zyc sie nie chce. Gdy patrzysz na pzejezdzajacy pociag I masz ochote stanac na torach. Powielacie tresci z netu lub zaslyszane. Albo w ogole wchodzicie na tematy poboczne, jak rekord medyczny.

Nie potraficie czlowiekowi pomoc, to chociaz w takim watku oszczedzcie tego udowadniania na sile "Ja wiem, ja wiem...!!!" bo za chwile I tak inny bedzie wiedzial lepiej.

*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 20-10-2017 20:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2017-10-20 20:44:03 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Zalecenia naciagania i klamstw w przypadku problemow ze zdrowiem uwazasz za jedyna sluszna porade (u jedynego 'specjalisty' forumowego w temacie)?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #6 Ocena: 0

2017-10-20 20:46:37 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-10-20 20:28:55, Kanonier30 napisał(a):
Nie wiem co sie z Wami dzieje? Po raz kolejny "festiwal" z cyklu "moja racja jest najmojsza".

Czlowiek ma depresje. Zaprawde powiadam Wam, ze jesli sa to objaawy klinicznej, to ostatnia rzecza o jakiej sie mysli, to czytanie artykulow na temat diet, tudziez podobnych wynalazkow. Przepraszam espe-7, ale mylisz depresje ze stanami obnizonego nastroju. Ta choroba moze zabic, doslownie. Totez nigdy nie mialas z tym stamen do czynienia, czego akurat nie masz co zalowac.

To jest okropne, ze nawet w watku, gdzie czlowiek pisze o tym, jak nie moze sobie poradzic rozpoczynacie ponownie przepychanki.

Czasem wypada odpuscic. Nawet karjo1, jako forumowe "guru" od edukacji i przepisow. Zaloz watek pod tytulem "dostep/akces do medical record" to podskutujesz.

Kulfon w ogle przestal sie I tak odzywac na publicznym forum I jakos wcale mu sie nie dziwie... Przeciez na forum co druga osoba to lekarz wszelakich specjalnosci lub solicitor...rowniezz of prawa cywilnego, karnego i administracyjnego. I oczywiscie kazdy wie lepiej od poprzednika.




Kanonier30.
Z depresją trzeba walczyć , a nie komentować i masz rację, każdy ma rację i każdy ma coś do powiedzenia. Pewnie wiesz co to jest PTSD?

[ Ostatnio edytowany przez: MrMaverick 20-10-2017 21:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-10-20 21:09:16 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie rozumiecie nadal nic. Niestety, moje mozliwosci absorbcji tej bezprzedmiotowej pyskowki, jakie wylewacie tez jest ograniczona.

Ps. Udowadniajcie sobie wzajemnie, swoje prawdy i wiedze na temat depresji. Beze mnie, bo to nie ma zadnego sensu. Czlowiek z Waszych wpisow nie skorzysta, a wrecz sie zrazi do pisania.

karjo1:
Chcesz mnie kajro1 zapytac wprost co mysle I w jaki sposob ja rozmawialem z GP? Dlaczego zasugerowalem, aby nieco ubarwic - oczywiscie nie znajac sytuacji tego czlowieka? Wejdz na priv I zapytaj odpowiedz dostaniesz. Jesli Cie to interesuje naprawde.

Mr Maverick..napisz cos od siebie. I poradz zalozycielowi watku. Masz do mnie pytania? Masz rowniez priv.

Jak ktores z Was napisze KIEDYKOLWIEK na forum cos od siebie - zatem O SOBIE BEZPOSREDNIO, to wowczas moze zdobedziecie uznanie (nie moje, a wielu innych). Dlaczego? Najtrudniej jest pisac o wlasnych doswiadczeniach...bo jakze latwo uzyc w "dokopaniu" niespodziewanie innemu uzytkownikowi w innym watku, gdzies za pare tygodni, a moze miesiecy.

