MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pragne bardzo a nie moge :(

« poprzednia strona

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 5 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

refleksja

Post #1 Ocena: 0

2009-08-02 11:33:26 (15 lat temu)

refleksja

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 13-09-2008

Skąd: Londyn

Niepłodność to co innego niż bezpłodność.
Wiele osób niepłodnych zachodzi w ciążę.
Warto też świadomie zachodzić w ciążę - znany mi jest przypadek starający się kilka lat, a okazało się, że problem był banalny - dziewczyna miała nienaturalnie późne owulacje (22-23 dc) i zaszła w ciąże w pierwszym cyklu monitorowanym.

Ze swojego doświadczenia polecam zaczęcie wcześniejsze łykania kwasu foliowego, zmianę diety, zaczęcie uprawiania sportu. Następnie polecam rozpocząć mierzyć temperaturę i robić testy owulacyjne lub od razu kupić komputer osobisty (persona lub clearblue). Ja stosowałam tempkę + testy.

Problemy mogą być banalne a można je samemu zdiagnozować i później wyleczyć - np. za krótka faza lutealna.

Liczyliśmy z mężem ze znalezionych statystyk, że 6 miesięcy to czas, kiedy powinno się udać zdrowej parze. Po tym czasie zaczęłabym panikować.

Badanie nasienia - tak. Można łatwo wyeliminować problem, tzn. wiedzieć na czym się stoi.
Nie wiem jak to wygląda w UK, ale w Polsce na badanie można umówić się z dnia na dzień, wyniki są najpóźniej na kolejny dzień, a badanie kosztuje 100-150 zł (ceny krakowskie). Badanie nazywa się seminogram.

Dodam, że udało nam się w 3 cyklu. To także był cykl monitorowany (przy okazji pobytu w Polsce). nasienia nie zdążyliśmy zbadać :-]

[ Ostatnio edytowany przez: refleksja 02-08-2009 11:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2009-08-02 11:47:28 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andrzej0707

Post #3 Ocena: 0

2009-08-02 11:49:29 (15 lat temu)

andrzej0707

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2009

Skąd: london

Moja rada to nie myslec tak bardzo o dziecku.Wyluzowac sie troszeczke i uprawiac sex dla przyjemnosci a nie dla konkretnego celu.Mam to szczecie miec dwoje doroslych juz dzieci i nigdy przed ich poczeciem nie nastawialismy sie ,ze "dzis musze "zajsc w ciaze .Poprostu nalezy sie dlugo i namietnie kochac(sex).Taka jest moja opinia choc wiem ,ze wiele osob sie z tym nie zgodzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

aniolek_79

Post #4 Ocena: 0

2009-08-02 14:40:05 (15 lat temu)

aniolek_79

Posty: 34

Kobieta

Z nami od: 13-03-2009

Skąd: Derby

Wraz z mężem staraliśmy się przez dwa lata wcześniej poroniłam 2 razy. Ja wariowałam, on nie reagował. U mnie w pracy epidemia ciażowa. Koleżanki z mojej zmiany jedna do drugiej zachodziły w ciąże a ja nic. Codziennie płakałam itd... Zaciągnełam nawet męża do kliniki planowania rodziny na badania. W lutym miałam wypadek w pracy. Poszłam na zwolnienie lekarskie. Odcięłam się od wszystkich. Zrelaksowałam się i JESTEM W CIĄŻY.
Jestem w 23 tyg. Trzeba myśleć pozytywnie.
P.s. Zaplanowałam tydzień seksu między 10 a 20 dniem po okresie :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #5 Ocena: 0

2009-08-02 14:43:23 (15 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

Cytat:

2009-08-02 14:40:05, aniolek_79 napisał(a):
Wraz z mężem staraliśmy się przez dwa lata wcześniej poroniłam 2 razy. Ja wariowałam, on nie reagował. U mnie w pracy epidemia ciażowa. Koleżanki z mojej zmiany jedna do drugiej zachodziły w ciąże a ja nic. Codziennie płakałam itd... Zaciągnełam nawet męża do kliniki planowania rodziny na badania. W lutym miałam wypadek w pracy. Poszłam na zwolnienie lekarskie. Odcięłam się od wszystkich. Zrelaksowałam się i JESTEM W CIĄŻY.
Jestem w 23 tyg. Trzeba myśleć pozytywnie.
P.s. Zaplanowałam tydzień seksu między 10 a 20 dniem po okresie :-]
:-)Gratuluje!!!!!!!!!!!!
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

refleksja

Post #6 Ocena: 0

2009-08-02 16:11:13 (15 lat temu)

refleksja

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 13-09-2008

Skąd: Londyn

To są urządzenia antykoncepcyjne, które można wykorzystać w drugą stronę.
Kupuje się do tego paski i we wskazanych dniach się sika na te paski i wkłada w ten komputer. Komputer sprawdza ilość hormonów i daje czerwone lub zielone światło.
W przypadku starania o dziecko należy (przynajmniej w personie) interpretować odwrotnie. Kiedy czerwone - to idziemy do sypialni.
Urządzenia te wksazują także owulację.
Tu można poczytać więcej.

Co do uspokojenia się, to wiele osób tak mówi.
Ja po 2 nieudanych cyklach wpadałam w coraz większe histerie i determinację. Ni zliczę osób, które mówiły mi, że jak tak będę reagować, to się nie uda i muszę wyluzować.
Nie miały racji!!

Zresztą - ja nawet próbując nie wierzyłam zbyt w tzw. blokady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2009-08-04 16:04:42 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,