MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ciąża ,a krwawienie w 8 tygodniu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2013-04-29 22:51:46 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

laguna81

Post #2 Ocena: 0

2013-04-30 11:51:23 (11 lat temu)

laguna81

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 28-06-2010

Skąd: Leeds

w uk maja podejscie ze do 12 tyg to nie ciaza,bo pomimo jakis problemow nic nie robia:(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kociefraszki

Post #3 Ocena: 0

2013-04-30 13:20:02 (11 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Kurcze, a czego sie spodziewacie w kraju, w ktorym do 24 tygodnia ciazy, mozecie isc do lekarza i powiedziec ze Wam sie znudzilo i jednak nie chcecie urodzic tego dziecka? Jak by to wygladalo - ratuja ciaze kilkunastotygodniowe, a do 24 tygodnia przerywaja... To w koncu jest to dziecko w 12,13,14 tygodniu, czy nie jest? Bo jesli jest, to zabija sie dziecko... A jesli sie nie ratuje, nie widzi w tej ciazy dziecka, to jakby latwiej afirmowac pozne przerywanie, prawda?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

laguna81

Post #4 Ocena: 0

2013-04-30 14:06:31 (11 lat temu)

laguna81

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 28-06-2010

Skąd: Leeds

jedni chca usunac drudzy chca dodnosic,lekarze powinni ratowac kazda ciaze,przynajmniej probowac!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ewela119

Post #5 Ocena: 0

2013-04-30 14:16:33 (11 lat temu)

ewela119

Posty: 579

Kobieta

Z nami od: 25-03-2011

Skąd: Coventry

Wlasnie moim zdaniem nie fair jest ze jak ktoras kobietanie chce dziecka to ma wybor,moze usunac, moze donosic ciaze i oddac do adopcji i tylko od niej zalezy co zrobi. Kobieta ktora ma komplikacje z ciaza zadnego wyboru nie ma,chocby chciala utrzymac ta ciaze nikt jej nie pomoze. A Tym ktore maja "problem" w druga strone "pomagaja". Jeszcze im daja darmowe konsultacje z psychologiem. Mnie po poronieniu nikt sie nie zapytal czy wszystko ok, jak sie czuje,czy moze chcialabym porozmawiac z kims,kompletna olewka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kociefraszki

Post #6 Ocena: 0

2013-04-30 14:30:03 (11 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

O, mnie pytali, nawet dostalam ulotke z namiarami na grupy wsparcia - taka ksiazeczka w ktorej sa opisane sposoby poronienia, jakie za tym ida ryzyka, jak to przebiega... I na koncu byly namiary.

A poza tym.. Kto Ci powiedzial ze zycie jest fair? Jakby bylo, to menelki pieprzace sie jak kroliki i plodzace w pijanym widzie, chlejace przez cala ciaze, nie rodzilyby kolejnych sierot spolecznych, podczas gdy kobiety pragnace dzieci, starajace sie, stajace na rzesach zeby sie udalo, traca dzieci. Kiedy widze parke z maluszkiem w wozku, wymieniajaca sie jointem (legalnie, na ulicy) mam ochote dac im po ryjach. Kiedy przyjaciolka opowiada mi jak do jej sasiadki, matki rocznego dziecka schodza przyjaciele na imprezke, podczas ktorej w salonie mojej kumpeli halas powoduje wedrowke mebli, chce mi sie klac albo zadzwonic 'gdzie trzeba'. Nie, kochana... Nikt nam nie obiecywal ze zycie bedzie fair.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ewela119

Post #7 Ocena: 0

2013-04-30 16:59:16 (11 lat temu)

ewela119

Posty: 579

Kobieta

Z nami od: 25-03-2011

Skąd: Coventry

W takich przypadkach to akurat nie "zycie" jest nie fair a pracownicy sluby zdrowia i tworcy systemu ktorzy daja ludziom wybor ale tylko jednostronnie :/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Smerfetka82

Post #8 Ocena: 0

2013-05-14 19:39:22 (11 lat temu)

Smerfetka82

Posty: 53

Kobieta

Z nami od: 11-03-2013

Skąd: London

Cytat:

