MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

"Wyrok na kobiety"

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 70 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ... 68 | 69 | 70 ] - Skocz do strony

Str 5 z 70

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wilki2

Post #1 Ocena: 0

2020-10-26 23:34:01 (4 lata temu)

Wilki2

Posty: 526

Mężczyzna

Z nami od: 15-12-2019

Skąd: gdzieśtu

Cytat:

2020-10-26 23:12:32, Garandiela napisał(a):
Wilki2, masz racje nie tylko szkoda ale tez bardzo zle sie stalo, ze nie bylo protestow wymuszajcych na panstwie, lepszej opieki nad rodzinami z dziecmi, osobami niepelnosprawnymi.
Z jakiegos powodu, Moze dlatego, ze kosciol rowna sie panstwo w Polsce,aborcja cieszy sie wieksza popularnoscia niz osoby niepelnosprawne. W trakcie tradycyjnej wycieczki do Czestochowy, chyba przed matura, podczas mszy, ksiadz grzmial z ambony, ze aborcja to zlo, a nie ze trzeba wspierac osoby niepelnosprawne. A na lekcjach religii w szkole katechetka pokazala nam film o aborcji. Nie mowila natomiast o tym Jakie piekne jest macierzystwo, I nie podawala przykladow czy tez nie zachecala, zeby osoby niepelnosprawne I Ich rodziny wspierac.


W rządzie, w kościele a nawet w naszej rodzinie możemy mieć jakąś czarną owcę ,osoby niekompetentne czy zwykłego zbira ale nie oznacza to że nie ma tam też tych którzy potrafią coś zrobić , coś zmieniać czy podejmować mądre decyzje. Generalizownie na podstawie własnych doświadczeń może być mylące.

Dzieci, których nie chcesz bo psują plany na przyszłość twojej rodziny albo mogą obniżyć poziom i komfort życia można oddać anonimowo do kilkudziesięciu okien życia prowadzonych między innymi przez Caritas

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wilki2

Post #2 Ocena: 0

2020-10-26 23:39:11 (4 lata temu)

Wilki2

Posty: 526

Mężczyzna

Z nami od: 15-12-2019

Skąd: gdzieśtu

Cytat:

2020-10-26 23:00:09, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Cytat:

Tak czasami zastanawiasz się przed napisaniem czegos.


I to pisze osoba narzekajaca na niezdolnosc innych do dyskusji na wrazliwe tematy.




Każdemu w emocjach coś się wymsknie :/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #3 Ocena: 0

2020-10-26 23:59:30 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2020-10-26 20:20:01, gosian napisał(a):
Cytat:

2020-10-26 19:15:57, Emeryt56 napisał(a):
Panowie, Panowie uszanujmy nasze żony i partnerki pozwólmy im o tym decydować. Nasza rola powinna się sprowadzać do wsparcia w tej trudnej decyzji.
.


Emeryt, to mężczyzna twoim zdaniem nie ma prawa do decyzji? W końcu to jest dziecko ich obojga, a nie samej kobiety. Myślę że ostateczną decyzję powinna podjąć kobieta, ale licząc się ze zdaniem partnera.


Hmm... tam gdzie dwie osoby muszą podjąć ważną decyzję to się może zdarzyć że zdania mogą być podzielone, czyli 50% na 50% .
Z tegoż to powodu w mojej opinii kobiety powinny decydować. ale to nie znaczy że powinny być osamotnione w tej decyzji.

W sumie Twoja wypowiedz jest zbliżona do mojej.
.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2020-10-27 10:36:52 (4 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi.

Co ja widzę?

Stoję z boku i dla mnie jest to manipulacja decydentów.

Temat - zasłona dymna.

Gdzieś zadałem to pytanie.
Zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem decyzji TK.

Jaki jest sens walczyć o coś co, jak się zanosi, za chwilę nie będzie miało znaczenia?

Dystans społeczny wejdzie do naszych łóżek, będziemy umierać w samotności...

Chodzi mi o to, że wszyscy zlewamy zagrożenie całego Narodu dla hałasu o coś, co dotknie zaledwie promil społeczeństwa.

Proiorytety zostały odwrócone.
Kwestia aborcji może przestać istnieć na wiele sposobów. Opcja rządząca kiedyś się zmieni, a wraz z nią ustawa aborcyjna.
Tendencje pandemiczne nie zależą od opcji politycznej. Więc to powinien być priorytet.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2020-10-27 12:46:57 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Na pytanie w debacie:

Co jeżeli w badaniu prenatalnym u dziecka wykazane będą poważne ubytki w rozwoju - mózgu, serca etc.i kobieta zostanie zmuszona do urodzenia - nie padła odpowiedź, zamknięto debatę.

Stanowisko rządu:
1.Protestów nie ma, ludzie wychodzą na ulicę w celu burdy i nie wiadomo o co im chodzi.
2. Liczy się rodzina! - po trupach do celu, a ile takich rodzin jest dalej rodziną? ojcowie odchodzą, nie chcą, nie są w stanie podjąć takiego poświęcenia, matki czasem też odchodzą a dziecko znajduje się w jakimś ośrodku zapomniane przez cały świat i w wielkim cierpieniu - gdzie jest wtedy ta rodzina?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #6 Ocena: 0

2020-10-27 12:51:57 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Pewne jest jedno. Ten zakaz to krok ku zmianie prawa na takie jak jest u wszystkich polskich sąsiadów. "Pro-liverzy" strzelili sobie w stopę. To samo z kościołem. Skończy jak kościół irlandzki.

