MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Opuszczenie tabletek....

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

evasta4

Post #1 Ocena: 0

2009-01-10 12:12:22 (15 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

Pochwal sie nam Sasza :-]
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #2 Ocena: 0

2009-01-10 12:23:11 (15 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

No i co? Wiadomo coś?
Kilka miesięcy temu wzięłam tzw.tabletkę"po".Nie wiem czy musiałam ale mnie wydawało się,że jak najbardziej.
Nie pamiętam jej nazwy ale chyba nazwyała się escalpelle.Inaczej -day after pill.Tak ja powiedziałam i wiadomo o co chodzi.
Koszt-25f ale w klinice to pewnie za darmo.Prywatnie jest bez recepty.Trzeba ją wziąc najpóxniej 72godz po stosunku ale juz zmniejszona jest skutecznośc.Ja wzięłam swoja 48godz po.Czyli im szybciej tym lepiej i jesli weźmie się ją do 24godz,to skutecznośc wynosi 99%.
Nie wolno tego stosować jako antykoncepcje od czasu do czasu,ponieważ zawiera bombe hormonalną.Dlaczego to piszę?
POnieważ gdy jest się w ciąży i dziewczyna weźmie ta tabletkę,to nie poroni ale raczej podtrzyma ciążę i niekiedy jest stosowana w trudnych ciążach czyli gdy istnieje ryzyko poronienia.
Nie jest to tabletka wczesnoporonna,poniewaz jest praca polega na tym,bo komórka nie zagnieździła się o ile doszło do połączenia albo też by plemnik nie wykonał swojej roboty.Po prostu blokuje wszystko.Jak wiemy do zapłodnienia dochodzi w ciągu 72godz i dlatego w przeciągu tych godzin trzeba zażyć ta tabletkę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ania_caterham

Post #3 Ocena: 0

2009-01-10 14:21:00 (15 lat temu)

ania_caterham

Posty: 695

Kobieta

Z nami od: 06-05-2007

Skąd: Caterham

Tabletki po mozna dostac za darmo w kazdym szpitalu i kazdej porze dnia i nocy. Wystarczy udac sie na oddzial poporodowy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ania_caterham

Post #4 Ocena: 0

2009-01-10 14:22:30 (15 lat temu)

ania_caterham

Posty: 695

Kobieta

Z nami od: 06-05-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

[B]
a mam pytanie czy mozna od lekarza dostac za darmo gumki???


Ja dostalam zapas gumek z Family Planning Clinic za darmo. Wiem ze GUM clinics tez je rozdaja jesli o nie poprosisz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2009-01-10 15:13:00 (15 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2009-01-09 15:49:49, Saszaa88 napisał(a):
Witam serdecznie,jestem pierwszy raz na tym forum ale z tego co czytałam na innych tematach to widać ludzie sa tu wyrozumiali i bardzo mili:-)więc dlatego miałabym do was prośbę.....a więc:
Zazywam od 4 miesięcy tabletki antykoncepcyjne Microgynol21(czy jakoś tak).Nowe opakowanie zaczełam w miesiącu Grudniu dokładnie 17 brałam je tak jak zawsze czyli wieczorem,zdażało mi sie kilka tabletek ominąć więc brałam je natychmiast na drugi dzień rano,i nastepnie wieczorem normalnie....od ok. 2,5 tygodnia co jakiś czas miałam mdłości ale żadko konczyły sie wymiotywaniem zazwyczaj dopadały mnie w nocy...nie jestem pewna z kąd nagle u mnie zaczeły wystepować mdłości i jestem pewna ze to nie z powodu tabletek bo juz duzo wczesniej też je brałam tylko miałam dłuzszą przerwe....ostatnia dawka tabletek miała wypasc we wtorek a nstp miało byc 7 dni przerwy lecz ja juz niezazywałąm tabletek od niedzieli(czyli niebrałam tabletek w niedziele,poniedziałek,wtorek)(dodam ze miałam stosunek w sobote lecz ok 6h po wziełam tabletke)zaczełam miec coraz częstrze bóle głowy,i maiałam oraz mam ogromny apetyt,a także dostałąm o 3 dni wcześniej okres powinnam go dostać w sobote(10.01.09r)a dostałam w środe(7.01).Zadziwia mnie to że bóle miałam normalne przed okresem i wczasie okresu(trwały one tylko 2 dni)ale mam bardzo słabe krwawienie...zazwyczaj jak dostawałam okres to trwał on 5-6 dni i w pierwsze 3 dni miałam obfite krwawienie a teraz mam tylko lekkie(w nocy prawie wogóle nie krwawię.Jeżeli chodzi o temperature ciała to mam od 37,1 stopni do 37,3.Miałabym pytania:
1)czy jest możliwość zebym była w ciąży??
2)kiedy mogłabym zrobić test ciążowy?

Prosze jak możecie to odpowiedźcie i doradźcie co powinnam zrobić...


A ja mam mdlosci gdy widze tyle bykow ortograficznych. Rozumiem, autorka jest w stresie, mam nadzieje ze "nowych obywatelow Reczpospolitej przysporzy"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Jasmen

Post #6 Ocena: 0

2009-01-11 15:02:53 (15 lat temu)

Jasmen

Posty: 16

Kobieta

Z nami od: 24-09-2008

Do AGALON
Zastrzyki,implanty,plastry itp dostaniesz rowniez w Family Planning Clinc,a nie tak jak napisalas,ze tylko u GP. Wiem to z wlasnego doswadcznia.Pa

[ Ostatnio edytowany przez: Jasmen 11-01-2009 15:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Saszaa88

Post #7 Ocena: 0

2009-01-11 21:57:39 (15 lat temu)

Saszaa88

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 09-01-2009

Witam wszystkich dziekuje za wszelkie porady:):)zrobiłam sobie teścik i wyszedł negatywnie....gorączke nadal mam okres się skonczył a reszta objawów znikło:):)Więc jest lepiej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #8 Ocena: 0

2009-01-11 22:11:34 (15 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

To chyba kamien Ci spadl z serducha,co?:-]
Ale ja bym na Twoim miejscu i tak wybrala sie do lekarza,byc moze trzeba zmienic tabletki,bo nie jest to normalne zeby tak sie czuc zawywajac antykoncepcje.Moze masz zle dobrane pigulki:-?
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Saszaa88

Post #9 Ocena: 0

2009-01-11 22:14:21 (15 lat temu)

Saszaa88

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 09-01-2009

Nio wybieram sie do lekarza dopiero w piątek:) a co do tego czy mi ulzyło to sama niewiem bo wkncu bardzo bym sie ucieszyła gdybym była...ale cóż niejestem:(;p

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #10 Ocena: 0

2009-01-11 22:20:40 (15 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

a ja Ci mówię,że rozwaliłas sobie układ hormonalny.
Idziesz do lekarza..ok.Dobrze by było,by Cie skeirował na badanie hormonalne.Nie chodzi mi tylko o hormon tarczycy ale ogólnie badanie hormonalne.W Polsce każdy lepszy ginekolog zanim przepisze tabletki sieruje na badanie:hormonalne,hormonu tarczycy,próby wątrobowe,krzepliwośc krwi,OB.
serio radze Ci zrobic badania hormonalne.
lekarz Ci powinien doradzić co i jak ale odczekaj chwilkę znim znowu zdecudujesz sie na badania.teraz i tak inaczej pokaża wyniki.

I nie bedziemy ciotkami wirtualnymi:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,