MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Opuszczenie tabletek....

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Saszaa88

Post #1 Ocena: 0

2009-01-09 20:51:28 (15 lat temu)

Saszaa88

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 09-01-2009

i mam pytanie jeżeli ja nadal mam krawienie i jutro chce zrobić test to ma to jakis wpływ ze wyjdzie on źle??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2009-01-09 21:05:01 (15 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jeden test nie jest wiarygodny. Lecialabym do lekarza natychmiast, by wyjasnic sytuacje, a w przypadku pozytywnym chyba bym sie umawiala na zabieg. Nie odwazylabym sie miec dziecko od poczatku szpikowane hormonami. Zreszta jest zalecenie odstawienia tabletek minimu pol roku przed planowana ciaza.
Przede wszystkim siadaj do netu i czytaj, potem pogadaj z dobrym babskim lekarzem/polozna, za powazna sytuacja, by sie sugerowac forum .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

perfekcja

Post #3 Ocena: 0

2009-01-09 21:08:55 (15 lat temu)

perfekcja

Posty: 1260

Kobieta

Z nami od: 17-05-2008

Skąd: UK

w body care testy ciázowe sá po 99 pensów. zrób test kobieto, a o tym kiedy ewentualnie mozesz zaczác znów lykac tabletki pogadaj z lekarzem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

refleksja

Post #4 Ocena: 0

2009-01-09 21:36:51 (15 lat temu)

refleksja

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 13-09-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-01-09 21:05:01, karjo1 napisał(a):
Nie odwazylabym sie miec dziecko od poczatku szpikowane hormonami. Zreszta jest zalecenie odstawienia tabletek minimu pol roku przed planowana ciaza.




Chyba nie jest tak jak mówisz. Opinie są różne i 3-6 miesięcy zazwyczaj mówią same kobiety. Ja kiedyś spytałam o to mojego lekarza (jest profesorem ginekologiem i endokrynologiem i ma spore doświadczenie w leczeniu niepłodności) kiedy mam odstawić leki (kiedyś brałam pigułki, teraz plastry) i powiedział, że nie trzeba robić przerwy, ale on od siebie radzi mi miesiąc, tak aby mi się uregulowało co może i zeszły resztki tego, co wprowadziłam. Przy artykułach o pigułkach czasami widzę wskazanie, że warto odczekać dwa miesiące.
Ponadto, uważa się często, że po pigułkach/plastrach łatwiej zajść, gdyż organizm wtedy trochę szaleje, jak się go spuści z łańcucha:)
I na koniec - podobno starając się zaraz po odstawieniu zwiększamy szansę na bliźniaki, choć nie jest to powiedziane, że tak będzie.

Chwilę temu znalazłam nawet taką wypowiedź ginekologa:
- Problemy z owulacją po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych to wielka rzadkość. Dość często mamy do czynienia z zupełnie odmienną sytuacją, kiedy po odstawieniu tabletki uzyskujemy bardzo efektowną owulację.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sylvipiter

Post #5 Ocena: 0

2009-01-09 21:40:11 (15 lat temu)

sylvipiter

Posty: 13

Z nami od: 02-10-2008

Jak dla mnie to najprawdopodobniej jestes w ciązy. Tabletki kochanieńka słuza po to aby brac je regularnie codziennie i nie zapominac bo inaczej nie dzialaja antykoncepcyjnie tym bardziej ze to było 1 opakowanie. Jesli masz zamiar tak je stosowac to bez sensu bo masz niepotrzebny stres wprowadz alarm do komorki codziennie na jakas godzine nie musi byc to wieczor jak Tobie wygodnie i pilnuj tego o ile jeszcze zdazysz kolejne opakowanie bo byc moze jestes juz w ciazy :). Okres dostalas wczesniej bo nie dokonczylas opakowania i teraz bedziesz go juz dostawac inaczej i innego dnia powinnas wziac 1 tabletke. wiec teraz jak nie wzielas 3 ostatnich tabletek to po tych 7 dniach musisz wziac kolejna tabletke. I zrob test bo moze jest ta ciaza ;)
Pozdrawiam :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Saszaa88

Post #6 Ocena: 0

2009-01-09 21:54:21 (15 lat temu)

Saszaa88

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 09-01-2009

Cytat:

2009-01-09 21:05:01, karjo1 napisał(a):
Jeden test nie jest wiarygodny. Lecialabym do lekarza natychmiast, by wyjasnic sytuacje, a w przypadku pozytywnym chyba bym sie umawiala na zabieg. Nie odwazylabym sie miec dziecko od poczatku szpikowane hormonami. Zreszta jest zalecenie odstawienia tabletek minimu pol roku przed planowana ciaza.
Przede wszystkim siadaj do netu i czytaj, potem pogadaj z dobrym babskim lekarzem/polozna, za powazna sytuacja, by sie sugerowac forum .



