MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Randkowanie z obcokrajowcami - warto?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 12 z 43 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ... 41 | 42 | 43 ] - Skocz do strony

Str 12 z 43

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dominikana36

Post #1 Ocena: 0

2018-09-30 15:45:05 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Chyba zalezy w jakim srodowisku sie obracamy- ja mam zdecydowanie wiecej znajomych innych narodowosci niz Polacy...Tak na prawde to Polakow tylko kilku, reszta Anglicy, Pld Ameryka, Karaiby, Indie, Tajlandia, Afryka, Portugalia, Rosja, USA- I mowie o znajomych, z ktorymi utrzymuje regularne kontakty prywatne.
W pracy glownie Anglicy. Saiedzi tez bo tu same farmy.

Na ostanim grilu udalo nam sie zebrac 11 nacji a osob bylo 18:).

No I 17 lat w UK, zwiazki 3 lacznie z aktualnym, zaden z Polakiem...tak wypadlo jakos.

Zreszta bardzo cenie te mieszane kontakty- kawal swiata mozna zobaczyc :). I najesc sie przepysznych rzeczy :).

I wlasnie jak policzylam to sie zorientowalam, ze w moim wlasnym domu bylam jedyna Polka na tej imprezie :)

[ Ostatnio edytowany przez: dominikana36 30-09-2018 15:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #2 Ocena: 0

2018-09-30 16:00:53 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Spora czesc polskiej emigracji ma dosc konserwatywne poglady, niektorzy skrajnie.
Norma jest ze w rodzinie panuje system patrialchalny. Kobieta, gotuje, sprzata, wiekszosciowo zajmuje sie dziecmi, mimo calego etatu zarobkowego. Ta konserwatywna czesc mezczyzn, z racji oczywistych benefitow nie chce zmiany tej sytuacji, kobiety widzac ze sa wykorzystywane wrecz przeciwnie. No I sie pokazuje, ze walczenie o rownosc, nawet taka podstawowa w rodzinie, oznacza ze babie sie w dupie przewraca.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #3 Ocena: 0

2018-09-30 16:08:42 (6 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Cytat:

2018-09-30 16:00:53, Chillileaf napisał(a):
Spora czesc polskiej emigracji ma dosc konserwatywne poglady, niektorzy skrajnie.
Norma jest ze w rodzinie panuje system patrialchalny. Kobieta, gotuje, sprzata, wiekszosciowo zajmuje sie dziecmi, mimo calego etatu zarobkowego. Ta konserwatywna czesc mezczyzn, z racji oczywistych benefitow nie chce zmiany tej sytuacji, kobiety widzac ze sa wykorzystywane wrecz przeciwnie. No I sie pokazuje, ze walczenie o rownosc, nawet taka podstawowa w rodzinie, oznacza ze babie sie w dupie przewraca.


Dobrze, ze napisalas "spora czesc". Ja do tej sporej czesci nie naleze i uwazam, ze obowiazki domowe powinny byc podzielone 50/50, jesli zona rowniez chodzi do pracy.
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nEUROn

Post #4 Ocena: 0

2018-09-30 16:09:44 (6 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

"A angielskie społeczeństwo od polskiego może się dużo nauczyć ."


"Bydgoszcz: 12-latek uderzył nauczycielkę, bo prosiła, aby ustąpił miejsca starszej pani
Wydarzenie miało miejsce w Bydgoszczy. Podczas jazdy autobusem chłopiec uderzył nauczycielkę telefonem. Cios był na tyle silny, że kobieta trafiła do szpitala."

Może lepiej by się powstrzymali z tym czerpaniem nauki od Polskiego społeczeństwa.
W niektórych wypadkach.:-8

[ Ostatnio edytowany przez: nEUROn 30-09-2018 16:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #5 Ocena: 0

2018-09-30 16:19:35 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

One wszyscy oczywiscie, znam I takie, I takie pary. Czesto u tych konserwatywnych, facet nawet nie zdaje sobie sprawy, ze zachowuje sie szowinistycznie. W gosciach niewinne " dobra ta salatka, nie Monika? Wez przepis od Karoliny, zrobisz kiedys"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #6 Ocena: 0

2018-09-30 16:41:48 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

To prawda i mnie tez raza takie teksty chociaz przyznam, ze ja czasem tez sie zachowuje szowinistycznie tylko w druga strone- nie dotykam sie do samochodu oprocz prowadzeni i tankowania- umyc, odstawic do mechanika, przeglad zrobic to ma moj chlop. podobnie jak nie bede sie zajmowac zepsuta spluczka,bojlerem, prowadzic jak on siedzi obok, czy oproznianiac garazu. Ja po prostu tego nienawidze robic- ale jak zglasza zastrzezenia to zawsze mu mowie ,ze to "meskie" zajecia :).
Ja za to jestem odpowiedzialna za weterynarza, opieke nad kotami (w zyciu bym mu tego nie powierzyla :) i za pranie ( tego on nie znosi a ja lubie miec pod kontrola zeby uniknac strat).

Reszta podzielona po rowno-chociaz przyznam, ze zarabiamy podobnie ale wieksze wydatki nadprogramowe pokrywa zazwyczaj on - tak jest wychowany i tego nie zamierzam reformowac :).




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2018-09-30 16:49:18 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"Norzma jest ze w rodzinie panuje system patrialchalny. Kobieta, gotuje, sprzata, wiekszosciowo zajmuje sie dziecmi, mimo calego etatu zarobkowego."

gdyby rodzine w tym zdaniu zastapic zwiazkiem to ja widzialbym powod dla ktorego sporo Polek rzuca swoich czarnych partnerow i zaczyna postrzegac swiat jakim jest naprawde

a nawet nie widze tyle co slyszalem z relacji znajomej
chyba kulturowo maja podobne podejscie do Polakow jezeli faktycznie takie mamy b9 nikomu do prywatnego zycia nie zagladam a u mnie zawsze byl podzial obowiazkow 50/50 i wydaje mi sie ze nie jestem wyjatkiem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #8 Ocena: 0

2018-09-30 16:55:49 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak podzial jest ze wzgledu na sympatie, a nie stereotyp, to zupelnie inna sprawa. Ja nie lubie robic nic w kuchni, nigdy nie lubilam. Pamietam ze juz jako dziecko, nie moglam zrozumiec, czemu sie mnie do tego przymusza, ze dziewczynki to musza umiec to albo tanto. Na szczescie jako duza dziewczynka dowiedzialam sie ze nic nie musze, a moge to na co mam ochote.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2018-09-30 16:57:29 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

chyba jeszcze nie masz dzieci co?

ogolnie jak sie oglada jakies holiwodzkie filmy to nawet jak sa sceny z jakimis maklerami gieldowymi trzasacymi wall street to na kolacjach w prywatnych domach ich zony zazyczaj robia jakies popisowe danie w powietrzu unosi sie piekny zapach goscie chwala zone gospodarza a on obejmuje ja czule i caluje w policzek bedac dumny ze nie jest ona kulinarna kaleka ten motyw nie przywedrowal do hollywood z Polski uwierz mi

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 30-09-2018 17:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #10 Ocena: 0

2018-09-30 17:02:46 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Mam 36 lat, I 6 letniego syna

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 12 z 43 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ... 41 | 42 | 43 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,