MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zwiazek z obcokrajowcem

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 3 z 12

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

bary12

Post #1 Ocena: 0

2007-03-05 12:23 (7 lat temu)

bary12

Z nami od: 05-03-2007

mieszkam tu prawie 3 lata
i taka refleksja
widziałem sporo małych czarnych, lub kolorowych dzieci mówiących po polsku

ps. to oznacza ze takus sie urtwał a mamusia na benefit
i samotnie wychowuje dziecko
polki pamietajcie ze WY dla tych "ciapatych" jesteście jak boginie coś nie osiągalnego dla nich, wiec bedą ściemniać, słodzić itp. zeby was zdobyć
jak macie tego świadomość to luz
ale fakt różnice kulturowe są wielkie i ciężko utrzymać taki związek

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

avia

Post #2 Ocena: 0

2007-03-05 13:09 (7 lat temu)

avia

Z nami od: 29-08-2005

Nie znam problemu z autopsji, ponieważ mam męża Polaka, ale mam koleżankę Pakistankę, która mam męża Pakistańczyka. Mamy dzieci w tym samym wieku, mieszkamy w jednym bloku, więc bardzo często się spotykamy. Koleżanka i jej mąż nie są konserwatystami i generalnie otwarci są w stosunku do innych i do świata. Nie zmienia to jednak faktu, iż młodzi zupełnie nie znali się przed ślubem, ich rodzice zaaranżowali całe małżeństwo, a ona zobaczyła go po raz pierwszy w dniu ślubu, w trakcie pieśni weselnych, on widział jej zdjęcie trochę wcześniej. Do czego zmierzam, otóż wydaj mi się, że skoro ludzie ich pokroju podporządkowali się woli rodziców odnośnie małżeństwa, to pewnie nie są jedynymi, którzy kultywują i będą kultywować swoje tradycje. To co dziwi mnie w ich związku, to fakt, że dziewczyna nie ma za bardzo żadnych praw decyzyjnych i nie pisze tutaj o codziennych zakupach, nie może podjąć pracy, ponieważ musi opiekować się dzieckiem i jest ona raczej z tym pogodzona. Wydaje mi się więc, że jest to swego rodzaju ich mentalność i jak to ktoś wcześniej napisał, traktują kobietę nie jako partnera, ale jako kogoś kogo się posiada.
To co mnie jeszcze dziwi i czego nie mogę za bardzo sobie wytłumaczyć to fakt, iż jak idziemy razem to Hindusi, szczególnie mężczyźni, patrzą na nas dość wrogo, tylko nie wiem dlaczego, czy dlatego, że idziemy i rozmawiamy razem, czy może dlatego że ona zamiast ich tradycyjnego stroju zakłada dżinsy i bluzę.
Mam również kuzynkę, której ojciec jest Anglikiem, a matka Polką, dziewczyna spotyka się od 4 lat z Hindusem, niecały rok temu nasza rodzina miała po raz pierwszy okazję go poznać, ale jego rodzina, która nota bene tutaj mieszka, nawet nie wie o jej istnieniu, to chyba też o czymś świadczy

[ Wiadomość edytowana przez : avia on 05-03-2007 13:13 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

kaka81

Post #3 Ocena: 0

2007-03-31 21:25 (7 lat temu)

kaka81

Z nami od: 31-03-2007

Ja za to mam chlopaka ktory jest Kurdem i jestem bardzo bardzo szczesliwa,On jest najwspanialszym chlopakiem jakiego mialam.Wiem wszystko o jego kraju,rodzinie,obyczajach i calej reszcie.Na necie czytam tlumaczenie Koranu zeby lepiej zrozumiec ich kulture.Wiem ze w roznych krajach poludniowych jest inaczej,pomimo tego ze tez muzulmanie.Dlatego nie mozna generalizowac,bo wszystko zalezy od czlowieka.osobiscie znam malzenstwa Kurdow z Polkami,slowaczkami i jedna francuske i dziewczyny sa bardzo zadowolone.Nie mozna generalizowac,wszyscy sa inni.Jeden Kurd czy Pakistaneic jest dobry a drugi zly.To tak jakby powiedziec ze wszyscy Polacy caly czas pija,bija zony i kradna.
I te dobre rady:''oni sa agresywni'', ''a wiesz jak traktuja kobiety?'' itp. Mam dosc.Dlaczego Polacy sa tak negatywnie nastawieni,zwlaszcza jezeli nie maja znajomych ''z tych''krajow.