Opinia moderatora: Część wpisów przeniesione do tematu http://www.mojawyspa.co.uk/forum/64/66199/Protest-na-zyczenie-rzadu. Szczerze, to momentami cięzko mi rodzielić czy zdecydowac które posty przenieść, prosze więc o wyrozumiałosc i ewentualne sugestie na priv, jesli widzicie to inaczej. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2020-10-27 17:05:55 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Temat ogólnie rozumianego prawa aborcyjnego cyklicznie wypływa w Rzeczpospolitej, gdy uwagę obywateli trzeba odwrócić od innych zagadnień gospodarczych, finansowych ... Schemat pozostaje niezmienny od lat 90-tych. Swego czasu symbolem odbierania wolności wyboru kobietom był ZChN, a obrońcą kobiecej niezależności było SLD tudzież Unia Wolności. Wówczas jednak Internet dopiero raczkował, a więc i hałas nie był tak powszechny.
Dla mnie smutne jest, że obie strony konfliktu, spoza jednej barykady Zjednoczona Prawica i z drugiej flanki - KO, Lewica - rzucają w siebie wszystkim co popadnie. Nie tylko obelgi, epitety, ale argumentem jest też siła fizyczna. A jak to wszystko jest 'podawane' odbiorcom widać odwiedzając raz stronę tvn24, a po raz drugi - tvp.info. Wydarzenia niby opisywane na bieżąco, ale z z dwóch zupełnie innych światów.
W każdym razie obie strony czują się w tym wzajemnym klinczu bardzo dobrze. Na ile w rzeczywistości chodzi o prawa kobiet, o wartość ludzkiego życia, a na ile jest to tylko kolejna odsłona walki o władzę?
Europejska Konwencja Praw Człowieka w Artykule 2 określa 'prawo do życia', jako jedną z najważniejszych wartości. W mojej opinii - moralnie - aborcja jest nie do uzasadnienia. Czy jakiekolwiek państwo ma natomiast dawać prawo do usunięcia ciąży z takich czy innych względów, to o tym decydują politycy. Wybierani w wyborach, którzy sprawują władzę.
Lewicowe partie i partyjki w minionych latach przegrały wszystkie ważne wybory - do Sejmu i Senatu, do Parlamentu Europejskiego, wreszcie wybory prezydenckie.
Wydaje mi się, że dobrze rozumiem wywody, że na przykład Prezydent RP jest prezydentem wszystkich obywateli, głową Państwa Polskiego. Jednak do wyborów idzie z konkretnym programem, z reprezentacją konkretnej opcji politycznej. Gdyby w rzeczywistości w Polsce była tak powszechna i masowa wola do wprowadzania swobodnego dostępu do aborcji, to były wielokrotnie okresy rządów SLD (Prezydentura Aleksandra Kwaśniewskiego 1995-2005), rządy PO-PSL i Prezydentura Bronisława Komorowskiego 2010-15 ... w sumie można było zmienić całe ustawodawstwo. Nie uczyniono tego. Dlaczego więc obecnie tak 'pompuje się' temat aborcji, badań prenatalnych ... ?

Na koniec czemu mają służyć zadymy w wykonaniu wszelkiej maści organizacji feministycznych, lewackich, tęczowych. Wymuszenie zmian siłą przez mniejszość? Może zaś chodzi o kolejne kreowanie Polski, jako 'Czarnego Piotrusia' w Unii Europejskiej?
Myślę, że w rzeczywistości po raz kolejny środowiska lewicowe strzelają sobie w stopę. Poza dużymi miastami ruchy proaborcyjne nie mają żadnego poparcia. Inna jest już kwestia poszczególnych polityków, jak Jachira, Wielgus, Nowacka, Nitras, co własne kariery polityczne mają na względzie. A pomniejsi, jak Margot (komercyjny produkt LGBT) też się pokażą.
Dęta historia prawa aborcyjnego w Polsce, to nie jest żadna rewolucja, ani też obrona wolności. Trwa tak długo, jak III RP.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #8 Ocena: 0

2020-10-27 18:04:47 (4 lata temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

Naprawdę sądzisz, że walacząc o prawo do aborcji kobiety walczą jedynie o własną wygodę? Żeby się pozbyć kłopotu, żeby się bezkarnie wyskrobać i bawić się dalej? Jeśli tak, to pozostaje współczuć towarzystwa, w którym się obracacie. Jak dla mnie, zakazywanie mi prawa do aborcji jest zamachem na moją wolność. Takim samaym jak gwałt, czy pedofilia. Zasada jest ta sama, ktoś nakłada mi ograniczenia, traktuje przedmiotowo. A ja się na to nie zgadzam. Poza tym, posiadanie prawa a korzystanie z tego prawa to są dwie różne rzeczy.
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #9 Ocena: 0

2020-10-27 18:09:57 (4 lata temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

Obrazek
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2020-10-27 18:23:11 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

te protesty mialyby sens ale stawiajac niedorzeczne postulaty lewica robi komedie z naprawde istotnych kwestii

przy okazji dla "nawiedzonych" robi sie okazja do plucia na kosciol czego oni oczekuja ze kosciol mialby poprzec aborcje?

zamiast ataku na rzad jest atak na koscioly a kobiety poraz kolejny staja sie narzedziem w rekach lewicy
bez tej walki ktora moga toczyc z pisem dla lewactwa nie byloby miejsca w polskiej polityce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 70 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ... 68 | 69 | 70 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,