MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Alimenty- ciężki temat

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kiki222

Post #1 Ocena: 0

2016-04-20 21:41:03 (8 lat temu)

kiki222

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2016

Skąd: Katowice

Ostatnie pytanie i już nikogo nie zadręczam.
Wyczytałem , że niektóre z zasiłków nie są ujmowane w rozliczeniu rocznym i nie są widoczne na rozliczeniu, które?
Cyt:
Czego nie zaliczamy jako przychód?
Oszczędności, które posiadasz, nie mają wpływu na tax credits.
We wniosku o tax credits nie uwzględniasz benefitów, które nie podlegają opodatkowaniu, czyli:

Child Benefit
Attendance Allowance
Disability Living Allowance
Housing Benefit
Council Tax Benefit
Maintenance Payments (alimenty)
Students Loans i Students Grants (oprócz Adult Dependants’ Grant lub jakikolwiek dependants’ grant w Szkocji)
dochód twojego dziecka, chyba że jest on opodatkowany

Z góry dziękuję za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2016-04-20 21:58:53 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

No, to juz masz odpowiedz? I ile dzieci ma byla? Wczesniej napisales cztery, teraz trzy. Jesli byla ma 2letnie dziecko, mozliwe, ze pobierala Maternity Allowance I juz na nie nie pobiera. Na mlodsze dziecko juz Maternity Allowance nie wezmie, bo nie zarabiala wystarczajaco duzo. Moze stad te 6000 niewyszczegolnionych zasilkow na dzieci? Ciagle przysluguja jej Child Tax Credits. No I te 2200 zl zamiast 1000. Duzo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2016-04-20 22:02:25 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Co sadzisz osiagniesz z polskim prawnikiem z Manchesteru? Zaplacisz za usluge wg brytyjskich stawek....

Urzad w UK nie narzucanikomu zasilkow, ani tez nie ma nkt obowiazku o zasilki aplikowac, nawet jak wyliczysz ze cos tam moglaby dodatkowo dostawac. Naturalnym krokiem jest zwrocic sie do ojca o wspieranie potrzeb dziecka, zanim zwrocisz sie do urzedu po pomoc.

Cytat:
Czy Twoim zdaniem jest taka możliwość aby mając 3 małych dzieci w wieku 0,5 i 2 i 12 matka nie pobierała zasiłków przy zarobkach męża rzędu 530Funtów tyg netto.Na sprawie nie pokazała żadnego dokumentu, że pobiera maternity allowance. Nie chce mi się w to wierzyć tym bardziej, że pracowała przed zajściem wciąże z dzieckiem, które ma teraz 2 lata. Czy wiesz może ile czasu można otrzymywać maternity allowance?


Jak po urodzeniu dziecka ktore ma 2 lata nie wrocila do pracy, to nie wypracowala sobie zasilku na czas opieki nad kolejnym dzieckiem. Zasilek na dziecko wyplacany jest przez 9 miesiecy, i juz dawno zakonczono wyplate.

Wiekszosc zasilkow uzaleznionych jest od chochodow, nie ma zasilku za oddychanie poprostu.

Skup sie na ezgezkwowaniu tego co mozesz- wyjasnien o powod takiego wzrostu stawki alimentow, informacji o dodatkowych kosztach utrzymania dziecka, ktore na ten wniosek wplynely.

Uzyj podpowiedzi Richmond o systemie stawek w UK do obliczania alimentow na dzieci zyjace w UK realiach. To jak czesto widzisz dziecko nie amienia faktu, to nie "pay as you go" system.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kiki222

Post #4 Ocena: 0

2016-04-21 10:36:53 (8 lat temu)

kiki222

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2016

Skąd: Katowice

Przepraszam ,pomyliłem się , ma troje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2016-04-21 12:22:31 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Alimenty, to jedno, druga sprawa byloby wystapienie o sadowne uregulowanie spotkan z dzieckiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2016-04-21 13:14:36 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Z tego co pisal wczesniej, to juz to ma, byla mowa o przywozeniu i odwozeniu dziecka strone wczesniej.

Jak jest troje dzieci, to dochody rozkladaja sie na 5 osob, nie 6 i wychodzi wieksza srednia. Tym trudniej uzasadnic tak drastyczna podwyzke alimentow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #7 Ocena: 0

2016-04-21 13:25:06 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

W takim razie tax credits beda nie 500 na miesiac, ale 250 polowe mniejsze. Wszystko inne pozostaje wazne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kiki222

Post #8 Ocena: 0

2016-04-21 16:24:36 (8 lat temu)

kiki222

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2016

Skąd: Katowice

O uregulowanie widzeń wystąpię do sądu w UK (mam wyrok polskiego sądu)Tylko muszę finansowo się przygotować, bo sprawa musi odbyć się w miejscu zamieszkania dziecka (UK)Polski sąd mi odrzucił pozew ze względu na to, że mieszkają w UK.
Ona po prostu skałamała przed sądem wiedząc, że będzie mi b trudno udowodnić, uzyskać informację o jej wszystkich zasiłkach itd. Tym bardziej, że o ponowne przyznanie można wystąpić do 31 lipca, a następna sprawa w sądzie w czerwcu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kiki222

Post #9 Ocena: 0

2016-04-21 16:28:44 (8 lat temu)

kiki222

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2016

Skąd: Katowice

Nie wiem o jakie dokumenty mam wnosićć, żeby przedstawiła
hausing benefit,
working tax credit,
child tax credit
Czy waszym zdaniem zarobki jej męża ok 530 Funtów tyg to jest na tyle dużo żeby nie otrzymywać benefitów na 5 os rodzinę?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Samurajka

Post #10 Ocena: 0

2016-04-21 16:34:38 (8 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

5 stron tematu,ludzie ci wylozyli wszystko na tacy a ty jeszcze temat walkujesz.
Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,