Ile by mowic o rasizmie w Anglii to POLACY sa najwiekszymi rasistami. Spotykalam sie z takim rasizmem na ulicach ze nienawidze Polakow wlasnie za to jak mnie traktuja i co o mnie mowia.A wszystko z czystej zazdrosci,ze Polka zadaje sie z ''ciapatym''(ponizajace okreslenie) a nie z Plakiem.

I cale gadanie jacy to oni zli....
Polacy nie zdradzaja dziewczyn i zon,nie pija, nie bija ich,nie znecaja sie psychicznie wyzywajac non stop, nie zmuszajac do opieki nad dziecmi,dbaniem o dom,praniem skarpetek,gotowaniem i wysylaniem do pracy na pelny etat, 'bo przeciez nie beda zywic takiego darmozjada'.
Dopiero teraz poznalam jacy wspaniali sa Polacy i bardzo za to dziekuje,'lepiej pozno niz wcale', na pewno nie wroce do kraju.

Dziewczyny
Nie przejmujcie sie glupimi komentarzami tylko badzcie madre i postepujcie z rozsadkiem.Jezeli macie obawy sprobojcie wystawiac chlopakow na proby wiernosci,dowiedzcie sie o nich najwiecej,wypytujcie sie,dzwoncie, badzcie sprytne a wyjdzie to wam na dobre.
Ja z moim polskim narzeczonym bylam glupia bo mu do konca zaufalam i po pieciu latach razem znalazl sobie inna....

Nie dajcie sie dziewczyny i bawcie sie dobrze i z glowa
Pozdrawiam

:-):-):-)

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

no_wayy

Post #4 Ocena: 0

2007-03-31 21:58 (7 lat temu)

no_wayy

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2007

Zauważcie Drogie Panie, że mały odsetek uważa związek np. z Pakistańczykiem za niegodny Polki lecz podkreślają różnicę kultur. Uważam podobnie jak przedmówcy, że kultury/wychowania nie da się zmienić a można się niemiło zdziwić. Moja siostra związała się z Hiszpanem i widać w jego postępowaniu wobec niej inną kulturę i inne postrzeganie związku (ale to tak na marginesie).

Oczywiście, że to zależy w dużej mierze od człowieka. Oczywiście, że Polacy też piją, biją i nie są super. Ale w naszej kulturze nie wpaja się mężczyznom, że są posiadaczami kobiet (w Iranie życie kobiety jest 2x tańsze niż życie mężczyzny - tzw. cena krwi). Zazwyczaj kultywujemy partnerskie związki :) A jak widzę związki małżeńskie arabów czy hindusów to przepraszam ale zdzierżę. Kobieta zawsze za facetem obładowana torbami i zakutana po same uszy, a on luzaczek ;)
Czy jestem ksenofobem, rasistą itp.? Zapewne jak ktoś powiedział - TAK bo jestem z Polski. A czemu Polacy nie lubią ciapatych? To już inna historia, ale każdy jakiś argument by dorzucił :(

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

E-mailStrona WWW

marcinb

Post #5 Ocena: 0

2007-04-01 11:45 (7 lat temu)

marcinb

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

kaka,

bardzo fajnie ze sie tak interesujesz jego kultura i tak juz duzo wiesz o niej - a co on wie o twojej? jak bardzo sie interesuje twoja religia, tradycjami?

jak sobie wyobrazacie wychowanie dzieci - tutaj najczesciej sie pojawiaja problemy i roznice kulturowe. jaka religia, jakie tradycje, w ktorym kraju zyc, w jakiej wychowac tradycji czy religii? zachowac wlasna tozsamosc czy oddac jemu?

co z Bozym Narodzeniem, Wielkanoca, co z Ramadanem?

namawiasz dziewczeta to bycia sprytnymi i stosowania prowokacji - a to juz zakrawa na glupote w czystej postaci. jaki jest sens bycia z ciemnolicym ksieciem skoro nigdy nie jeste spewna i musisz go sprawdzac? mowisz ze narzeczony polak cie zostawil (ciekawe dlaczego?) a co zrobisz jak mieszkaniec kurdystanu cie zostawi - bedziesz nawolywac do wojny religijnej? i znajdziesz sobie nastepnego mezczyzne swego zycia z innego kontynentu? a jak to nie wyjdzie to co dalej - z innej planety?