To co piszesz to dla mnie bzdura....w życiu nieodważyłabym sie usnuąć ciązy nawet jeżeli byłaby zagrozna!!Test owszem mam zamiar zrobić i zrobie go jaknajszybciej:)Jeżeli nawet test wyszedłby negatywnie to dopiero po piątkowej wizycie u lekarza dowiem sie czy mam znowu zacząć brać czy może odstawić narazie...A z tego co słyszałam to najczęściej dziewczyny zachodza w ciąze gdy opuszczą tabletki bąź źle je stosują na ulotce pisze ze jezeli planuje się ciąże to powinno poczekać się do miesiączki zeby dokładniej ustalić datę narodzin dziecka czy jakoś tak...a nawet jeżeli poszłabym do lekarza to czy lekarz wykryłby po tygnodniu ze jestem w ciąży???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #7 Ocena: 0

2009-01-09 22:10:21 (15 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Poczekajmy do jutra ale moim zdaniem nie jesteś w ciązy.
W życiu ni usunęłabym ciązy.To nie jest dobra rada.
Dlaczego tabletki miałyby uszkodzić płód?
Na razie kobieto nie bierz tabletek.Zrób test,nawet dwa dla pewności.Skończysz krawienie,poczekaj miesiąc i od nastepnej miesiączki bierz tabletki i wracasz normalnie do normy.
Swoją drogą..dlaczego tak wiele nastolatek w Anglii zachodzi w ciąże,gdzie tabletki sa za darmo? Własnie dlatego,że zapominają brać.
To dopiero dobre: tu tabletki za darmo i co 10-ta nastolatka w ciązy,a w Polsce tabletki drogie i na recepte ale mniej nastolatek chodzi z brzuchem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2009-01-09 22:31:32 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Na dwoje babka wrozyla....

Minelo szesc godzin rozwazania i dalej nie jestes blizej odpowiedzi, moze jestes, moze nie jestes w ciazy.

To, ze kombinowac z tabletkami na podkladzie hormonalnym nie nalezy, to chyba sama wiedzialas...

Sa problemy, z ktorymi raczej powinni ludzie isc do ekspertow, 6 godzin temu moglas isc do przychodni, albo do apteki, albo do sklepu i kupic test...od "gdybania" i tak nie jestes blizej rozwiazania. Ooops, a moze jestes....
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Saszaa88

Post #9 Ocena: 0

2009-01-09 22:35:07 (15 lat temu)

Saszaa88

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 09-01-2009

hehehe nio niepowiem masz racje 6 godzin gdybania a ja nadal mało wiem:D.....za to co nieco sie dowiedziałam a nierobiłam testu bo niewiedziałam czy w czasie krwawienia mozna go robic...ale jutro juz powinnam zrobic:):)z jednej strony chciałabym zeby wyszedł pozytyny ale z drugiej sie obawiam....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #10 Ocena: 0

2009-01-09 22:53:38 (15 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

Ja nie patrzylabym na to czy mam okres czy nie,test mozna zrobic w kazdej chwili.A szczegolnie w takiej chwili niepewnosci,w jakiej wlasnie jestes...Jesli jeszcze go nie zrobilas,zrob z rana!
Co do zagrozenia plodu przy ewentualnej ciazy,to nawet na wiekszosci tabletek pisza,iz nie ma wplywu nieumyslne lykanie antykoncepcji na plod,oczywiscie we wczesnej jego fazie.ale wiadomo nie jest to korzystne.Jak Ci juz napisano,nie ma co gdybac,myslec i rozwazac-bo odpowiedzi sa dwie,i tylko Ty mozesz zrobic cos zeby je miec;-)Albo rzeczywiscie w ciazy nie jestes,moze pomieszalo sie cos w organizmie od nieregularnego brania antykoncepcji,albo jestes w ciazy:-).Ciaza przy opuszczaniu tabletek jest prawdopodobna...
Gdyby okazalo sie ze w ciazy jednak nie jestes,zastanowilabym sie nad zmiana antykoncepcji,poniewaz zazywajac tabletki,tak jak do tej pory predzej czy pozniej w niej bedziesz.
Poki co spokojnej nocy i odezwij sie jutro.Z odpowiedzia.Pa
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,