MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Puszyste reczniki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 2 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2011-03-03 08:05:40 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2011-03-03 08:11:00 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2011-03-03 08:15:37 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Netta6

Post #4 Ocena: 0

2011-03-03 08:44:13 (13 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Ja nie cierpię krochmalonych rzeczy. Pamiętam moja mama krochmaliła pościel i pierwsza noc pod nią to był dla mnie koszmar. Czułam się jakbym się blachą przykrywała. Dlatego nie używam wogóle krochmalu.
Nie wyobrażam sobie natomiast siebie zakładającą jakąś nie uprasowaną rzecz. Mimo, iż nie cierpie prasować to prasuję praktycznie wszysko oprócz swetrów i bielizny. Znam osobę która żelazka używa raz lub dwa do roku jak ma jakąś specalną okazję. Ja bym tak nie mogła.

Jakiś rok temu z racji dużej rodziny i mokrej aury w UK zastanawiałam się natomiast nad kupnem suszarki. Doszłam jednak do wniosku, że ubrania mają krótszą żywotność kiedy są suszone w suszarce i są strasznie pogniecione dlatego wybiłam sobie to z głowy. Jeśli się mylę to mnie wyprowadźcie z błedu. Używałam suszarki jak byłam 2 tygodnie z wizytą u znajomej w Sheffield i takie odniosłam wrażenie. No chyba że ona suszyła ubrania w nieodpowiedni sposób.

Z ręcznikami mam ten sam problem ale po waszych wpisach doszłam do wniosku, że chyba również "załatwiłam" je wysoką temperaturą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #5 Ocena: 0

2011-03-03 08:47:48 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ragazza

Post #6 Ocena: 0

2011-03-03 09:04:21 (13 lat temu)

ragazza

Posty: 591

Kobieta

Z nami od: 08-07-2010

Skąd: z przytulnego living room'u

Ja tam nie wiem, ale pranie recznikow, poscieli itp powinno sie odbywac w temp 90 stopni, dla zabicia bakterii. Dlatego tez kupuje posciel 100% egipskiej bawelny i reczzniki tez 100% bawelny, bo spokojnie moga byc wygotowywane. Wiec wyglada na to, ze miekkich recznikow u mnie nie bedzie. Ja tam lubie szorstkie reczniki i posciel nakrochmalona.

PS - czy jesli pierzecie reczniki na 60/40 stopni, to czy one wam sie dopieraja? Bo z wlasnego doswiadczenia zauwazylam, ze jesli zdazylo mi sie nastawic na 60 stopni, to mimo prania w dobrym proszku reczniki byly niedoprane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Netta6

Post #7 Ocena: 0

2011-03-03 09:49:47 (13 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Ja ręczniki piorę na 60-ciu stopniach i mi się dopierają. Nie używam proszków tylko płynów do prania (Persil lub Ariel). Niedoprane ręczniki pamiętam tylko z czasów gdy mój tata miał warsztat samochodowy w latach 80-tych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ewamik

Post #8 Ocena: 0

2011-03-03 09:50:17 (13 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Ja kupiłam ręczniki kąpielowe w Ikea.Po jakimś czasie zaczynają brzydko pachnieć.Po kąpieli otwieram okienko w łazience.
Mijają 2 dni i ręczniki po prostu śmierdzą.Tylko się osuszę i już smierdzi.Ostatnio zauważyłam,że nawet suche niezbyt ładnie pachną.
Mam je wyprać w 90st? Piorę w 60st.
Albo bawełna nie jest dobra...sama nie wiem.
Gdzie moge kupic ręczniki dobrej jakości?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Hieena

Post #9 Ocena: 0

2011-03-03 10:03:29 (13 lat temu)

Hieena

Posty: 384

Z nami od: 27-08-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2011-03-03 09:04:21, ragazza napisał(a):
Ja tam nie wiem, ale pranie recznikow, poscieli itp powinno sie odbywac w temp 90 stopni, dla zabicia bakterii. Dlatego tez kupuje posciel 100% egipskiej bawelny i reczzniki tez 100% bawelny, bo spokojnie moga byc wygotowywane. Wiec wyglada na to, ze miekkich recznikow u mnie nie bedzie. Ja tam lubie szorstkie reczniki i posciel nakrochmalona.

PS - czy jesli pierzecie reczniki na 60/40 stopni, to czy one wam sie dopieraja? Bo z wlasnego doswiadczenia zauwazylam, ze jesli zdazylo mi sie nastawic na 60 stopni, to mimo prania w dobrym proszku reczniki byly niedoprane.


Zgadzam sie!
Reczniki piore tylko w 90 stopniach, a to ze nie sa super miekkie jakos ani mnie, ani mezowi nie przeszkadza.
Maja byc doprane, to jest dla mnie najwazniejsze.
A krochmalu to chyba tylko raz w zyciu uzywalam ;-)
Zemsta jest jak pożar... Im więcej pochłonie, tym bardziej robi się zachłanna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ragazza

Post #10 Ocena: 0

2011-03-03 10:04:29 (13 lat temu)

ragazza

Posty: 591

Kobieta

Z nami od: 08-07-2010

Skąd: z przytulnego living room'u

No moj maz czesto grzebie przy samochodach i moze dlatego reczniki mi sie dobrze nie dopieraja w niskich temperaturach. A poza tym mam tylko reczniki biale i kremowe, wiec wg mnie tylko gotowanie na nie dziala ewentualnie od czasu do czasu 'zbiorowe wybielanie'. Mam kolaznke, ktora pracuje w pralni hotelowej, i mowila mi, ze wlasnie biale reczniki sa wygotowywane u nich przy kazdym praniu, i od czasu do czasu wybielane. Dlatego ja tez tak robie, bo w hotelach reczniki zazwyczaj sa snieznobiale.

Co do brzydkiego zapachu ewamik - wg mnie to bakterie wywoluja taki zapach i radzilabym Ci sprobowac pare razy wygotowac reczniki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,