MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Małżeństwo z obywatelką spoza UE.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Reneusz

Post #1 Ocena: 0

2013-03-30 10:56:33 (11 lat temu)

Reneusz

Posty: 61

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2008

Witam.

Jak wygląda kwestia małżeństwa Obywatela UE z kobietą z kraju spoza UE? Mojej dziewczynie skończyła się wiza i musiała wyjechać, nowej nie dostała bo pomimo znajomości języka i kwalifikacji, wizy przydzielane były losowo. Nie chciałbym na razie rozważać opcji że ja wyjeżdżam do niej, albo emigrujemy do innego kraju w UE, chciałbym ją ściągnąć z powrotem do UK.

UKBA jest wyjątkowo ślamazarna w odpowiedziach na tego typu pytania, więc może na forum ktoś poradzi?

Czy w przypadku zawarcia związku małżeńskiego z obywatelką kraju spoza UE, oprócz prawa pobytu, będzie przysługiwać jej również prawo podjęcia legalnej pracy w UK? Jeśli nie to dlaczego i jak można tą kwestię rozwiązać?

Czy papierkowa robota z zawarciem związku małżeńskiego jest skomplikowana, czy zawarcie takiego związku ma wpływ na konta bankowe, rozliczenia podatkowe itp, czy można zastrzec że robimy to niezależnie?

Ślub ma na celu przede wszystkim umożliwienie nam możliwości znowu bycia razem i poznania się lepiej, więc traktuję go czysto instrumentalnie (skoro te same instrumenty cywilno-prawne nas rozdzieliły, to nie mam etycznych oporów aby te instrumenty wykorzystać aby sytuację naprawić).

Będę wdzięczny za rzeczowe porady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bloby00

Post #2 Ocena: 0

2013-03-30 12:47:32 (11 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Cytat:

2013-03-30 10:56:33, Reneusz napisał(a):
Ślub ma na celu przede wszystkim umożliwienie nam możliwości znowu bycia razem i poznania się lepiej, więc traktuję go czysto instrumentalnie (skoro te same instrumenty cywilno-prawne nas rozdzieliły, to nie mam etycznych oporów aby te instrumenty wykorzystać aby sytuację naprawić).

Będę wdzięczny za rzeczowe porady.

Tylko nie mów tak do imigracyjnego bo wtedy powiedzą, że jest to ustawka :-] Po prostu postanowiliście przejść na kolejny etap związku i jest nim małżeństwo. Możesz się szykować na pytania sprawdzające czy faktycznie się znacie itp itd.

Na pewno ślub pomoże w załatwieniu pobytu tutaj. Sugeruję jednak zwrócić się z prośbą o pomoc/doradzenie do jakiegoś profesjonalnego biura które się takimi rzeczami zajmuje.

P.S. Na pewno o tym wiesz ale weź proszę pod uwagę to, że czasami związki takie powstają z konkretnego powodu - osoba spoza UE chce dostać wizę/obywatelstwo. Ci co mają kasę po prostu to przepłacają, zaś inni mogą "udawać" uczucie. Nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku (wręcz przeciwnie, życzę Ci wszystkiego dobrego) ale znam osobiście związek Polki z kimś tam spoza UE. No i co jest śmieszne, jej się wydaje że on ją szczerze kocha. Już są małżeństwem.... no ale patrząc na to z boku, mi się wydaje co innego - owinął ją wokół palca tylko po to aby mieć stały pobyt w UK. Po jakimś czasie pewnie ją zostawi, założę się.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PIOTRALE

Post #3 Ocena: 0

2013-03-30 13:38:32 (11 lat temu)

PIOTRALE

Posty: 435

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2009

Skąd: Ascot

Cytat:

2013-03-30 10:56:33, Reneusz napisał(a):
Witam.

Jak wygląda kwestia małżeństwa Obywatela UE z kobietą z kraju spoza UE? Mojej dziewczynie skończyła się wiza i musiała wyjechać, nowej nie dostała bo pomimo znajomości języka i kwalifikacji, wizy przydzielane były losowo. Nie chciałbym na razie rozważać opcji że ja wyjeżdżam do niej, albo emigrujemy do innego kraju w UE, chciałbym ją ściągnąć z powrotem do UK.

UKBA jest wyjątkowo ślamazarna w odpowiedziach na tego typu pytania, więc może na forum ktoś poradzi?

Czy w przypadku zawarcia związku małżeńskiego z obywatelką kraju spoza UE, oprócz prawa pobytu, będzie przysługiwać jej również prawo podjęcia legalnej pracy w UK? Jeśli nie to dlaczego i jak można tą kwestię rozwiązać?

Czy papierkowa robota z zawarciem związku małżeńskiego jest skomplikowana, czy zawarcie takiego związku ma wpływ na konta bankowe, rozliczenia podatkowe itp, czy można zastrzec że robimy to niezależnie?

Ślub ma na celu przede wszystkim umożliwienie nam możliwości znowu bycia razem i poznania się lepiej, więc traktuję go czysto instrumentalnie (skoro te same instrumenty cywilno-prawne nas rozdzieliły, to nie mam etycznych oporów aby te instrumenty wykorzystać aby sytuację naprawić).