2013-04-28 23:07:22, Asteya napisał(a):
Krwawienie czy plamienie ?

sama jestem w 13 tygodniu ciąży i plamienia miałam. Do 3 miesiąca ciąży mogą wystąpić plamienia , szczególnie w okresie spodziewanej miesiączki, i nie nie jest to oznaka zagrożenia. Jeżeli tylko zacznie towarzyszyć jej ból brzucha, a przy tym krwawienie (jak to odróżnić ? plamienie jest mniejsze, w kolorze brunatnym a krwawienie bardziej przypomina miesiączkę) należy niezwłocznie udać się do lekarza. Nie daj się wrobić jeżeli występuje KRWAWIENIE w interesie lekarza jest zapewnienie Twojej żonie opieki medycznej nie ważne czy to świątek, piątek czy niedziela
A ja powiem ze kazde krwawienie jest jakims zagrozeniem, kobieta w ciazy nie powinna lekcewarzyc takich oznak,przepraszam ale to jest moje zdanie,bo gdyby byla ona w ciazy co sie zdaza i miala miesiaczke to co innego.A tu plamienie wystapilo w trakcie ,ja nie chce was straszyc ale ja mialam takie plamienia i kaczylo to sie poronieniem 1-2-3 ,dopiero przy kolejnej ciazy dostalam Duphaston wtedy donosilam dzieciatko.druga sprawa wcale nie musi sie tak skaczyc dla was i trzymam kciuki oby bylo dobrze ,moja siostra miala to samo, plamila ale wszystko sie uspokoilo i dzis ma slicznego syna wiec nie panikujcie musi byc ok.A zona powinna miec teraz jak naj mniej stresu co w tej sytuacji jest ciezkie,powinna brac nospe ,magnez ,i kwas foliowy oczywiscie wszystko wedlug ulotki czyli rozsadne dawki! Wieksze zaleca tylko lekarz wiec z lekami nalezy byc ostrorznym,niech teraz lezy i wstaje tylko za potrzeba a nogi na pare godzin dziennie niech trzyma na poduszkach zeby byly troche wyzej,tak robiono mi w szpitalu powodzenia i zdrowka zonie i przyszlemu malenstwu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kociefraszki

Post #9 Ocena: 0

2013-05-15 09:33:15 (11 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Cytat:

2013-04-30 16:59:16, ewela119 napisał(a):
W takich przypadkach to akurat nie "zycie" jest nie fair a pracownicy sluby zdrowia i tworcy systemu ktorzy daja ludziom wybor ale tylko jednostronnie :/
Masz troche racji, ale z drugiej strony nie zawsze da sie uratowac zagrozona ciaze, wiec i po trosze to sprawa tego zycia co nie chce byc fair. Mam za soba 4 poronienia. Pierwsze dzieciatko umarlo majac 8 tygodni, miedzy wizytami u gina, dopiero kiedy organizm zaczal odrzucac martwa ciaze, okazalo sie ze trace dziecko - tu nikt nie mogl poradzic. Druga byla bezzarodkowa - pechuncio. Kolejna obumarla w 12 tygodniu - malenstwo odeszlo po cichutku i pewnie tez nic by sie nie dalo zrobic. Poronienie bylo wynikiem obumarcia plodu, a nie odwrotnie. Ostatnia ciaza po prostu sie nie rozwijala - w 9 tygodniu dalej wygladala na 6. Jak widzisz w tym przypadku ten zly to zycie. W sytuacji kiedy grozi poronienie, a serduszko dziecka wciaz bije, kiedy mozna cos zrobic - wtedy mozemy powiedziec, ze ten system jest to rzyci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

jojomaster

Post #10 Ocena: 0

2013-05-15 10:01:15 (11 lat temu)

jojomaster

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 18-07-2007

Skąd: luton

zazwyczaj poronienie oznacza ze cos bylo nie tak z plodem. okolo 50% ciaz konczy sie poronieniem a my nawet o tym nie wiemy. przy tak skomplikowanych procesach i tak sie dziwie ze zdrowe dzieci sie rodza ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,