zgadzam sie z jednym - myslcie dziewczeta, milosc nie zna granic. niestety glupota tez ;-)

powodzenia, jesli to prawdziwa milosc to dacie sobie rade.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Numer SkypeNumer gadu-gadu

lizka

Post #6 Ocena: 0

2007-04-01 14:05 (7 lat temu)

lizka

Z nami od: 08-03-2007

czytam sobie te wasze posty i z dnia na dzien sie upewniam ze z ludzmi jest cos nie tak.4 lata temu przeprowadzilam sie z nowego yorku do uk,mam corke z zwiazku z afroamerykaninem..co zaszokowalo mnie tu w uk ze nie anglicy ,nie pakistanczycy-nie nazywam ich ciapatymi bo to narod jak kazdy inny)tylko od polakow nasluchalam sie komentarzy a nawet obelg.jestem prokuratorem,mam wyksztacenie,mieszkalam w roznych panstwach ale nigdzie nie spotkalam sie z takim prostactwem ,glupota i chamstwem jak tu w uk (mowie o polakach)i najczesciej robia to ludzie ktorzy sami sa "czarnuchami"dla anglikow bo wykonuja prace ktorych anglik nigdy by sie nie chywcil.co niektorzy pisza ze widzieli polki ktore wychowuja ciemnoskore dzieci i biora benefity bo zostaly same-a do cholery ile w polsce jest samotnych matek,ile kobiet w polsce jest maltretowanych przez mezow....?rasisci powinni zyc w swoim kraju a nie wpychac sie do np. uk gdzie wiekszosc ludzi to ciemnoskorzy.niewiem co jest z wami polakami zagranica ale odczulam ze tu ludzi przerasta zycie,niewiem czy to z zadrosci ,czy to z tesknoty za polska ludzie dostaja krecka-ale na milosc boska nie robcie z siebie idiotow,nie osmieszjacie sie piszac glupoty ,wypowiadajac sie o rzeczach czy kulturach innych narodow jak nie macie o tym pojecia...modelki,piosenkarki ,aktorki maja ciemnoskorych mezow i jest ok,jak tylko dotyczy polek -jest jedno dz..ka lub gorsza.i nie dziwcie sie panowie ze kobiety odchodza,jak mozecie pisac ze "czarny"nie szanuje kobiet a co wy robicie?do pani ktora jest w zwiazku z pakistanczykiem-szkoda ze nie napisala imienia)zycze pani powodzenia i sily poniewaz bedzie pani dlugo walczyc o ten zwiazek,sa ludzie ktorzy tego nie zrozumieja,ale po jakims czasie sie pani przyzwyczai i bedzie pani obojetna tak jak ja...pozdrawiam.:-P

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Dora231

Post #7 Ocena: 0

2007-04-01 16:15 (7 lat temu)

Dora231

Z nami od: 01-12-2006

Witam, to ja napisałam, że jestem w związku z Pakistańczykiem i nadal tak jest. Moje imie Dorota i niczego się nie wstydzę. Mój chłopak jest bardzo dobrym człowiekiem i dlatego z nim jestem, a nie dlatego że jest z Pakistanu. Całkowicie sie zgadzam z moją poprzedniczką, ludzie za granicą nie umieją się zachować i nic tylko wstyd. Jeśli ktoś ma osobiste uprzedzenia-jego sprawa, ale nie musi tym katować reszty świata, zwłaszcza że świat raczej nam się globalizuje, a nie zamyka. Dziekuje za słowa wsparcia, ja się ludźmi nie przejmuję, każdy niech pilnuje swego nosa. Ważne, żeby w życiu znależć swój złoty środek i proszę, nie uszczęśliwiajmy innych na siłę naszymi "jakże dobrymi radami". Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

marcinb

Post #8 Ocena: 0

2007-04-01 16:46 (7 lat temu)

marcinb

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

to nie kwestia kraju pochodzenia czy koloru skory a mentalnosci i bariery kulturowej. jesli jej nie ma to i nie ma problemow.

dlatego warto myslec zawczasu niz potem narzekac ze bije, pije czy terroryzuje. jezeli sia spotykasz z kims kto ma radykalne podejscie do swiata zachodniego i gloryfikuje koran czy inna religie, to jakos trudno mi uwierzyc ze sie zmieni pod wplywem milosci do bialej polki z katolickiego kraju.