Będę wdzięczny za rzeczowe porady.

bardzo ciezko i bardzo drogo to widze .Blad ,ze opuscila UK .
nie kradnij,wladza nie znosi konkurecji,

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2013-03-30 14:25:16 (11 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/24/25283/Zona-Ukrainka-a-przyjazd-do-UK,0
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reneusz

Post #5 Ocena: 0

2013-03-31 07:15:15 (11 lat temu)

Reneusz

Posty: 61

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2008

Cytat:

2013-03-30 12:47:32, bloby00 napisał(a):
Tylko nie mów tak do imigracyjnego bo wtedy powiedzą, że jest to ustawka :-] Po prostu postanowiliście przejść na kolejny etap związku i jest nim małżeństwo. Możesz się szykować na pytania sprawdzające czy faktycznie się znacie itp itd.

Na pewno ślub pomoże w załatwieniu pobytu tutaj. Sugeruję jednak zwrócić się z prośbą o pomoc/doradzenie do jakiegoś profesjonalnego biura które się takimi rzeczami zajmuje.


Dzięki wszystkim za porady. Informacja o traktowaniu małżeństwa czysto instrumentalnie jest oczywiście informacją tylko dla Was, aczkolwiek z "udawaniem" miłości nie będzie problemu bo uczucie jest prawdziwe. Po prostu jak się już zdecyduję na małżeństwo, na to PRAWDZIWE małżeństwo, to nie z tak prozaicznego jak wiza.

Jak się takie biura nazywają profesjonalnie, bo jak szukałem na google to wyskakiwały mi same portale randkowe?

PS. Dzięki za troskę, wiem o czym mówisz z tymi "małżeństwami białymi", ale o to akurat jestem spokojny. To dziewczyna która sama niedawno zrezygnowała z obywatelstwa USA, więc nie pochodzi z 3. świata gdzie pracują za miskę ryżu i UK to ziemia obiecana. Zresztą o tym małżeństwie to jeszcze z nią nie rozmawiałem, to póki co mój pomysł, ona nigdy o nim nawet nie wspomniała. Ale dzięki za życzliwość, doceniam to.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reneusz

Post #6 Ocena: 0

2013-03-31 07:19:39 (11 lat temu)

Reneusz

Posty: 61

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2008

PIOTRALE - dlaczego wyjazd z kraju był błędem? Ona ma możliwość, i plany też, aby przyjechać w lecie znowu do Europy na 6-miesięczną wizę turystyczną, bo z tym nie ma problemu. Czy to ułatwi sytuację? Bo z wątku który wkleiła Adacymru (dzięki Ada!) rozumiem że małżeńśtwo daje możliwość pobytu na ponad 2 lata z bezproblemową możliwością przedłużenia.

Pozostaje jedynie kwestia możliwości podjęcia pracy, bo to chyba nie to samo co "prawo pobytu"?


Wesołych Świąt!

[ Ostatnio edytowany przez: Reneusz 31-03-2013 07:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ania_kk81

Post #7 Ocena: 0

2013-03-31 08:57:50 (11 lat temu)

ania_kk81

Posty: 86

Kobieta

Z nami od: 28-12-2010

Skąd: Spalding

Witaj,

Ja nie sadze, aby to drogo kosztowalo i dobrze, ze wyjechala, bo by byla nielegalnie. Slub musicie zawrzec w kraju partnerki, nastepnie staracie sie o wize EEA family permit, zona wtedy bedzie miala prawo do pracy. Wiza ta jest na 6 miesiecy (jest to tzw. wiza wjazdowa), blizej konca wizy staracie sie o residence card, ktora daja na 5 lat.
Do wizy potrzebne jest udokumentowanie Waszego zwiazku, wiec zdjecia, billingi tel, maile, a takze to, ze masz tu legalna prace i lokum, w ktorym moze zamieszkac Twoja zona. Potrzebne payslipy i wyciagi z banku, musi byc tez oswiadczenie, ze albo podrozujesz wspolnie z zona do UK albo tu na nia czekasz. Z jej strony akt urodzenia i oswiadczenie o niekaralnosci.

Na prawnika nie ma co kasy wydawac, bo wyrzucisz je w bloto.

Jednak jesli border agency uzna, ze jestescie papierowym malzenstwem, to zona wizy nie dostanie.

Jestem zona obywatela spoza UE,wiec wiem, o czym pisze. Maz od dwoch lat jest ze mna w UK, od poczatku normalnie pracuje.

aha, wiza jest bezplatna!

[ Ostatnio edytowany przez: ania_kk81 31-03-2013 09:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reneusz

Post #8 Ocena: 0

2013-03-31 10:13:13 (11 lat temu)

Reneusz

Posty: 61

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2008

Dzięki Ania.

A mogę wiedzieć dlaczego ślub musielibyśmy zawrzeć w kraju partnerki? To by było bardzo niewygodne bo to po drugiej stronie globu, jechanie tylko w tym celu to trochę duży wydatek.

Jak wspomniałem, ona może do UK przyjechać na 6 miesięcy jako turystka bez żadnego problemu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ania_kk81

Post #9 Ocena: 0

2013-03-31 18:32:04 (11 lat temu)

ania_kk81

Posty: 86

Kobieta

Z nami od: 28-12-2010

Skąd: Spalding

wiesz co, to sprawdz dokladnie, bo ja nie jestem pewna, czy na wizie turystycznej mozna wziac slub w UK. Jesli tak, to wtedy juz zalatwiacie na miejscu residence card, a reszta jak powyzej, czyli payslipy, lokum, zdjecia, bilingi. To bardzo wazne jest.

Ja bralam slub w Tunezji i tam zalatwialismy wize dla meza.

Tutaj jest napisane, poczytaj:
visa

[ Ostatnio edytowany przez: ania_kk81 31-03-2013 18:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2013-03-31 18:37:00 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,