MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ciąża ,a krwawienie w 8 tygodniu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

megi82

Post #1 Ocena: 0

2013-04-25 08:29:16 (11 lat temu)

megi82

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: Omagh

Słuchajcie jestem w 7 tygodniu ciazy juz mialam dwa skany ,bo mialam male plamienia krwi jeden dzien i bole brzucha ,wczoraj wruciłam ze szpitala z Eniskilen i kolejny skan wykazal ze ciaza sie nie rozwija i chca zrobic lyzeczkowanie ,zalamalam sie.Ale odwleklam o tydzien to w nadziei ze to pomylka ze za tydzien serce dziecka bedzie bic.

[ Ostatnio edytowany przez: megi82 25-04-2013 08:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kociefraszki

Post #2 Ocena: 0

2013-04-25 11:03:14 (11 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Na jakiej podstawie stwierdzono ze ciaza sie nie rozwija? Brak wzrostu pecherzyka? To bardzo wczesna ciaza... MIalas robiona bete z krwi na przyrost poziomu? Jakie sa wyniki? Poza tym jesli tak, jest, sa inne metody terminacji ciazy, niekoniecznie od razu zabieg lyzeczkowania... Piszesz ze plamilas - byc moze to poczatek poronienia, ale tez moze byc krwawienie w terminie okresu (niektore kobiety tak maja) albo ewakuacja jakiegos krwiaczka wytworzonego podczas implantacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

laguna81

Post #3 Ocena: 0

2013-04-25 11:48:03 (11 lat temu)

laguna81

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 28-06-2010

Skąd: Leeds

witam.ja poronilam 2 razy,za drugim razem jak zaczelam plamic,brzuch mnie bolal bardzo poszlam do Gp,powiedziano mi ze to normalne...Uparlam sie i zrobiono mi test z moczu,i tyle...Nie dawalo mi to spokoju wiec wieczorem pojechalismy do szpiatala a tam po zrobieniu testu okazalo sie ze ciazy nie ma,powiedzialam ze mialam w Gp robiony test,wiec go powtorzyli i co??okazalo sie ze jednak jestem,po moich silnych namowach zdecydowali sie na usg.Mialam 2 normalne i dopochwowe.Wszystko bylo w normie,poza jednym,z moich (pewnych)wyliczen byl to 7 tydz,a z pomiarow usg 5 tydz.Poinformowano nas ze prawdopodobnie ciaza zatrzymala sie w 5 tyg i nastapi poronienie.Przez 4 tyg jeszcze chodzilam na pobranie krwi,poziom hormonow spadal:(i po 4 tyg poronilam:(Przepraszam za brak pl znakow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kociefraszki

Post #4 Ocena: 0

2013-04-25 11:56:07 (11 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Laguna, typowe. Poziom bety w moczu/krwi spada stopniowo, dlatego w sytuacji zagrozenia wazne jest badanie przyrostu bety. W Twoim przypadku test z moczu dal wynik pozytywny bo poziom hormonu byl jeszcze wykrywalny - ciaza zatrzymana lub obumarla czesto utrzymuje sie jeszcze jakis czas nim organizm ja odrzuci. Niewielki poziom bety potrafi sie utrzymywac do 2 tygodni po poronieniu, podobnie jak objawy ciazy. Ciaze bezzarodkowe utrzymuja sie zwykle do 12 tygodnia i do poronienia dochodzi w czasie, kiedy lozysko powinno przejac funkcje hormonalne. W tym przypadku akurat tutejszy zwyczaj wykonywania pierwszego scanu po 12 tygodniu jest niekorzystny dla kobiety.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

laguna81

Post #5 Ocena: 0

2013-04-25 12:06:06 (11 lat temu)

laguna81

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 28-06-2010

Skąd: Leeds

zapomnialam dodac,ze jak mialam pierwszy test z krwi wyszedl bardzo wysoki.Strasznie denerwuje mnie ze tutaj dla nich poroniene jest normalne:(Nic sobie nie robia,w kolko gadaja zeby sie nie przejmowac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kociefraszki

