MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 35 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 33 | 34 | 35 ] - Skocz do strony

Str 4 z 35

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2009-10-09 15:42:07 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2009-10-09 15:49:39 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ebabzi

Post #3 Ocena: 0

2009-10-09 16:14:43 (15 lat temu)

ebabzi

Posty: 99

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 14-06-2009

Skąd: northampton

Barbie jak to ??:-o
i co oni robia w takim wypadku jak nie postepuje porod?
ja nie dostalam epiduralu, slyszalam o nim, czytalam, poprosilam przy porodzie ale hmm odmowiono mi, powiedzieli ze najpierw sprobuja slabszymi srodkami, no i po slabszych nie pomoglo a na epidural nie moglam juz liczyc bo za duzo dla dziecka by bylo :-o:-Y:-Y:-Y:-Y:-Y
no wiec po co to bylo...
jak bede drugi raz w ciazy to powiem ze nie urodze dopoki nie dadza znieczulenia baa!!!
ja bede blagac o cc, do tej pory mam problemy po porodzie a moja corcia ma 20mcy....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2009-10-09 16:19:22 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ebabzi

Post #5 Ocena: 0

2009-10-09 16:30:05 (15 lat temu)

ebabzi

Posty: 99

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 14-06-2009

Skąd: northampton

ahaa
a to i mama i synek uparci :)
gratulacje dla Was :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Awa

Post #6 Ocena: 0

2009-10-09 18:22:06 (15 lat temu)

Awa

Posty: 264

Z nami od: 02-08-2006

Skąd: Manchester

Cytat:

2009-10-09 13:13:32, myszka102 napisał(a):
slyszalam ze to obracanie strasznie boli i zle dla dziecka. ci lepiej wybrac i czy jak zdecydowalabym sie na cesarke to czy termin wyznaczaja np.2-3tyg wczesniej? czy czekaja do konca az zaczna sie bole porodowe i wtedy tna? wogole w ktorym tygodniu dzidzia powinna sie obrocic?


Obracanie (ECV, poszukaj w Google) nie boli wtedy, gdy lekarz zna sie na rzeczy. Wiem, co mowie, bo moje dziecko probowali obrocic bardzo pozno (za pozno, juz duzy byl, okolo 36 tygodnia najlepiej), 2 dni przed terminem. A jestem bardzo bojazliwa i hipochondryczka. Ale ufalam pani ginekolog, ktora byla fantastyczna. Dziecko jest pod monitorem caly czas, jezeli cos by sie stalo, natychmiast wolaja zespol do cesarki, ale zdarza sie to bardzo rzadko. Na moim dziecku nie zrobilo to zadnego wrazenia, nie raczyl sie odwrocic po trzech probach (nie powinni probowac wiecej razy), przeciagnal sie po nieudanej procedurze i wrocil do leniuchowania. Ale jezeli nie masz zaufania do lekarza, nie rob tego, bo stres nie jest najlepszy w tej sytuacji. Cesarka jest wyznaczona w okolicy terminu, jest to tzw. elective cc, w odroznieniu od emergency, czyli cesarki w trakcie porodu. Jako 'elective' stawiasz sie w dniu podanym, wypis ze szpitala zazwyczaj po 72 godzinach (bez komplikacji), nie lezy sie tak dlugo jak w Polsce, jak sie dobrze czujesz, to wrecz zmuszaja do pierwszego spaceru po oddziale.
Jezeli akcja porodowa zacznie sie przed wyznaczona data, to wtedy lekarze decyduja jak przebiega porod i w ktorym momencie i jak interweniuja, nie ma regul, wszystko wtedy zalezy od tego, co dzieje sie z Toba i dzieckiem. Pamietaj, ze oni tez chca, aby wszystko zakonczylo sie pomyslnie.
Teoretycznie nie kazdy rodzaj 'breech' wymaga cesarki, problem polega na tym, ze w Anglii jest bardzo niewielu lekarzy, ktorzy podejma sie przyjecia takiego porodu, jezeli moga od razu na cesarke, po prostu tak jest latwiej szpitalowi, i w efekcie polozne i ginekolodzy nie maja juz doswiadczenia, jakie mieli ich poprzednicy 20 lat temu. W praktyce jedyne 'breech' naturalne to te, ktore przeoczone, albo kiedy matka sie uparla, ze absolutnie nie chce cesarki, wiec probuje naturalnie, ale czesto i tak konczy sie to cesarka, z takiego czy innego powodu.
Prosze poczytaj na temat ECV na powaznych stronach internetowych zanim zadecydujesz. Polozna powinna byla Ci dac liste cwiczen, ktore mozesz robic i ktore maja pomoc w naturalnym obroceniu sie dziecka.
Powodzenia i sluchaj swojego instynktu.


