MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rozwód Polaków w UK a dziecko

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 34

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ckm160509

Post #1 Ocena: 0

2015-05-19 11:20:11 (9 lat temu)

ckm160509

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-05-2015

Skąd: Ludlow

Poszukuje pomocy lub porad jak w temacie najlepsze bedą odnośniki do stron z tym zwiazanych
Razem z małżonka zamieszkujemy w UK od 4 lat wynajmujac mieszkanie z agencjii mamy małą córeczke w wieku 5 lat
Pracujemy w tym samym miejscu na kotraktach mniej wiecej od tak samo długiego czasu ona na rano do 16 a ja na popołudnie po 16 od poniedzialku do piatku jesli chodzi o dziecko ja zawoze do szkoły ona odbiera
Przyszedł czas ze postanowilismy sie rozwieść razem w porozumieniu chcemy to zrobić (małżnka zaproponowala a ja popieram choć nie do konca własnie z tych powodów co poniżej )dlatego tez kieruje kilka pytan
Razem mamy zamiar to zrobic tu w Anglii chcemy zasiegnąć rady jakiegoś adwokata oraz tu na forum
--SPRAWY ALIMENTACYJNE (zaznaczam ze mam zamiar klasc na dziecko bo je kocham i to moja krew) doczytałem ze jest to 20 procent stawki tygodniowej lub wiecej w zaleznosci jak sad przysadzi (placone mam raz w tygodniu bez zadnych opoznien) jak jest z matka i dzieckiem bo 20 procent to jakies ok 50 funtow tygodniowo na dziecko . Starac sie bede jak najmocniej zeby tylko miały dziewczyny kase ale ja tez musze wynajac pokoj jedzenie czy tez dojazd do pracy to około 130 do 150 funtow co wiec z nimi jakie prawa przysługują jezeli odejde o co moga sie ubiegac jezeli nie sa obywatelami tego kraju (socialne mieszkanie czy inne dofinasowania bo prawo zmienia sie w stosunku do emigrantow)małzonka ma zamiar pracowac choc ja sam nie wiem jak .
--SEPERACJA SADOWA no wlasnie nie do konca to rozumiem cos mi sie obiło miecy watkami ze sąd moze przyznac cos takiego na 2 lata????
Powody ktore musza byc spełnione zeby złożyc wniosek o rozwod Chcąc uzyskać rozwód, musisz udowodnić przed sądem, że nastąpił rozkład związku małżeńskiego w wyniku jednej lub kilku następujących przyczyn:
zdrada współmałżonka; NIE POPROSTU CHCEMY SIE ROZEJSC KONIEC MIŁOŚĆI
nieracjonalne zachowanie męża lub żony; CHYBA NIE ZADNYCH DUZYCH AWANTUR LUB MORDOBICIA ALKOCHOLIZM TEZ NIE
porzucenie na okres co najmniej dwóch lat; RAZEM NADAL ZAMIESZKUJEMY
dwuletnia separacja i zgoda obu stron na rozwód; JAK POWYZEJ
separacja trwająca piec lat (zgoda drugiej strony na rozwód nie jest konieczna). JAK POWYZEJ
Co więc sąd moze zrobic w takim wypadku ?
Czy musiał bym odejscn a 2 lata ale co wtedy z ich utrzymaniem
Czy sąd powie ok seperacja 2 lata ale nadal mieszkacie razem a pan płaci tyle i tyle kasy????

[ Ostatnio edytowany przez: ckm160509 19-05-2015 11:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2015-05-19 13:04:48 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Mozesz jako przyczyne podac "unreasonable behaviour " zony, jesli Ty skladasz wniosek, jesli ona, Twoje " unreasonable behaviour ". Na jedno dziecko to nie 20%, ale 12% BRUTTO. Podzial majatku mozna zrobic samemu , a sadowe oplaty to okolo £500.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2015-05-19 13:23:22 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2015-05-19 13:04:48, Turefu napisał(a):
Mozesz jako przyczyne podac "unreasonable behaviour " zony, jesli Ty skladasz wniosek, jesli ona, Twoje " unreasonable behaviour ". "Unreasonable behaviour " to niekoniecznie pijanstwo I awantury. Wygodny powod do podania. Na jedno dziecko to nie 20%, ale 12% BRUTTO. Podzial majatku mozna zrobic samemu , a sadowe oplaty to okolo £500.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ckm160509

