MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Maluszek a nocnik

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

edyjus

Post #1 Ocena: 0

2011-03-13 23:33:10 (13 lat temu)

edyjus

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 13-05-2009

Skąd: WGC

nacisk rodziny na nauke siknia na nocnik może okazać sie zgubny! Żadne dziecko nie jest gotowe do kontrolowania pęcherza przed ukończeniem 18 m-ca ale to tylko początek bo tak na prwadę zaczynaja z nai wsółpracowac duuużo puźniej. Ja własnie jestem w trakcie powolnej nauki siusiania . Maksio ma 2 latka i juz ma za soba pierwsze siusiu do nocniczka - byl tak dumny z siebie po tych wszysykich brawach i calusach że sam czasami ściąga spodenki i prosi o zdjęcia pampersa by posiedziec na nocniczku. Wiem że przedemną jeszcze długa droga - czekam tez na ocieplenie by zacząc na dobre.
Powodzenia wszystkim w trakcie nauki - nie będzie łatwi ( chyba że to dziewczynka - z nimi łatwiej) Jesli niedlugo roddzisz to sress związany z nowym czlonkiem rodzi ny może spowodować że dziecko które już uzywa nocnika może się cofnąć i będzie potrzebować pampersów znowu - tak jak młodsze rodzeństwo więc może warto poczekac jeśli synek nie jest jeszcze gotowy.
Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

no_wayy

Post #2 Ocena: 0

2011-03-14 00:10:03 (13 lat temu)

no_wayy

Posty: 2064

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2007

Skąd: Sheffield

Znam przypadek (rodzina mojej żony), gdzie rodzice próbują 10 miesięczne dziecko uczyć robienia do nocnika... Mój szkrab ma 15 miesięcy i nawet o tym nie myślałem, ale logika mi mówi, że jak jest za mały to nie załapie tego. No cóż co człowiek - to opinia :-)
PS: ale z opinie na MW jakoś mnie pocieszyły, że nie jestem wyrodnym ojcem :-)

[ Ostatnio edytowany przez: no_wayy 14-03-2011 00:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

jojomaster

Post #3 Ocena: 0

2011-03-14 08:01:30 (13 lat temu)

jojomaster

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 18-07-2007

Skąd: luton

u nas w rodzinie zaczynali jak u kraka - 6-7 m-cy, ale wtedy byly pieluchy tetrowe wiec motywacja tez wieksza :) moj tez nie chcial poki mu nie kupilam nocnika w ksztalcie kibelka fisher price - jak reka odjal. od chwili zakupu skonczyl z pieluchami :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #4 Ocena: 0

2011-03-14 08:19:34 (13 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

coz, kazdy robi, jak uwaza. no-w... to ze ktos sadza dziecko na nocnik, jak tylko sie wyprostowalo, wcale nie jest meirnikiem, tego czy ktos jest dobrym rodzicem czy nie. ja wrecz nie cierpie licytacji, kto szybciej posadzil itp. to jak wyscig szczurow. tak samo, jak licytacja, ktore dzieck o szybciej zacznie mowic, a jak sie spoznia z mowa, to zaraz patrza co z nim nei tak.
osobiscie mam gdzies takie porownywania dzieci, robie swoje i co najwazneijsze staram sie zeby dziecko bylo szczesliwe.
tu jest tak, ze dziecko okolo 3 lat , idace do przedszkola powinno byc bez pieluchy, ale na ogole w tym wieku juz wiekszosc jest na tyle zoreientowana, ze wiedza jak korzysta sie z wc. trzeba sie martwic, jesli dziecko jest starsze i mam problem. moze wtedy oznaczac jakies problemy zdrowotne.

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 14-03-2011 08:29 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #5 Ocena: 0

2011-03-14 08:26:47 (13 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

Czasami tak wczesnie jest zle uczyc ja kupilam mojej nocnik jak miala nie cale dwa lata, i do dzis patrzec na niego nie moze,kupilam taki grajacy, dzis ma dopiero co skonczone 3lata i kupilam juz jej deseczke do ubikacji i odrazu zaczela chodzic, juz trzy dni, i ani razu nie zrobila siusiu w majtki,myslalam ze ten moment nigdy nie nadejdzie:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

justin1976

Post #6 Ocena: 0

2011-03-14 09:05:30 (13 lat temu)

justin1976

Posty: 734

Kobieta

Z nami od: 05-06-2007

Skąd: Londyn/Croydon

Wczesne sadzanie na nocnik nie ma złego wpływu na dzieci. Sama mam dwie córki i obie sadzałam na nocnik jak tylko zaczęły sztywno siedzieć, czyli ok. 6 miesiąca życia. Wiem, że taki maluch nie kontroluje pęcherza, ale tu nie chodzi o kontrolę tylko o przyzwyczajenie dziecka do nowej sytuacji. Znam przypadki w mojej rodzinie, że rodzice czekali z posadzeniem na nocniczek i potem 3 czy 4 latki z pampersem jeszcze biegały, bo nie chciały lub bały się siadać na nocniku. A kiedy zaczynamy w wieku 6 miesięcy, to dziecko może nie wie po co to wszystko, ale jest przyzwyczajone do nocniczka i nie jest to dla niego nic nadzwyczajnego.
Dodam, że obie moje córy miały z głowy pampersy grubo przed ukończeniem drugiego roku życia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

krakn

Post #7 Ocena: 0

2011-03-14 09:09:14 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

EDIT
Cytat:

2011-03-14 09:05:30, justin1976 napisał(a):
Wczesne sadzanie na nocnik nie ma złego wpływu na dzieci.

ano nie ma bo sam jestem takim przypadkiem i wszytkie dzieci w naszej rodzinie często już teraz na emeryturze nie wykazują uszczerbku na zdrowiu z tego powodu :))))
/END EDIT

kik1976, nie chodzi o wyścig kto szybciej, po prostu dzieci są bardziej sprytne, niż się rodzicom wydaje :)

A każdy robi tak jak uważa,
Tak jak napisałem, w naszej rodzinie od pokoleń stosuje się metodę że jak dzieciak da rade siedzieć to i na nocniku siedzi. I to się sprawdza, u jednych nauka trwa nieco dłużnej, u innych krócej, ale to działa, no jaka wygoda dla rodziców.
Era popersów psuje motywacje, do nauki sikania na nocnik.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

kik1976

Post #8 Ocena: 0

2011-03-14 09:54:04 (13 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

8-)
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2011-03-14 10:05:00 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

meryczery

Post #10 Ocena: 0

2011-03-14 10:05:20 (13 lat temu)

meryczery

Posty: 424

Kobieta

Z nami od: 17-06-2010

Skąd: Manchester, SALE

ja swoja córcie zaczełam sadzac jak miała 7 msc( wtedy już sztywno siedziała). teraz ma 14 robi ładnie siusiu i kupke na nocnik :) Jak jestem z nia w lazience to sama siada na nocniczek:)
Również uważam ze wczesne sadzanie dziecka na dziecka nie ma złego wpływu wręcz odwrotnie. Nie wyobrazam sobie zeby corka mając 3 lata chodziła jeszcze w pieluszce. dlatego codziennie od 7 miesiaca sadzam ja po kilka razy na nocniczek. Powodzenia mamy:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,