MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Morfologia u dziecka

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dodziunia

Post #1 Ocena: 0

2008-10-12 20:23:07 (16 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

dowiedzialam sie ze w Polsce obowiązkowo robi sie morfologie dziecku , ktore konczy rok. czy to prawda??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

ewamik

Post #2 Ocena: 0

2008-10-12 20:43:20 (16 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Pierwsze słyszę.od kiedy to obowiązkowe? MOje dzieci nie miały tego,a jedna jak i druga wychowywały sie w Polsce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcheweczka

Post #3 Ocena: 0

2008-10-12 20:52:53 (16 lat temu)

marcheweczka

Posty: 9607

Kobieta

Z nami od: 27-07-2007

Skąd: ✿✿O/M/R✿✿

niejest to obowiazkowe a zalecane....kiedys czytałam artykul,ze dziecia w okresie pierwszego roku moze zmienic sie grupa krwi...nie wiem ile jest w tym prawdy,ale wyczytalam,to w jakim czasopismie....poza tym ja uwazam,ze co rok warto dziecku takie badanie zrobic...ot tak dla sprawdzenia....
[i] Gdzie dwa trolle się tłuką,tam prędzej czy później wątek sam zdechnie ...[/i]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

Post #4 Ocena: 0

2008-10-12 21:02:55 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcheweczka

Post #5 Ocena: 0

2008-10-12 21:14:25 (16 lat temu)

marcheweczka

Posty: 9607

Kobieta

Z nami od: 27-07-2007

Skąd: ✿✿O/M/R✿✿

o dziekuje...teraz bede miala pewnosc...
[i] Gdzie dwa trolle się tłuką,tam prędzej czy później wątek sam zdechnie ...[/i]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

poqsa

Post #6 Ocena: 0

2008-10-13 01:26:26 (16 lat temu)

poqsa

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 01-09-2006

Skąd: Londyn

ja myślę że chodzi tu o takie sprawy jak anemia. U maluchów nie zawsze widac czy jest wporządku. Szkrab może normalnie jeść, przybierać na wadze, rozwijac się, a w między czasie przechodzić utajniona anemię. Niektore mamy cieszą się że ich maluch jest spokojny, grzeczny- czasem to jest właśnie przykład "zdrowej" anemii :) Dlatego z tego co wiem badanie krwi od 9 miesiąca życia sa polecane- ale napewno nie wymagane!
Także chodzi tu o djetę. Zazwyczaj okolo roczku zmienia się gust a czasem i apetyt malucha- nie jest to związane ze zdrowiem, bardziej z własnymi kubeczkami smakowymi, a i czasem z ciekawosciami tego świata- po co jeść jak mozna sie własnie pobawić. I dzięki morfologii można sprawdzić czy dziecko dobrze przyswaja na naszych zupkach kaszkach.
życie jak rollercoaster nie jest proste, ale i tak kocham ten rozpęd...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer SkypeNumer gadu-gadu

SiwyZmc

Post #7 Ocena: 0

2008-10-13 07:24:53 (16 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

no tak ....z apetytem to faktycznie prawda....w pierwszysch miesiacach zycia dziecku raczej schabowy smakowal nie bedzie ale w pozniejszych miesiacach jest coraz lepiej....tak samo z mlekiem...maluch pije je jak szalony a juz starsze woli cos innego niz tylko mleko:-] zeby to stwierdzic trzeba bylo coledz robic albo i troche liznac wiedzy z uniwersytetu hehe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dodziunia

Post #8 Ocena: 0

2008-10-13 15:51:42 (16 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

aha. czyli nie jest to obowiazkowe. a gdybym jednak chciala tutaj wykonac badanie krwi u dzuecka, to gdzie mam sie zglosic?? do szpitala czy do lekarza pierwszego kontaktu?? wykonywal moze ktos takie badanie maluszkowi tutaj??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

SiwyZmc

Post #9 Ocena: 0

2008-10-13 18:10:22 (16 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

GP najpierw a pozniej skieruja Cie na badanie krwi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

poqsa

Post #10 Ocena: 0

2008-10-14 01:30:17 (16 lat temu)

poqsa

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 01-09-2006

Skąd: Londyn

to jest tak samo jak u doroslego, idziesz do GP mowisz ze chcialabys i bez gadania skieruje cie do szpitala.
jesli chodzi o malucha, dziecko nie musi byc zupelnie naczczo- jest to nierealne, ale najlepiej zeby bylo ok 1,5h po jedzeniu. U maluszkow zazwyczaj pobiera sie krez z lokcia, glowki, stopy. Kiedys slyszalam taka "mądrosc wschodu", ze dziecko musi plakac zeby krew poleciala- nie wierzcie w takie rzeczy!!
Niestety nie znam sie na specyfikach angielskich ale wiem ze w polsce istnieja takie masci ktore znieczulaja posmarowany obszar- jest to rewelacyjna rzecz wlasnie podczas morfologii. Brzdac sie nie zdazy zastanowic a jest juz po wszystkim. Wiem ze w Polsce taka masc to np maść EMLA- dość droga ale rewelacyjna.
życie jak rollercoaster nie jest proste, ale i tak kocham ten rozpęd...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,