MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Puszyste reczniki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2011-03-04 09:05:41 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Z tymi bakteriami nie przesadzajmy.

Po pierwsze jedyne co dla ludzi na codzień jest groźne to alergeny od roztoczy.

I właściwie tylko te jesteśmy wstanie w prosty sposób zlikwidować.

Pozostałe bakterie, zarazki i wirusy, w normalnym praniu nie giną, nawet w 90 st.

dlatego sterylizacje narzędzi chirurgicznych przeprowadza się albo w specjalnym płynie, albo w temperaturze (z tego co pamiętam) w 120C w podniesionym ciśnieniu przez 20 minut.

Pościel w szpitalach i szmaty z restauracji też są prane w specjalnej chemii i wysokiej temperaturze
Ale głównie po to by uzyskać lepszy efekt, nigdy nie mogłem się nadziwić jak oni to robią że poplamione sokami, np z buraków, krwi i sosów szmaty są znowu czyste :))
Szpitale maglują to fakt, no ale szpital to miejsce gdzie są ludzie osłabieni.

I jeszcze następny fakt, jeżeli coś wam upadnie nawet na ulicy, zdrowy człowiek może to swobodnie zjeść, ilość szkodliwych zarazków jest na nim taka sama jak na chlebie z półki w sklepie, nawet tym pakowanym, w naszym organizmie są bakterie które wspomagają system immunologiczny i po prostu nie pozawalają na rozwinięcie choroby.
Tylko organizm osłabiony, z zachwianą florą bakteryjną może w ten sposób się zarazić.

A teraz ciekawostka.
Gdzie w domu czy na ulicy jest najwięcej niebezpiecznych bakterii?

Większość ludzi obstawi toaletę, potem klamki ... mało kto wpadnie na to że zagrożenie jest w KUCHNI

W toalecie stosujemy tyle środków i ciężkiej chemii że deska klozetowa nawet w publicznej toalecie jest niemal sterylna.

Klamki są zrobione z metalu, stal nierdzewna, aluminium lub mosiądz czy miedź same w sobie nie pozwalają na rozwój bakterii.

Uwaga, największe zagrożenie jest w myjkach i gąbkach do mycia naczyń!

Tam po 3-4 dniach jest taki zestaw niebezpiecznych dla zdrowia zarazków że jest czym sie przejmować, dlatego gąbka po myciu powinna być wypłukana, i odciśnięta, a wszystkie szmatki, myjki powieszone by wyschły.
I częste wymiany na nowe.


Co do alergenów, a dokładnie roztoczy faktycznie wystarczy podgrzać do 70C, w sumie w czasie prania nawet w 40C ruch wody miedzy włóknami wypłukuje odchody roztoczy, a np prasując pozbywamy się tego co przeżyło i mogło by narobić na sweterek jeszcze raz :)

Zasadniczo nie ma możliwości w normalny sposób pozbyć się roztoczy, żeby to zrobić trzeba stosować specjalne środki, natryskuje się na łóżka, pościele dywany i wtedy faktycznie w zależności od jakości tych środków do 6 miesięcy pozbywamy się roztoczy z domu.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ragazza

Post #2 Ocena: 0

2011-03-04 09:17:19 (13 lat temu)

ragazza

Posty: 591

Kobieta

Z nami od: 08-07-2010

Skąd: z przytulnego living room'u

Krak radze sobie poczytac najpierw co nieco, a potem pisac. http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071114/ZDROWIE/71114006

Pranie w temp 60 stopni i mniej jedynie usuwa z poscieli odchody roztoczy, a same roztocza gina dopiero w temp 90, a najlepiej 100% stopni.

Ja tam nie jestem jakas maniaczka czystosci, ale mam male dziecko i zalezy mi na tym, zeby nie zachorowala np na salmonelle z powodu syfu w lazience, czy brudnej gabki w kuchni. Swoja droga ja kupuje najtansze gabki do myscia naczyc i wyrzucam je codziennie.

Co do tego podnoszenia z ziemi - ja dziekuje, nic bym nie podniosla z ulicy zeby zjesc. Najbardziej zanieczyszczonym miejscem na ziemi sa wozki sklepowe w marketach. Kazdy lekarz Ci to powie. Najwiecej zarazen E-coli i salmonella pochodzi wlasnie z wozkow sklepowych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2011-03-04 09:49:58 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

nie mam za bardzo czasu ale może jak wrócę z pracy przeszukam archiwum pisma "Nature" lub "świata nauki" tam były robione testy kilka lat temu, co gdzie i ile znajduje się.
Zresztą jakiś czas temu podobny program był na Discovery Science, bardzo ciekawie zrobiony.
Jak mam nagrany to wrzucę na YT

Tak jak mówisz Roztocza giną w ponad 70C i a niższa temperatura nie działają na żyjące roztocza, ale wypłukuje to co nas uczula, czyli ich odchody bo same roztocza nie powodują alergii.


a na temat roztoczy, z twojego linku cytat, dokładnie to co ja mówiłem wcześniej:
Pierz bieliznę Równie skuteczne będzie zmiana bielizny pościelowej, co 7 dni, pranie jej w temperaturze ponad 60 st. C i prasowanie (wysoka temperatura niszczy roztocza). Pranie w temperaturze poniżej 60 st. C jedynie wypłukuje odchody roztoczy, nie niszcząc ich całkowicie, Jeśli nie można prać tkanin w temperaturze wyższej, należy stosować środki roztoczobójcze, np. alergoff.


