MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kontrole i zakazy ze strony partnera

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 67

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ju-lia22

Post #1 Ocena: 0

2014-02-16 08:51:14 (10 lat temu)

ju-lia22

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 15-02-2014

Skąd: Londyn

Witajcie. Jestem tu nowa i chciałabym porozmawiać o małżeństwie i jego sensie...Pozwolicie, ze najpierw się przedstawię
Mam na imię Julia, w tym roku kończę 22 lata i od prawie 3 lat mieszkam w UK.. Niedługo po przyjezdzie poznałam Anglika i zakochaliśmy się w sobie... Obawiałam się trochę związku z obcokrajowcem, zwłaszcza znacznie starszym ponieważ nigdy nie byłam związana z żadnym mężczyzną na poważnie... T po pół roku oświadczył mi się... Teraz mamy 5 miesięczną córeczkę i jestem w kolejnej ciąży.. Mój problem to ciągłe kontrole narzeczonego i jego nakazy i zakazy doprowadzają mnie do szału. Ostatnio nie wytrzymałam i zagroziłam, że ja tak dalej żyć nie chcę i ślubu nie będzie...
Czy są na forum dziewczyny w związkach z Anglikami(rodowitymi) mające ten sam problem co ja? Dodam, że mamy zaplanowany slub za 2 miesiące a ja się boję że będzie coraz gorzej.On zawsze obiecuje poprawę i na obietnicach się kończy :( Jak nam pomóc??

Opinia moderatora: Edytowalam tytul, bo ani slub, ani narodowosc nie sa kluczowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

buszko

Post #2 Ocena: 0

2014-02-16 09:15:30 (10 lat temu)

buszko

Posty: 764

Kobieta

Z nami od: 22-12-2012

Skąd: Wonderland

Anglik czy nie, przemyśl czy dasz radę spędzić w ten sposób CAŁE swoje życie, czy jesteś na tyle silna by to znosić. To jest twoja decyzja, musisz do tego dorośle podejść. Jeśli uważasz że się nic w przyszłości nie zmieni, a prawdopodobnie tak będzie, bo ludzie sie nie zmieniają, przemyśl czy ślub to dobra decyzja. Po ślubie będzie gorzej się z tego wyplątać. Masz poczucie bezpieczeństwa teraz w związku? Czujesz że możesz w każdej chwili liczyć na partnera? Czy akceptuje cię taką jaka jesteś? Czujesz się zaszczuta przez partnera? Zadaj sobie tego typu pytania i ty sama najlepiej będziesz wiedzieć. Ale podstawowe i najważniejsze pytanie: CZY CHCESZ SPĘDZIĆ RESZTĘ ŻYCIA W TAKI WŁAŚNIE SPOSÓB???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ju-lia22

Post #3 Ocena: 0

2014-02-16 09:46:44 (10 lat temu)

ju-lia22

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 15-02-2014

Skąd: Londyn

buszko, dziękuję za odpowiedz:)
Jak najbardziej mogę na niego liczyć -bardzo mi pomaga i jest oddanym partnerem.Akceptuje mnie i baaardzo kocha.Tylko te kontrole przez które czuję się jak jego córka a nie partnerka :(
Kocham go bardzo i nie wyobrażam sobie życia bez niego ale coraz bliżej ślubu i coraz bardziej się boję

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ania_caterham

Post #4 Ocena: 0

2014-02-16 09:48:06 (10 lat temu)

ania_caterham

Posty: 695

Kobieta

Z nami od: 06-05-2007

Skąd: Caterham

Dajesz mu jakies powody do zazdrosci. Czego on Ci zakazuje/nakazuje i dlaczego Ciebie kontroluje?
Jestem 13 lat po slubie z Anglikiem (tez duzo starszym) i nigdy nie mialam takiego problemu i nie wyobrazam sobie czegos takiego. Oczywiscie mam niepisany/niemowiony zakaz randkowania i podrywania innych panow, ale to chyba normalne ... nie? Nakazow zadnych chyba nie mam. Kontroli tez nie przeprowadza ... chyba ze o nich nie wiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2014-02-16 09:52:05 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Mniejsza o narodowość, on po prostu nie ufa ci całkowicie.
Być może ma jakieś złe wspomnienia.
Być może ma problem emocjonalny ze sobą.

Raczej nie ma co dyskutować, bo wątpię żeby się otworzył, po prostu nie dawaj mu najmniejszych powodów do wątpliwości.

Opór powoduje że będzie miał jeszcze większe wątpliwości i podejrzenia.
Gdy poczuje się pewnie, to wszystko się zmieni.

