MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rozwód Polaków w UK a dziecko

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Turefu

Post #1 Ocena: 0

2016-04-15 17:41:18 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2016-04-15 15:25:25, radzik77 napisał(a):
Cytat:

2016-04-15 14:34:23, Richmond napisał(a):
To maz pewnie bedzie chcial polowe tego depozytu i polowe wzrostu wartosci. Dlatego czasami najlatwiej jest sprzedac i podzielic wszystko od razu. A potem kazdy idzie swoja droga.


I tak z pewnoscia jest najbardziej sprawiedliwie. Kazde z malzonkow zaczyna od nowa wiec dlaczego jedna ze stron ma zostac bez grosza i czekac na splate niebardzo okreslona w czasie ani wysokosci.

Rozumiem, ze dziecko, ale oboje inwestowali w ten dom i powinno to jakos byc rozwiazane.



I z pewnoscia osoba, z ktora zostaje dziecko, bedzie musiala poswiecac wiecej swojego czasu opiece i mniej pracy zawodowej, przez co jej dochody beda mniejsze. To tez powinno byc jakos rozwiazane.
Ile ludzi, tyle opinii. Dlatego czasami bez sadu sie nie obedzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2016-04-15 17:47:31 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Opieka nad dzieckiem to osobny rozdział. Od tego sa alimenty i poczucie sie do obowiązku przez ojca.

Dom i majątek nie ma tu nic do rzeczy.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 15-04-2016 17:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

an_namaria

Post #3 Ocena: 0

2016-04-15 20:16:13 (8 lat temu)

an_namaria

Posty: 99

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 07-11-2014

Skąd: uk

dziękuję wam za opinie i porady,mam nadzieję że to najczarniejszy scenariusz a my przetrwamy tę małżeńska burzę i jakoś nam się ułoży,bo jeszcze coś do siebie czujemy
ale ja tak mam,że jak coś się dzieje szukam planu B :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

an_namaria

Post #4 Ocena: 0

2016-05-16 07:06:36 (8 lat temu)

an_namaria

Posty: 99

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 07-11-2014

Skąd: uk

Jeszcze raz tutaj pukam bo czarny scenariusz się zbliża wielkimi krokami :( Mam pytanie czy podział majątku musi być po rozwodzie czy może być bez rozwodu.
Czy w ogóle mając kredyt na dom można zrobić rozdzielność majątkową teraz?chodzi mi o długi które druga osoba zaciąga i zanim dostanę rozwód to może nie być nic do dzielenia,
jak zabezpieczyć wartościowe rzeczy które były kupione w trakcie małżeństwa.
gdzie z tym podziałem się udać do sądu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2016-05-16 07:12:40 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jesli maz zaciaga dlugi na siebie, to sa jego, nie beda Cie scigali za nie. Jak to nie jest jakis council tax, itp, to jest mala szansa, ze przyjdzie komornik i bedzie Wam cos zabieral.

Jesli nie chcesz, zeby maz cos powynosil z domu i sprzedal, to musisz oddac to komus na przechowanie albo zabezpieczyc w inny sposob.

Jak macie wspolne konto, to otworz sobie nowe i tam przelewaj pieniadze. W Twoim interesie byloby sprzedanie domu jak najszbyciej, bo jak maz zaciagnie dlugi i nie bedzie ich splacal na czas, to jego zla historia kredytowa przejdzie de facto na Ciebie, bo jestes polaczenie finansowo kontami, kredytami, itp. Im szybciej pozbedziesz sie powiazan finansowych, tym mniejsze beda szkody. Takze pomysl, zeby sprzedac dom, nie jest zly w takiej sytuacji.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,