Post #4 Ocena: 0

2015-05-19 14:07:43 (9 lat temu)

ckm160509

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-05-2015

Skąd: Ludlow

czy ktos wie jakie prawa przysługuja kobiecie po ozeczeniu rozwodu i alimentow ile mniej wiecej od panstwa jest pomocy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ckm160509

Post #5 Ocena: 0

2015-05-19 14:17:27 (9 lat temu)

ckm160509

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-05-2015

Skąd: Ludlow

chodzi tu dokladnie ile oprocz tego 12 do 20 procent wkladu jest z zewnatrz czy dziecko bedzie miało za co zyc oraz jej matka i czy jezeli wynajmuje dom za 600 czy ktos cos jej sie do czynszu dozuci zeby nie było ze puk puk z agencji wynajmujacej dom i laduje u jakiejs kolezanki lub w domu dla samotnych matek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2015-05-19 16:29:54 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Rozwodce z dzieckiem nie przysluguja jakies szczegolne przywileje. Jesli zona zamierza pracowac, Nawet na part time, Gdy dziecko jest w szkole, bedzie mogla sie starac o tax credits, housing benefit I t d. O social housing tez moze sie starac, fakt, ze jest samotna matka moze pomoc, ale nie musi. Alimenty nie sa brane pod uwage w rozliczeniu podczas starania sie o tax credits.
A co by bylo w Polsce? Jesli para sie rozstaje, to musi ustalic co I jak I z czego kazde z nich bedzie zylo po rozwodzie.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 19-05-2015 16:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2015-05-19 18:24:56 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Teraz tez dojezdzasz do pracy i ponosisz koszta wiec nie bedzie roznicy w twoich dochodach z tego powodu chyba ze masz zamiar mieszkac daleko (tylko po co?). Utrzymanie dziecka pozostaje dalej zadaniem obojga rodzicow niezaleznie od tego czy sa razem czy osobno. Rozwod i wspomaganie drugiego rodzica nie jest tanie. Nic jednak nie przeszkadza zebyscie zachowali dotychczasowy podzial opieki nad dzieckiem i matka nie bedzie miala problemu jak utrzymac swoja prace i pogodzic z opieka na dzieckiem. Przy aplikacjach o zasilki beda pytac o twoj wklad w koszty a juz napewno jak bedzie musiala z obecnej pracy zrezygnowac. Jak urzedy nie sa wlaczone w utrzymanie rodziny to mozecie sie sami dogadac jak i ile oboje potrzebujecie na utrzymanie dziecka.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #8 Ocena: 0

2015-05-19 19:22:50 (9 lat temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

masakra co się dzieje tyle osób wyjechało z rodzinami po lepsze jutro a jak przeglądam te forum to tylko rozwody problemy separacje a miało byc tak....pieknie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #9 Ocena: 0

2015-05-19 20:04:57 (9 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Cytat:

2015-05-19 14:07:43, ckm160509 napisał(a):
czy ktos wie jakie prawa przysługuja kobiecie po ozeczeniu rozwodu i alimentow ile mniej wiecej od panstwa jest pomocy



Przysługuje prawo do większej ilości godzin w pracy, prawo do wyższych alimentów od ojca, prawo do znalezienia tańszego mieszkania, prawo do powrotu do Polski, prawo do znalezienia sobie nowego partnera, pracującego i zarabiającego.

Tak jak czytam to co napisałeś, to podejrzewam że chcecie wziąć fikcyjny rozwód aby wyszarpać jakieś zasiłki dodatkowe od państwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2015-05-19 20:09:52 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2015-05-19 19:22:50, DAAVIDF2 napisał(a):
masakra co się dzieje tyle osób wyjechało z rodzinami po lepsze jutro a jak przeglądam te forum to tylko rozwody problemy separacje a miało byc tak....pieknie


Wiele rozwodów to fikcja, a chodzi w tym wszystkim o kasę. ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,