Post #6 Ocena: 0

2013-04-25 12:13:46 (11 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Niestety. Taki system. Ja uslyszalam ze "jak sie ma urodzic, to sie urodzi". Owszem, kiedy ronisz w szpitalu, wszyscy sa bardzo mili, niemal wspolczujacy, ale system jest system - nie pomoga dziecku. Tracilam tu m.in. ciaze w 12 tygodniu - skierowanie na scan, pytam ginke, czy jesli moje dziecko zyje, zrobia cos zeby je uratowac, a ona mi ze nie. Oni sa po to, zeby mnie chronic, zeby mnie nic sie nie stalo. Moje dziecko nie zylo niestety. Jesli ciaza jest zagrozona, jedyne co moga zalecic w pierwszych miesiacach, to duzo odpoczynku... Tylko ze w Pl usuniecie ciazy nie jest mozliwe w ogole, tu na zyczenie mozna to zrobic bodaj do 26 tygodnia, wiec gdyby ratowali kazda ciaze, stosowali podtrzymanie itd. bylo by to z lekka nielogiczne, prawda?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

laguna81

Post #7 Ocena: 0

2013-04-25 12:20:17 (11 lat temu)

laguna81

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 28-06-2010

Skąd: Leeds

A czy ktos sie tutaj orientuje czy jest jaks mozliwosc zbadania tutaj przyczyn poronien??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kociefraszki

Post #8 Ocena: 0

2013-04-25 12:31:07 (11 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Nie wiem. Po 3 poronieniu jest mozliwosc konsultacji, kieruja na podstawowe badania typu usg narzadow rodnych, hormony z krwi, geny... O ile wiem, wysylaja tez ... (sorry, cholera ciezko mi sie pisze na ten temat) do labu o ile matka wyraza zgode, ale nie wiem jakie tam robia badania (w Pl w zasadzie przy wczesnej ciazy robia tylko pod katem zasniadu groniastego)bo po prostu nie dostalam do reki wynikow. Z tym ze to przy 3 poronieniu - 2 tez mialam w szpitalu, ale o hist.pat. nawet nie wspominali.
Warto porobic kilka badan, ale nie wiem jakie tu sa mozliwosci. W zasadzie pierwsze poronienie mozna potraktowac jako przypadkowe, przy drugim juz mozna sie zastanawiac czy cos jest nie tak.

Acha! Nie wiem jak to wyglada w przypadku par bezdzietnych - my mamy 1 dziecko. I 4 ciaze stracilismy.

[ Ostatnio edytowany przez: kociefraszki 25-04-2013 12:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

beetti

Post #9 Ocena: 0

2013-04-28 14:08:56 (11 lat temu)

beetti

Posty: 46

Kobieta

Z nami od: 20-02-2009

Skąd: Londyn

Powiedzialam mojemu gp, ze mialam 4 poronienia (2 w Polsce, 2 w Anglii) skierowal mnie do Kliniki Wczesnej ciazy. Robili nam(mi i mojemu partnerowi) badania z krwi pod katem poronien. Wyniki do dnia dzisiejszego nie wiem jakie byly, podobno dobre, na moje pytanie o przyczyny poronien, powiedzieli, ze nie wiedza, wszystko jest ok.
Życie nie jest ideal­ne, ale zaw­sze można pouda­wać, że ta­kie jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kocurzyca

Post #10 Ocena: 0

2013-04-28 18:58:16 (11 lat temu)

Kocurzyca

Posty: 691

Kobieta

Z nami od: 07-11-2010

Skąd: Doncaster

Cytat:

2013-04-25 12:06:06, laguna81 napisał(a):
zapomnialam dodac,ze jak mialam pierwszy test z krwi wyszedl bardzo wysoki.Strasznie denerwuje mnie ze tutaj dla nich poroniene jest normalne:(Nic sobie nie robia,w kolko gadaja zeby sie nie przejmowac...


Ja usłyszałam coś podobnego :
Nie przejmuj się jesteś młoda będziesz miała kolejne...

To było trzy lata temu jak się staraliśmy o rodzeństwo dla synka...
Cios niesamowity ,wracałam do domu ze szpitala cała zaryczana...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,