tu lezy problem, a nie w rasistowskich stereotypach jakichs debili.
roznice kulturowe zwlaszcza w fanatyczno-radykalnych wydaniach sa problemem a nie kraj urodzenia czy intesywnosc opalenizny i nie ma sie co unosic ze inni prezentuja inny punkt widzenia.

to jest publiczne forum i nie oczekuj ze wszyscy beda sie z toba zgadzac. obrazanie na nich do niczego nie prowadzi. chyba ze ktos rzuca inwektywami zamiast racjonalnych argumentow.

inna sprawa ze rasizm wynika glownie ze strachu, kompleksow i problemow z rozwojem intelektualnym. ponizej dobry artykul na podobny temat.

rasizm polskich dzieci

powodzenia,
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Numer SkypeNumer gadu-gadu

glabi

Post #9 Ocena: 0

2007-04-01 18:35 (7 lat temu)

glabi

Z nami od: 03-12-2006

Ciekawe ze tylko Polki zakochuja sie w ciapatych a ciapate dziewczyny nie spotykaja sie z polakami to chyba o czymś świadczy -one nie maja nic do powiedzenia a z Polkami sie wiaza zeby sie zabawic bo ze swoimi kobietami przed slubem sexu nie beda uprawiac a pozatym robia zaklady ktory zaliczy wiecej polek .i nie mowcie jacy oni sa wspaniali bo to jest żałosne!!!!!!!!!!!!!Od malego maja wpajane brak szacunku dla kobiet.A przy okazji czemu wiekszosc z tych dziewczyn ktore maja ciapatych sa brzydkie i biora ciapatych bo biali ich nie chca!!!!!!!!!!!!!!!!!Dziewczyny szanujcie sie !!!!!Wiekszosc tych waszych wspanialych mezczyzn ma zony i gromatki dzieci w swoich krajach oni sluby biora w wieku 16 lat a wy jestescie do zabawy nie mysla o was powaznie

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

kaka81

Post #10 Ocena: 0

2007-04-01 19:18 (7 lat temu)

kaka81

Z nami od: 31-03-2007

glabi
Tak sie sklada,ze faceci zawsze sie do mnie kleili i nigdy nie mialam problemu z brakiem zainteresowania moja osoba,wiec twoja teoria brzyduli odpada,madry to ty nie jestes.

A propo kultury muzulmanskiej,sa prawdziwi muzulmanie i sa muzulmanie tylko z paszportu,tak samo jak to katolicy.W Koranie na pierwszym miejscu stoi dbaj o swoja matke,zone,siostre,rodzine sasiadow.Bron ich przed niebezpieczenstwami i zapewnij spokojne,szczesliwe zycie.Pogloska,ze traktowanie kobiet jak wlasnosci to akurat nie ma nic wspolnego z religia.Bo rozwod w meczecie jest bardzo latwy dla kobiety.

A Polakow mam dosc wlasnie za ich rasizm i ksenofobie.strasznie nie moga przebolec ze Polka jest z jakis 'terrorysta'' a nie z kolega Polakiem.Dlaczego najwiecej do powiedzenia maja ludzie ktorzy tak naprawde nic nie wiedza o kulturze z danego kraju.
Jak wogole mozna uogolniac?
Nie wszyscy Polacy sa alkoholokami i bija zony
Nie wszyscy Anglicy co weekend pija,cpaja i sie kurwia
Nie wszyscy muzulmanie bija i terroryzuja zony
A propo muzulmanie maja zakaz picia alkoholu po slubie

Kiedy Polacy przestana nienawidziec wszystkie inne narodowosci?
Czy to az takie trudne zrozumiec,ze dwie osoby innych religii moga wspaniale koegzystowac?

ps marcin
moj narzeczony mnie zostawil bo caly czas ogladal sie za spudnicami i sobie znalazl inna
a sprawdzanie faceta to nie zadna prowokacja tylko upewnienie sie na samym poczatku bycia razem ze koles jest szczery, i wogole zaluje ze tego nie zrobilam z moim bylym Polakiem,zreszta wzystkie dziewczyny powinny to robic,moze mniej by bylo tragedii

a radykalne poglady spowodowane sa wplywem pieniadza kolego i kurdowie do nich nie naleza,musisz szukac w biednych krajach jak Afganistan

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona 3 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

£15.95 za 31.5 kg Anglia-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 12 350 25 40 Polska,
  • Fax: +44 (0)845 331 3041