MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Slub koscielny i wesele w anglii

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 27

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

czarka

Post #1 Ocena: 0

2009-08-06 15:36:57 (15 lat temu)

czarka

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 06-08-2009

Skąd: birmingham

witam, mam pytanie do par mieszanych. planujemy z moim chlopakiem wziasc slub oczywiscie koscielny i wyprawic wesele. on jest anglikiem i nalezy do church of england. powiedzial ze zalerzy mu na slubie koscielnym-bez znaczenia w ktorym.ja podjelam decyzje ze slub i wesele bedzie tutaj w anglii. czy ktos juz cos takiego organizowal tutaj? ktory kosciol wybrac? jesli bedzie to angielski to wowczas slub bedzie niewazny w oczach katolikow i dzieci juz nie mozna ochrzcic w kosciele katolickim. polski ksiadz powiedzial tylko polski kosciol a jesli wybiore cos innego zostane wykluczona z kosciola. jak z weselem mieszanym polsko angielskim? czekam na posty osob z doswiadczeniem w tym temacie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

refleksja

Post #2 Ocena: 0

2009-08-06 15:39:19 (15 lat temu)

refleksja

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 13-09-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-08-06 15:36:57, czarka napisał(a):
witam, mam pytanie do par mieszanych. planujemy z moim chlopakiem wziasc slub oczywiscie koscielny i wyprawic wesele. on jest anglikiem i nalezy do church of england. powiedzial ze zalerzy mu na slubie koscielnym-bez znaczenia w ktorym.ja podjelam decyzje ze slub i wesele bedzie tutaj w anglii. czy ktos juz cos takiego organizowal tutaj? ktory kosciol wybrac? jesli bedzie to angielski to wowczas slub bedzie niewazny w oczach katolikow i dzieci juz nie mozna ochrzcic w kosciele katolickim. polski ksiadz powiedzial tylko polski kosciol a jesli wybiore cos innego zostane wykluczona z kosciola. jak z weselem mieszanym polsko angielskim? czekam na posty osob z doswiadczeniem w tym temacie


Powiem tylko tyle, że polski ksiądz się mylił - wprowadził Cię w błąd:)
Katolik (rzymski) może brać ślub w kościele innego wyznania, ale małżonowie muszą podpisać dokument, że dzieci zostaną wychowane w wierze rzymsko-katolickiej.

W reszcie - nie pomogę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #3 Ocena: 0

2009-08-06 15:40:14 (15 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

Cytat:

2009-08-06 15:36:57, czarka napisał(a):
witam, mam pytanie do par mieszanych. planujemy z moim chlopakiem wziasc slub oczywiscie koscielny i wyprawic wesele. on jest anglikiem i nalezy do church of england. powiedzial ze zalerzy mu na slubie koscielnym-bez znaczenia w ktorym.ja podjelam decyzje ze slub i wesele bedzie tutaj w anglii. czy ktos juz cos takiego organizowal tutaj? ktory kosciol wybrac? jesli bedzie to angielski to wowczas slub bedzie niewazny w oczach katolikow i dzieci juz nie mozna ochrzcic w kosciele katolickim. polski ksiadz powiedzial tylko polski kosciol a jesli wybiore cos innego zostane wykluczona z kosciola. jak z weselem mieszanym polsko angielskim? czekam na posty osob z doswiadczeniem w tym temacie


co za bzdury ci ksiadz naupowiadal...!! nie muesi to byc polski kosciol a rzymsko-kaloicki - Parish Church- jelsi zalezy ci na ang....nie moze byc anglikanski bo to faktycznie wbrew "zasadom".....
wesele ang bardzo roni sie od pl...ale o szcegoly pytaj nazeczonego najlepij...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

refleksja

Post #4 Ocena: 0

2009-08-06 15:46:04 (15 lat temu)

refleksja

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 13-09-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-08-06 15:40:14, anna69 napisał(a):
Cytat:

2009-08-06 15:36:57, czarka napisał(a):
witam, mam pytanie do par mieszanych. planujemy z moim chlopakiem wziasc slub oczywiscie koscielny i wyprawic wesele. on jest anglikiem i nalezy do church of england. powiedzial ze zalerzy mu na slubie koscielnym-bez znaczenia w ktorym.ja podjelam decyzje ze slub i wesele bedzie tutaj w anglii. czy ktos juz cos takiego organizowal tutaj? ktory kosciol wybrac? jesli bedzie to angielski to wowczas slub bedzie niewazny w oczach katolikow i dzieci juz nie mozna ochrzcic w kosciele katolickim. polski ksiadz powiedzial tylko polski kosciol a jesli wybiore cos innego zostane wykluczona z kosciola. jak z weselem mieszanym polsko angielskim? czekam na posty osob z doswiadczeniem w tym temacie


co za bzdury ci ksiadz naupowiadal...!! nie muesi to byc polski kosciol a rzymsko-kaloicki - Parish Church- jelsi zalezy ci na ang....nie moze byc anglikanski bo to faktycznie wbrew "zasadom".....
wesele ang bardzo roni sie od pl...ale o szcegoly pytaj nazeczonego najlepij...


