MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

Str 4 z 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2012-07-08 18:18:43 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
jezeli razem z partnerem znajdziemy sie za jakis czas w sadzie i bedzie walczyc o opieke nad dzieckiem to on wykorzysta przeciwko mnie fakt ze chorowalam na depresje


Sama depresja nie jest powodem odebrania dziecka rodzicowi, za to brak reakcji, unikanie pomocy, czyli pozwalanie na poglebianie sie stanu depresji (co moze sie pozniej wiazac z o wiele powazniejszymi problemami), to moze byc powodem obaw sadu do powierzenia opieki takiej osobie.

Jak masz powazne plany byc odpowiedzialnym opiekunem swojego dziecka, to niestety ale swoj wstyd czy niesmialosc musisz schowac do kieszeni, problem sam sie nie rozwiaze...

PS Nawet nie jest powiedziane, ze to problemy natury psychicznej sa powodem twojego samopoczucia, tylko lekarz moze wyeliminowac lub potwierdzic.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

piotr1986

Post #2 Ocena: 0

2012-07-08 18:30:10 (12 lat temu)

piotr1986

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Manchester

Hej Monika,ja mialem podobne obiawy do Twoich,wiec umowilem sie na wizyte z lekarzem,dal mi do wypelnienia test i po przeprowadzeniu krotkiej rozmowy,po sprawdzeniu testu uznal,ze pojawily sie u mnie poczatki depresji-przepisal mi tabletki oraz zwolnienie z pracy -pierwsze na 3 tygodnie,drugie na dwa tygodnie-w sumie teraz juz 5 tydzien jestem na zwolnieniu i szczerze tab. pomogly mi czuje sie o wiele lepiej,jestem wypoczety,czesciej sie usmiecham,wiecej rzeczy sprawia mi przyjemnosc;-)takze mysle,ze mogla bys zglosic sie do lekarza bo nie warto lekcewarzyc objawow ktore u Ciebie sie pojawily i wciaz sie nasilaja.Duzo by mozna bylo pisac na pytania zadane przec Ciebie-jesli masz ochote to napisz do mnie na gg-5473292 sluze rada;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kociefraszki

Post #3 Ocena: 0

2012-07-08 18:49:38 (12 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Monika, mysle ze na poczatek test Becka - prosty i do zrobienia w kilka minut. Nie jest do konca miarodajny, ale mozna sie polapac mniej wiecej.
http://www.cpp.info.pl/index.php?go=beck1

Jesli zdecydujesz sie na lekarza, musisz wiedziec, ze podstawa leczenia depresji nie sa tabletki, tylko terapia. Tabletki jedynie wspomagaja terapie, jesli objawy sa tak nasilone ze uniemozliwiaja funkcjonowanie.

Co do zwierzania sie w necie - to byla moja uwaga - po prostu chodzilo mi o to ze mozesz sie nasluchac/naczytac w odpowiedzi niekoniecznie fajnych tekstow. Jesli to poczatki depki, to latwo zlapac dola, a przy niskiej samoocenie... Rozumiem, ze masz potrzebe wyrzucenia z siebie wszystkiego - to normalne i logiczne. Dlatego proponowalam Ci priwa.

Twoja coreczka po prostu "emituje to co odbiera" - ktos kiedys powiedzial ze szczesliwe sa dzieci szczesliwych rodzicow.

Jesli chodzi o zwiazek, to musisz sama zdecydowac czy dobrze jest jak jest, a to co uwiera jest znosne, czy nie. Moze pomoglaby rozmowa, ale rozmowa szczera i "na serio". I na spokojnie... Faceci czasem po prostu nie widza... Czasem kobieta marudzi ze jej smutno, ze jej zle, chcialaby zeby po prostu przytulil, a ten - jak to XY, jednostka zadaniowa - pranie zrobi, gary pomyje, remont lazienki zroni, ale podstawy problemu sie nie domysli.;-) Trzeba czasem doslownie i drukowanymi literami.