Chyba że jest paranoikien
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

buszko

Post #6 Ocena: 0

2014-02-16 10:03:03 (10 lat temu)

buszko

Posty: 764

Kobieta

Z nami od: 22-12-2012

Skąd: Wonderland

Jeśli jest dobrym partnerem popracujcie wspólnie nad wzajemnym zaufaniem. Nie zgdzam się z tobą Krakn że powinna się podporządkować tak by było mu dobrze. To tak nie powinno działać! Ja lubie poobserwować fajnych facetów, co się rzadko zdarza żeby się trafił ktoś na kim można oko zawiesić, pomimo tego mój M. wie że tylko patrze a nie dotykam :-] i czuje sie bezpiecznie. Powinna być świadomość że po wywinięciu numeru kązdy ma dużo do stracenia i tegi sie trzymać a nie jakieś chore kontrole. Kontrolować każdy powinien siebie. A nie wprowadzać terror w życiu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bloby00

Post #7 Ocena: 0

2014-02-16 10:19:38 (10 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Szczerze wątpię, że narodowość ma tutaj znaczenie. Jak już to wyznanie (Muslim) bo u nich to większe ryzyko kontroli bo w tej religii to całkiem popularne.

Polak mądry po szkodzie - szkoda tylko, że czasu nie można cofnąć. Nie ma sensu prawić dyrdymałów (że chociażby nieco się pospieszyliście z decyzją o stałym związku jak i dziećmi) a lepiej skupić się na przyszłości. Według mnie powinnaś mu jasno powiedzieć bo Ci się nie podoba w związku, że związek MUSI polegać na pewnym zaufaniu, a nie kontroli jak i u nastolatków. Jeśli nie przestanie takiego zachowania to chciałabyś na tą chwilę przesunąć ślub, na np przyszły rok, żeby się niepotrzebnie nie spieszyć i zobaczyć czy na pewno się zmienił.

Moje poglądy w takich sprawach co nieco zbyt konserwatywne (nie liczę na duże zmiany w partnerach i sam swojej narzeczonej mówię, że w tym czy innym ja się nie zmienię, więc musi się zdecydować czy to lubi czy też nie ;) ). Małe zmiany jak najbardziej, zwłaszcza też u młodszych ludzi. Duże, to ciężko, tym bardziej, ze nawet jeśli zmiana jest możliwa to na pewno zabierze ona więcej czasu na wprowadzenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2014-02-16 10:23:14 (10 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2014-02-16 09:52:05, krakn napisał(a):
Mniejsza o narodowość, on po prostu nie ufa ci całkowicie.
Być może ma jakieś złe wspomnienia.
Być może ma problem emocjonalny ze sobą.

Raczej nie ma co dyskutować, bo wątpię żeby się otworzył, po prostu nie dawaj mu najmniejszych powodów do wątpliwości.

Opór powoduje że będzie miał jeszcze większe wątpliwości i podejrzenia.
Gdy poczuje się pewnie, to wszystko się zmieni.

Chyba że jest paranoikien

Czyli dziewczyna ma caly czas uwazac, w co sie ubierze, jak sie zachowa,nie rozmawiac z zadnym innym mezczyzna, bo nie wiadomo co "da mu powod do zazdrosci"? Sorry, ale Twoja rada jest troche w rodzaju : "pije, to twoja wina , bo nie chowasz przed nim butelek". Tak nie powinno byc!
Droga OP, przeloz slub. Nie mowie "odejdz", jesli poza tym jest dobrze. Ale jesli teraz nie czujesz sie z tym dobrze,to po slubie edzie gorzej. Musicie ten problem rozwiazac zanimsie pobierzecie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #9 Ocena: 0

2014-02-16 10:38:52 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Czy ja powiedziałem że tak powinno być?
Ale sytuacja jest wyjątkowa to i sposób trzeba zastosować niestandardowy.

Kobiety to dopiero mają jazdy, jak byśmy się tak stawiali to wszystkie były by na weekend albo dwa i papa :-) :-) :-)

Jak chce się stawiać to jej sprawa, ale wątpię by to pomogło.
Bo jego wątpliwości będą jeszcze większe że go oszukuje.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2014-02-16 10:44:26 (10 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2014-02-16 10:38:52, krakn napisał(a):
Czy ja powiedziałem że tak powinno być?
Ale sytuacja jest wyjątkowa to i sposób trzeba zastosować niestandardowy.

Kobiety to dopiero mają jazdy, jak byśmy się tak stawiali to wszystkie były by na weekend albo dwa i papa :-) :-) :-)

Jak chce się stawiać to jej sprawa, ale wątpię by to pomogło.
Bo jego wątpliwości będą jeszcze większe że go oszukuje.

Stawiac sie? Dziwne okreslenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,