Nie masz racji. Jak pisałam katolik może brać ślub w kościele innego wyznania.

"Ponadto Kościół Rzymskokatolicki dopuszcza tzw. odstąpienie od formy kanonicznej, umożliwiając ślub osobie wyznania rzymskokatolickiego poza jej Kościołem. Odpowiednią dyspensę udziela biskup ordynariusz poprzez proboszcza i wówczas nie wymagana jest podczas ślubu obecność kapłana rzymskokatolickiego."

Uzupełniam wypowiedź:

W kwestii wychowywania potomstwa istnieje w wielu krajach zasada, że decyzję o wyznaniowej przynależności dziecka podejmują rodzice, a Kościoły z szacunkiem i duszpasterską troską odnoszą się do tej decyzji. W Polsce rygorystycznie przestrzegane są niekiedy przepisy prawa kanonicznego, zgodnie z którymi strona nierzymskokatolicka przyjmuje do wiadomości fakt, że strona rzymskokatolicka jest zobowiązana do wychowania potomstwa w Kościele Rzymskokatolickim. Obligatoryjne zobowiązanie do wychowywania dziecka w Kościele Rzymskokatolickim strona nierzymskokatolicka podpisuje tylko wtedy, gdy jest bezwyznaniowa, innej religii lub otwarcie występuje przeciw Kościołowi.

[ Ostatnio edytowany przez: refleksja 06-08-2009 15:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

chinczyk

Post #5 Ocena: 0

2009-08-06 15:47:03 (15 lat temu)

chinczyk

Posty: 2935

Mężczyzna

Z nami od: 09-07-2008

Skąd: najpiekniejsze miasto na wyspach!!!!

ja katolik(niby), zona protestantka wiec wzielismy slub cywilny
yyy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

refleksja

Post #6 Ocena: 0

2009-08-06 15:48:36 (15 lat temu)

refleksja

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 13-09-2008

Skąd: Londyn

Ja protestantka, mąż agnostyk wzięliśmy ślub u mnie, ale formę zmieniłam dostosowując do męża. Zliwidowałam klękanie, oraz z jego tekstów wszelkie religijne elementy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czarka

Post #7 Ocena: 0

2009-08-06 15:56:04 (15 lat temu)

czarka

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 06-08-2009

Skąd: birmingham

czyli ksiadz mnie wprowadzil w blad. kolejne pytanie. w moim miescie jest polski kosciol katolicki dla polakow oraz na dzielnicy mamy kosciol katolicki-angielski, do ktorej parafii naleze???? czy lepiej pogadac z oba ksiedzami i wybrac ten ktory nie jest tak bardzo restrykcyjny? podejrzewam ze angielscy katoliccy ksieza bardziej na luzie podchodza do spraw niz polscy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

refleksja

Post #8 Ocena: 0

2009-08-06 15:59:44 (15 lat temu)

refleksja

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 13-09-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-08-06 15:56:04, czarka napisał(a):
czyli ksiadz mnie wprowadzil w blad. kolejne pytanie. w moim miescie jest polski kosciol katolicki dla polakow oraz na dzielnicy mamy kosciol katolicki-angielski, do ktorej parafii naleze???? czy lepiej pogadac z oba ksiedzami i wybrac ten ktory nie jest tak bardzo restrykcyjny? podejrzewam ze angielscy katoliccy ksieza bardziej na luzie podchodza do spraw niz polscy


Chyba nikt tuaj Ci nie odpowie do którego należysz. Należysz do tego, w którym masz swoją kartotekę.

Kościoła nie wybiera się patrząc na restrykcje chyba;) Tylko na duchową przynależność. Na pewno katolicki angielski będzie lepszy dla Twojego narzeczonego, bo przynajmniej będzie coś rozumiał.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2009-08-06 16:01:59 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czarka

Post #10 Ocena: 0

2009-08-06 16:03:50 (15 lat temu)

czarka

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 06-08-2009

Skąd: birmingham

zle mnie zrozumialas, obydwa koscoily st to rzymsko-katolickie, tylko jeden jest dla polakow na obczyznie prowadzony przez polskiego ksiedza a drugi przez angielskiego ksiedza

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,