Awa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kacperka

Post #7 Ocena: 0

2009-10-09 21:55:20 (15 lat temu)

Kacperka

Posty: 13

Kobieta

Z nami od: 06-10-2009

Skąd: edinburgh

Witam ja rodziłam 9 m-cy temu :) Tak jak już koleżanki mówiły nie ma cc na życzenie a przynajmniej nie w RI w Edim :) Mialam bardzo ciężki poród pytałam się o cc i usłyszałam że ONI sobie poradzą :-Y Hmmm poród kleszczowy, 12 cm cięcie, akcja reanimacyjna!
Zrób tak jak Ci mówi intuicja!
Jestem jaka jestem i nic ani nikt tego nie zmieni ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #8 Ocena: 0

2009-10-12 18:22:49 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agnieszkaCz

Post #9 Ocena: 0

2009-10-21 18:55:21 (15 lat temu)

agnieszkaCz

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 01-11-2007

Skąd: Eccles, Manchester

witajcie
ja mialam cesarke 10 miesiecy temu i bylo to pierwsze moje malenstwo. moja polozna byla dziwna ale pomocna :) widziala ze nie radze sobie z bolem porodowym a nie bylo jeszcze rozwarcia. powiedziala ze radzi mi abym wybrala jakis srodek znieczulajacy. nie chcialam gazu bo czulam sie po nim strasznie bylo mi niedobrze itd. opowiedziala o morfinie ale tez nie chcialam to powiedziala o epidrul czy jakos tam se to nazywa i sie zdecydowalam :) jak nie moglam zniesc bolu tak po nim mogli ze mna robic co chcieli :)
cesarka nie byla planowana dopiero po zastrzyku polozna odciela wody i szybko skan i okazalo sie ze mala pcha juz nozkami i juz praktycznie zaczela wychodzic. wiec szybka decyzja dolozenie mocy zastrzyku i na stol.
a co do wyboru to nie mozna sobie powiedziec ja chce cesrake i macie ja na zyczenie bo to jest jednak powazna operacja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Stella10

Post #10 Ocena: 0

2009-10-21 21:12:37 (15 lat temu)

Stella10

Posty: 58

Kobieta

Z nami od: 27-06-2009

Skąd: B...

ja pierwsza cesrake mialam w pl, druga tutaj- z gory zalozyli ze bede miec od razu cesarke, ale ja uparlam sie na naturalny (gdyz cesarka wcale nie jest taka wspaniala, bol jest okropny na drugi dzien, a poza tym czas rekowalestencji jest bbbbaaarrrdddzzzzoooo dlugi), ale coreczka byla zle ulozona i podjeli decyzje za mnie cesarka. znajome ktore rodzily tutaj nie mialy swobody w wyborze.

Cytat:

2006-10-18 22:12, Mary napisał(a):
Dziewczyny, moze orientujecie się czy w UK kobieta może poprosić w szpitalu o ciecie cesarskie, czy tak jak w Polsce zmuszają do porodu naturalnego?

[ Wiadomość edytowana przez : Mary on 18-10-2006 22:19 ]

podwojna cesarka ---Mary ile ja bym dala zeby rodzic naturalnie
Moje serce może być jak małe niebo, ale piekło też można w nim urządzic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 35 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 33 | 34 | 35 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,