MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ciąża w uk, a poród w pl

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

curlyfiolek

Post #1 Ocena: 0

2012-05-17 10:45:53 (12 lat temu)

curlyfiolek

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 17-05-2012

Skąd: edinburgh

Jestem w 11 tyg ciąży. Planuję wróćić do Polski i tam urodzić. Czytałam, że na macieżyńskie można iść najwcześniej 11 tyg przed planowanym terminem porodu. Czy któraś z Was poszła na urlop wcześniej? Chciałabym wrócić do Polski ok 4 miesiecy przed planowanym porodem. Macieżyńskie z uk planuję dostawać jak już będę w Polsce. Czy mój pracodawca, jeśli dowie się, że nie ma mnie w uk podczas macieżyńskiego, czy ma prawo do zabrania mi tego świadczenia? Proszę o pomoc co i jak powinnam robić, jakie dokumenty wypełnić itp, i czy jest szansa na wcześniejszy wyjazd do Polski? Z tego co słyszałam, to samolotem można latac tylko do 7 miesiąca ciaży, więc trochę sprawa się komplikuje, jeśli na macieżyński mogę iść 11 tyg przed porodem. Proszę nie pisać mi abym poszukała informacji w google, ponieważ wszystkie tamtejsze posty sa z datą lat wczesniejszych. Dziękuję

Uwaga moderatora: Temat przeniesiony przez moderatora Agalon.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wildesfan

Post #2 Ocena: 0

2012-05-17 11:08:45 (12 lat temu)

wildesfan

Posty: 106

Kobieta

Z nami od: 24-03-2010

Skąd: Londyn

Mozna latac, wiekszosc linii po 34-36 tygodniu wymaga tylko zaswiadczenia lekarza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

curlyfiolek

Post #3 Ocena: 0

2012-05-17 11:51:58 (12 lat temu)

curlyfiolek

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 17-05-2012

Skąd: edinburgh

a co jeśli chodzi o wcześniejszy urlop macieżyński? co mam zrobić abym mogła wrócić do polski na 4 miesiące przed porodem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wildesfan

Post #4 Ocena: 0

2012-05-17 12:28:17 (12 lat temu)

wildesfan

Posty: 106

Kobieta

Z nami od: 24-03-2010

Skąd: Londyn

Chyba po porodzie bedziesz miala duzo mniej platnego urlopu, jesli wykorzystasz wczesniej. Jest tylko 39 tygodni platne
Currently 39 weeks paid, due to rise to 52 weeks paid from April 2010, although delayed indefinitely[18] (6 weeks at 90% of full pay and remainder at a flat rate (as of 2011 = £128.73) or 90% of your salary if that is less than the flat rate). This is the statutory minimum; most employers often provide more generous arrangements.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

curlyfiolek

Post #5 Ocena: 0

2012-05-17 14:12:57 (12 lat temu)

curlyfiolek

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 17-05-2012

Skąd: edinburgh

wiem, że jest tylko 39 tyg płatnego urlopu. Moja sytuacja jest taka, że ja zamierzam pojechać do Polski wcześniej i tam urodzić dzidziusia, i mieszkać w Pl, lecz dostawać nadal macieżyńskie na konto. A po całym tym okresie planyuję dać wypowiedzenie z pracy i zostać w Pl. Dlatego te moje pytania,

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wildesfan

Post #6 Ocena: 0

2012-05-17 15:25:46 (12 lat temu)

wildesfan

Posty: 106

Kobieta

Z nami od: 24-03-2010

Skąd: Londyn

Wg przepisów nie powinnas zaczac macierzynskiego wczesniej niz 11 tygodni przed tygodniem, w którym ma sie dziecko urodzic.
Czyli 4 miesiace przed to bedzie za wczesnie.

You can start your Statutory Maternity Leave any time from 11 weeks before the beginning of the week when your baby's due.

http://www.direct.gov.uk/en/parents/moneyandworkentitlements/workandfamilies/pregnancyandmaternityrights/dg_10039631

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

curlyfiolek

Post #7 Ocena: 0

2012-08-22 13:20:54 (12 lat temu)

curlyfiolek

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 17-05-2012

Skąd: edinburgh

Witam
Jestem w 6 miesiacu ciaży. za miesiąc lecę do Polski, i zostane tam aż do porodu. Moja położna w UK powiedziałą mi, że jadac do Polski musze oddac jej tą niebieską teczkę ciaży (Maternity Central Notes). Chciałam się spytać czy mam taki obowiązek oddania jej tych dokumentów? Przecież w tej teczce znajdują się wszystkie moje badania, które miałam robione podczas ciaży w UK. Ona mi powiedziała, że jak chcę, to mogę sobie zrobić kopię tych dokumentów. Ale kopia to nie orginał. co mam robic. Przed wyjazdem do Pl mam jeszcze jedną wizytę u położnej. proszę o odpowiedź. dziękuję

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wielbicielka

Post #8 Ocena: 0

2012-08-22 13:46:24 (12 lat temu)

wielbicielka

Posty: 12625

Kobieta

Z nami od: 29-04-2011

Skąd: Londyn

A dlaczego kopie sa zle? Przeciez w Pl idac rodzic nie masz ze soba wszystkich badan, jedynie karte ciazy gdzie wpisane jest wszystko, bez orginalow badan. Najwazniejsze jest to czy ciaza przebiega prawidlowo, jakie sa wyniki badan, czy jest np cukrzyca ciazowa itp.
Zrob kopie wszystkiego i tyle. A jak pojdziesz do ginekologa to i tak pierwsze co zrobi to zmierzy cisnienie i wysle na badania krwi i moczu, bo to obowiazkowe badania w ciazy ktore ginekolog zleca co miesiac do wykonania

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

curlyfiolek

Post #9 Ocena: 0

2012-08-23 13:36:02 (12 lat temu)

curlyfiolek

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 17-05-2012

Skąd: edinburgh

wydaje mi się, że zawsze powinno sie zachowywać orginały dokumentów. Ja zamierzam starać sie o becikowe w Polsce, i nie chciałabym mieć problemów w zwiazku z tym, ze nie będę miała orginałów dokumentów. Po drugie nie rozumiem, dlaczego położna mówi mi że muszę jej oddać te dokumenty, skoro są to moje badania, a oni i tak mają wszystko w swoich komputerach. chyba nie pójde na następna wizytę u położnej i zostawie sobie tą teczkę. dziękuję za odpowiedź.pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Barthi

Post #10 Ocena: 0

2012-08-23 13:45:51 (12 lat temu)

Barthi

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 11-07-2012

Skąd: Barnsley

Co do becikowego to zadzwoń do MOPSu w miejscowości gdzie go będziesz pobierać i zapytaj jakie dokumenty musisz przedstawić - z tego co wiem a składaliśmy wniosek o becikowe w lutym br. musisz przedstawić zaświadczenie że byłaś pod opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży - dopytaj dokładnie co Ty masz złożyć jeśli przebywałaś za granicą.
Polecam poczytać: http://www.becikowe.com/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,