No i już widzę wełniany sweterek po praniu w 90C :)


Co do koszyków to masz racje, po prostu wózki oblepione są jedzeniem, ale z drugiej strony są metalowe, więc jak nie ma na nich skorupy z brudem, a takie niestety często bywają, to normalnie na metalu paskudztwo się nie rozwija.

To jest udowodnione. Owszem jest tak, jak wszędzie, ale ilość jest zbyt mała by zaszkodzić ludziom.
inaczej dawno byśmy wyginęli
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

macadi

Post #4 Ocena: 0

2011-03-05 16:54:35 (13 lat temu)

macadi

Posty: 1008

Kobieta

Z nami od: 02-12-2010

Skąd: Manchester

Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale wydaje mi sie, że nie ma co popadac w paranoję. Nigdy w życiu nie uprałam niczego w temperaturze wyższej niż 60 C i żyję, moja rodzina również, wszyscy mamy się dobrze, nie chorujemy i nie wydaje mi się, że zarastamy brudem. Pokrętła nie przestawiam na więcej bo uważam, że to strata energii, a więc przede wszystkim mało ekonomicznie i gorzej dla środowiska. Poza tym miałam kiedyś koleżankę w pracy, biologa, która była wielką przeciwniczką używania nadmiaru chemii w gospodarstwie domowym i twierdziła, że zbyt sterylne warunki są właśnie przyczyną wielu alergii u dzieci.

[ Ostatnio edytowany przez: macadi 05-03-2011 17:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2011-03-05 17:34:39 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

zgadza się nadmiar chemii szkodzi, zwłaszcza gdy się jej dokładnie nie wypłucze.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Joanna_72

Post #6 Ocena: 0

2012-07-07 09:31:44 (12 lat temu)

Joanna_72

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 07-07-2012

Skąd: Londyn

Witam,
Proponuję kupno nowych ręczników lepszej jakości i nie powinnaś mieć później takich problemów. Ja również używam tylko śnieżnobiałych ręczników, akurat marki JOOP, i gwarantuję, że będziesz z nich naprawdę zadowolona. Są mięciutkie i puszyste nawet po praniu. Ja zawsze robię zakupy przez internet, bo nie wiem gdzie można takie kupić w sklepie. Proponuję stronę XXXX, mają duży wybór, różne wzory, kolory, ale też inne marki.

Uwaga moderatora: A ja proponuje ograniczyc sie do dyskusji na forum, zamiast spamu....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Raspberryy

Post #7 Ocena: 0

2012-09-26 14:16:18 (12 lat temu)

Raspberryy

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 26-09-2012

Skąd: Birmingham

Ja mam zawsze puszyste, używam tylko płynu zmiękczającego. Sekret tkwi w DOBREJ JAKOŚCI ręcznikach, a nie byle czym za 5f.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zabcia01

Post #8 Ocena: 0

2012-10-31 07:43:36 (11 lat temu)

zabcia01

Posty: 4

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 16-10-2012

Skąd: Londyn

Cytat:

2011-03-03 07:41:01, konto usunięte napisał(a):
Krochmal na reczniki?? Musza byc bardzo twarde.
Mojemu mezowi takie szorstkie odpowiadaja,ale mnie szlag trafia,bo czuje sie jakbym wycierala sie papierem sciernym,a nie recznikiem.



Aż mi ciarki na plecach przeszły.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2012-11-01 02:43:12 (11 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2012-10-31 07:43:36, zabcia01 napisał(a):
Cytat:

2011-03-03 07:41:01, konto usunięte napisał(a):
Krochmal na reczniki?? Musza byc bardzo twarde.
Mojemu mezowi takie szorstkie odpowiadaja,ale mnie szlag trafia,bo czuje sie jakbym wycierala sie papierem sciernym,a nie recznikiem.

uzywanie krochmalonego recznika to najlepszy masaz dla skory, poprawiajacy ukrwienie..., poza tym, w taki recznik znakomicie wsiaka woda...
Krochmalenie w pralce automatycznej? To proste, wystarczy przypilnowac pralke i dodac gotowy krochmal do ostatniego plukania...

Aż mi ciarki na plecach przeszły.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2012-11-02 00:19:36 (11 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2012-11-01 02:43:12, andyopole napisał(a):
Cytat:

2012-10-31 07:43:36, zabcia01 napisał(a):
Cytat:

2011-03-03 07:41:01, konto usunięte napisał(a):
Krochmal na reczniki?? Musza byc bardzo twarde.
Mojemu mezowi takie szorstkie odpowiadaja,ale mnie szlag trafia,bo czuje sie jakbym wycierala sie papierem sciernym,a nie recznikiem.

uzywanie krochmalonego recznika to najlepszy masaz dla skory, poprawiajacy ukrwienie..., poza tym, w taki recznik znakomicie wsiaka woda...
Krochmalenie w pralce automatycznej? To proste, wystarczy przypilnowac pralke i dodac gotowy krochmal do ostatniego plukania...

Aż mi ciarki na plecach przeszły.



No widzisz Zabcia, jezeli juz od cvzytania masz ciarki to wycieranie sie krochmalonym recznikiem jest prosta droga do orgazmu.....

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,