Odbytnicza, nie twierdzilam ani przez chwile ze dziecko wykazuje agresje swiadoma, niemniej jednak nie mozemy mowic ze uderza kogokolwiek przypadkiem, tak jak niemowle np. przypadkiem ciagnie za wlosy lub szczypie. Jest to jakas forma agresji i juz w tym wieku nalezy uczyc dziecko ze tak nie mozna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kropka1979

Post #4 Ocena: 0

2012-07-08 18:56:14 (12 lat temu)

kropka1979

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 07-07-2012

Skąd: oldham

Jak najbardziej pisz na forum,ja tez tak mam ze lepiej komus tak powiem obcemu sie zwierzyc.Zreszta ja wszystkie przyjaciolki tez mam w polsce i tak naprawde tutaj malo kto ma czas sluchac.A Ty dasz sobie rade,ja pytalam czy go kochasz,ja czsem tez sie nad tym zastanawiam,bo ten moj tylko mysli o sobie,graniu w kompa i tyle aha i sprzata lazienke co sob.i tak sie narobi ze musi odpoczywac.A i moj tez tak mowi,jak ja powiem ale zmeczona jestem,ze mam sie polozyc.Szkoda mowic.Glowa do gory,jak jest pogoda to korzystaj,aczkolwiek wiem z tymi spacerami to ciezko,ciagle leje.:-o

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2012-07-08 19:18:53 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2012-07-08 19:20:36 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

piotr1986

Post #7 Ocena: 0

2012-07-08 19:26:29 (12 lat temu)

piotr1986

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Manchester

Ale nie masz co sie martwic,czasami ludzie maja stany w ktorych czuje sie low,lekarz na poczatku nie bedzie chcial Ci przepisac antydepresantow,powie Ci,zebys zaczela wychodzic czescie do znajomych,na spacery,silownie,zebys wyszla do ludzi zebys nie zamykala sie w sobie,Jesl Twoj stan sie nie poprawi w ciaglu tygodnia gora dwoch,powie Ci zebys umowila sie na kolejna wizyte i wtedy juz zaczniesz terapie oraz przepisze Ci antydepresanty.Pozniej wizyty kontrolne co dwa tygodnie-wyczytalem kiedys w internecie,ze na depresje choruje ok 17% popilacji na swiecie,niby najczestsza wspolczesna choroba dzisiejszej cywilizacji takze glowa do gory i bedzie dobrze;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Izzkaa

Post #8 Ocena: 0

2012-07-08 19:39:15 (12 lat temu)

Izzkaa

Posty: 949

Kobieta

Z nami od: 17-02-2012

Skąd: Merseyside

Cytat:

2012-07-08 18:49:38, kociefraszki napisał(a):
Monika, mysle ze na poczatek test Becka - prosty i do zrobienia w kilka minut. Nie jest do konca miarodajny, ale mozna sie polapac mniej wiecej.
http://www.cpp.info.pl/index.php?go=beck1




Zrobilam..tak dla sportu i oto co mi wyszlo:


UWAGA!




Wynik to : ? ;-)
Jesteś w depresji. Twój stan wymaga spotkania się z psychiatrą. Konieczne jest rozpoczęcie farmakoterapii. Twój stan jest dla Ciebie istotnym zagrożeniem.

:-o:-o:-o

Isskaa :-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

piotr1986

Post #9 Ocena: 0

2012-07-08 19:49:54 (12 lat temu)

piotr1986

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Manchester

Depresja, nawet jeśli trwa długo, nie powoduje trwałych zmian w psychice. Nie znaczy to, że można ją lekceważyć. Musimy tylko ją leczyć i, co najważniejsze, przestać się wstydzić, że padliśmy jej ofiarą.Wielu ludzi używa określenia depresja w znaczeniu potocznym, jako lekkie obniżenie nastroju, krótkotrwały brak chęci do działania. Takich objawów w życiu doświadcza każdy z nas w wyniku np. przemęczenia, zmian hormonalnych, działania sytulacji stresowej.Podstawowym kryterium diagnostycznym jest czas trwania. O depresji zaczynamy mówić kiedy objawy trwają co najmniej 2 tygodnie,wiec jeslimasz negatywny obraz siebie,problemy z koncentracja,spisz bardzo dlugo lub bardzo krotko,utracilas apetyt i w koncu pojawiaja sie mysli samobojcze wtedy stwierdza sie depresje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Samurajka

Post #10 Ocena: 0

2012-07-08 19:50:06 (12 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

hmmm zatem i ja tez choruje...
Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,