Sam robilem do nie raz, bo nie forum MW okresla moj byt I moja swiadomosc. Oczywiscie wrocilo to do mnie, a niektorzy pouzywali sobie na mnie, na moich bliskich takze. Taki ich poziom, bywa.
Nie wiem, cz Wy najwyrazniej zyjecie dla forum - chociaz przepraszam, nie tylko Wy? Ok, to rozumiem potrzebe "blyszczenia" w kazdej dziedzinie. Czasem to blysk na tle miernot, ale zawsze...
Tymczasem ja mam w weekend prace. Do ktorej jezdze pomimo niepelnosprawnosci, depresji i zycia od dwoch lat w bolu (trudno opisac komus, kto w zyciu cierpial jedynie na bol zeba czy glowy)... niemniej musze sie przygotowac. Tudziez wyspac. Zatem kontynuujcie beze mnie. Zawsze do dyspozycji na priv.

pozdrawiam I dobranoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2017-10-20 21:16:12 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Kanonier- to jest forum publiczne i jak narazie kazdy wpis byl na temat. Nie przyznano tobie wylacznosci w udzielaniu sie, ani nie masz patentu na jedyna sluszna odpowiedz. Wypominasz innym a sam nie zaprzestajesz, zanim twoja slusznosc jest najsluszniejsza.

Forum nie jest konfesjonalem i absolutnie nie jest wymagane opowiadanie o osobistych doswiadczeniach z detalami. Moze to wyjasnienie pomoze ci zrozumiec wypowiedzi w tym i innych tematach na forum.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-10-20 21:44:10 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

PS. Wiesz Ada...to jest Twoja subiektywan ocena. Pojawiajaca sie wowczas, gdy - jako moderator - masz okazje do okreslenia swojej "forumowej" pozycji.

Sam Twoj wpis jest bezposrednim odniesieniem sie do mnie, choc autor tego watku rozpoczal z mysla o dosc powaznym schorzeniu psychicznym I emocjonalnym.

Byc moze wszyscy moderatorzy podzielaja takie wypowiedzi, choc nie sadze. Ta opinia nie jest bezpodstawna. Forum ksztaltuja uzytkownicy, swoimi wpisami. Jesli zwracam sie o pomoc, to intuicyjnie oczekuje, ze ktos zrozumie... .

Ale wracjac do Twojej blyskotliwej - jak zwykle - wypowiedzi, dodam. Ta Ada, masz racje. Tak rowniez jest w zyciu.
Kto nie umie, nie chce, nie potrafi mowic o sobie jest niczym mniej lub bardziej udana atrapa, avatar. Wyprany z czlowieczenstwa. Bojacy sie krytyki innych lub tejze krytyki nie pzryjmuje. Nie potrafi sie z nia pogodzic.

Stad moge przyjac krytyke - niepotrzebnie doradziles autorowi, aby ubarwial u lekarza. Fakt. Moze niepotrzebnie wspomnialem, a zreszta swm postapi wedlug uznania.

Wypwowiedz moderator, ad hoc, w personalnej wycieczce do mnie. Przepraszam Ada, ale ani to celowe, ani nie na miejscu.

Takze rozumiem co piszesz, ale choc moze ustanawiasz zasady na forum, to na szczescie juz nie w zyciu.

Opinia moderatora: Tak, moja wypowiedz byla skierowana do ciebie, wyraznie to zaznaczylam bo o to mi chodzilo. Mozesz miec swoje zdanie, co nie znaczy ze wszyscy musza sie z nim zgadzac. Kazdy z wymienionych przez ciebie osobiscie uzytkownikow, i oazdy inny kto zechce, moze swoje opinie i sugestie podawac w tym temacie bez potrzeby twojej aprobaty. Chcesz swoje zycie opisywac to pisz. Inni absolutnie nie musza tego robic zeby twoja czy innych ciekawosc zalagodzic. Opinie bez zalacznika z zyciorysem sa jak najbardziej mile widziane na forum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #10 Ocena: 0

2017-10-20 21:57:19 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Kanonier, a jak ty masz na imię , bo może się znamy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,